1 miesiąc optymalizacji snu

1-miesiąc-optymalizacji-snu

Chciałbym napisać, że udało mi się za każdym razem wstawać o 5 rano. Bardzo bym chciał, ale nie mogę bo to niebyłaby prawda. W pierwszym miesiącu średnio wyszło, że 3 na 5 dni udawało mi się wstawać o 5 rano. W pozostałe dni wstawałem 5:30, 6:10 a nawet 7:30 – Porażka!

To raz nie zadzwonił budzik (albo zadzwonił, ale obudził tylko żonę która szybko go wyłączyła). Innym razem w sennym amoku sam wyłączyłem budzik, a sam nawet o tym nie pamiętałem po przebudzeniu. Nie udało mi się wstawać tak jak bym chciał. Mógłbym zrzucić winę na swój organizm, ale tylko ja jestem tutaj winny.

Cholernie, ale to masakrycznie ciężko wstaje się o 5 rano. Zimna woda na twarz, mocna kawa i już wszystko gra. Najtrudniej jest podnieść się z łóżka, a już zwłaszcza wtedy jak żona mocno przytula do siebie. I wiem, że najłatwiej będzie wtedy kiedy żona zacznie się drzeć żebym wyłączył budzik, bo nie może spać 🙂

Problemy znikną kiedy do wyłączenia budzika będę musiał podnieść się z łóżka. Musi być na tyle głośny, żeby obudził przynajmniej żonę i na tyle daleko, żeby jej samej nie chciało się wstawać. Będę zostawiał telefon w odległości 5 metrów od łóżka i powinno być OK. Już podobna droga do wstawienia wody na kawę, a więc będzie łatwiej zacząć poranny rytuał.

Drugi miesiąc optymalizacji snu zaczynamy od 10 września

Od 30 sierpnia do 6 września byłem na urlopie w Egipcie o czym pisałem tutaj. Choć kilka razy udało mi się wstać po 5 rano mimo urlopu (wciągnęła mnie książka „Oczy smoka” Kinga i chciałem w spokoju poczytać). Kilka dni po urlopie, potrzebowałem urlop na dojście do siebie. Dlatego dopiero od 10 września powracamy do optymalizacji czasu snu.

Z tego powodu też podsumowanie drugiego miesiąca będzie 10 października, żebym miał pełny miesiąc do analizy. Liczę, że poprzez oddalenie budzika od zasięgu ręki osiągnę cel już w 100%, bo strasznie mnie irytuje brak realizacji założenia. Test zostanie zakończony jak przez cały miesiąc uda mi się wykonać założenie, więc liczę że ostatecznie październik będzie przełomowy i w pełni zrealizowany. Jak nie to wymierzę sobie odpowiednią karę!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *