1 miesiąc zarabiania na blogu

zarabianie-na-blogu-1-miesiac

Błyskawicznie mi minął pierwszy miesiąc prowadzenia bloga. Jak w przypadku każdego bloga, który dopiero zaczął swoje istnienie, nie ma spektakularnych rezultatów. Jest jednak kilka rzeczy które mnie zaskoczyły pozytywnie i negatywnie.

 

Widoczność bloga

Widoczność bloga 3

Widoczność bloga 2

W pierwszym miesiącu bloga odwiedziło 54 użytkowników. Nie jestem zaskoczony tak niskim wynikiem. W końcu blog ma dopiero 9 publikacji (łącznie z tą) i zerową widoczność w wyszukiwarce Google. Raptem 7 osób dostało ode mnie cynk na FB, żebym poznał ich opinię na temat publikacji. Większość z tych opinii jest pozytywna, ale wiadomo jak to wśród znajomych. Z czasem poznam opinię osób które mnie nie znają, ale do tego jeszcze daleka droga.

Na dane patrzę trochę przez palce, bo sam sporo nabiłem wejść i podniosłem czas spędzony na stronie. Po 3 miesiącu istnienia bloga już te dane powinny wyglądać lepiej. Został też opublikowany jeden komentarz pod pierwszym wpisem o zarabianiu na blogu. Super! Jak blog przekroczy 300 unikalnych odwiedzin w miesiącu to przestanę wpływać na podbijanie statystyk bloga. Na razie wszystko idzie powoli własnym życiem.

Widoczność bloga w Google

Widoczność bloga w Google 01

Dane z Google Search Console. Wszystkie te frazy znajdują się daaaaaaalllleeeeko poza TOP 10, więc nie generują praktycznie żadnego ruchu. Jeżeli chodzi o bardziej szczegółowe i miarodajne dane, to wygląda to tak:

Widoczność bloga w Google 02

 

 

Nie ma widoczności w wyszukiwarce. Trudno też się dziwić, bo do artykułów nie prowadzą żadne linki poza tymi z FB i Twittera. Szkoda czas na razie na ostre działania SEO, ale coś w tym miesiącu zacznę już działać.

Zarobki na blogu

Znikomy ruch i to wygenerowany w 99% przez znajomych z FB nie przyniósł żadnych przychodów. Tego się oczywiście spodziewałem i jakby było inaczej, to byłbym w szoku. Na napisanie wszystkich artykułów poświęciłem 21 godzin. Nikt mi tego czasu nie zwróci, ale jestem zajebiście zadowolony, że dotrzymałem terminów publikacji i nie było jakiegoś przesadnego lania wody.

We wrześniu powstanie jeden bardzo ukierunkowany już w zarabianie artykuł, a dokładniej ranking programów partnerskich na który cały czas jeszcze zbieram materiały. Jest ich od cholery i chcę mieć tylko te cieszące się największym zaufaniem wśród użytkowników. Osobiście wszystkich nie znam, a jak wrzucę was na minę, to raczej nie zyskam uznania, więc ekstremalnie solidnie i ostrożnie podchodzę do tematu.

Przychody z bloga w sierpniu: 0,00 zł
Czas na prowadzenie bloga w sierpniu: 21 godzin
Stawka godzinowa wynosiła: 0,00 zł

Cel w drugim miesiącu zarabiania na blogu

 

 1. 150 unikalnych odwiedzin bloga
 2. 10% powracających użytkowników
 3. Zmniejszenie współczynnika odrzuceń do 40%
 4. Min. 6 publikacji
 5. 1 filmik na kanale YouTube
 6. Poprawa linkowania wewnętrznego
 7. Rozpoczęcie delikatnych działań marketingowych

O ile punkty 1-5 są dość jasne, to 6 i 7 już opiszę, żebym sam pamiętał jakie czynności przyniosły jaki efekt.

Poprawa linkowania wewnętrznego

Pojawią się pojęcia które nie wszystkim mogą być znane. Jak czegoś nie wiesz to bez problemu znajdziesz w sieci, zostaw komentarz lub napisz na kontakt@przemyslanezarabianie.pl a postaram się pomóc.

Patrząc na wyniki w Google Search Console słyszę znany tekst „…w odległej galaktyce”. Widoczność zerowa. Zwrócić trzeba tutaj uwagę na pewną zależność:

Linkowanie wewnętrzne jest na razie słabiutkie więc należy je poprawić i dlatego:

 • zwiększamy liczbę popularnych artykułów z boku każdej publikacji z 3 do 5.
 • Dodajemy ręcznie adresy do indeksu Google, których nie załapało – Tutaj kluczowe są kategorie, bo one mają mieć największego kopa, a nie dany artykuł.

Na razie tyle. Nie ma co przesadzać, a chcę pokazać jak taki mały zabieg wpływie na widoczność. Żeby przyśpieszyć efekty dosłownie liznę działania marketingowe

Delikatne działania marketingowe

Większość pozycjonerów uważa że katalogi stron bardziej szkodzą niż pomagają. Choć większość katalogów to śmieci, to nie wszystkie są spisane na straty. Plan działań jest następujący:

 • 5 komentarzy na blogach z podpisem Michael One Dollar
 • Rejestruję się na 2 forach o tematyce zarobkowej i zamieszczam 2 posty – Na razie nie zamieszczam nigdzie linka. Bezpieczniej jest poczekać i zbudować zaufanie profilu

Na razie to tyle. 1 października podsumuję drugi miesiąc aktywności bloga. Trzymajcie się i powodzenia w szkole 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *