przemyslanezarabianie-logo

5 miesiąc (nie)zarabiania na blogu

Data publikacji:
3 stycznia 2019

UWAGA - Transparentność przede wszystkim

Artykuł dotyczy mojego projektu inwestycyjnego - Zarabianie na blogu. By niczego nie przegapić, zobacz wszystkie artykuły dotyczące tego projektu: Zarabianie na blogu

Wiecie co to za uczucie przegrywać, a jednocześnie czuć że się wygrywa? Wiele osób, właśnie zaczyna prowadzić bloga, w ramach noworocznego postanowienia. Trafią na wpis gościa, który pisząc o zarabianiu, w ciągu 5 miesięcy zarobił na blogu raptem 10 złotych 40 groszy i co te osoby zrobią? Połowa stwierdzi, że totalnie nie znam się na zarabianiu i spróbuje swoich sił wierząc w to, że znacznie szybciej zarobią pieniądze niż ja. Druga połowa zada sobie pytanie "Dlaczego tak mało zarobił?" i "Kiedy/Czy zarobi więcej pieniędzy?". Na tym skoncentruję się w podsumowaniu piątego miesiąca (nie)zarabiania na blogu mordki.

Dlaczego cały czas blog nie zarabia?

Od 5 miesięcy nie wiele się zmieniło. Blog nie zarabia, bo nie ma za bardzo na czym. Jest dosłownie kilka wpisów, które są na tak odległych pozycjach w wynikach organicznych, że nie mają szans zarobić. Wiedziałem, że nim blog będzie miał szansę zarabiania, trzeba po prostu pisać, pisać i jeszcze raz pisać.

W Sylwestra poszła 50 publikacja na blogu. Artykuł Postanowienia noworoczne 2019 otworzyły kolejne drzwi. Za tymi drzwiami kryją się pieniądze, które będę zarabiał inwestował w pozyskanie większego ruchu z wyników organicznych. Mam wiedzę, potrzebne narzędzia i oszczędności. Bez oszczędzania nie byłoby inwestowania - Taki jest urok zaczynania od zera.

Garść statystyk z grudnia 2018

ruch na blogu grudzień 2018 zdj1

Ruch na blogu w grudniu 2018

Coś się skiełbasiło i od 21 do 23 grudnia nie mierzyło mi ruchu. Najważniejsza dla mnie informacja? Pierwszy miesiąc, w którym wyniki organiczne są głównym źródłem pozyskiwania ruchu. Patrząc na liczby wygląda to tak:

ruch na blogu grudzień 2018 zdj2

W listopadzie ruch z wyników organicznych wynosił 48 przy współczynniku odrzuceń 71,21%. W grudniu 85 przy 55,28% odrzuceń. Jeszcze, żeby pozostać wiernym schematowi, zobaczmy jak na tle językowym to wygląda:

ruch na blogu grudzień 2018 3zdj

Tutaj już statystyki bardzo zbliżone do listopada, a nawet delikatnie słabsze. Nie przejmuję się tym. W końcu Święta Bożego Narodzenia i temat hajsu został zastąpiony Kevinem :-). Zamykamy część oficjalną i przechodzimy do pytania, na które szukam odpowiedzi:

Kiedy blog zacznie zarabiać?

Rosnący ruch z wyników organicznych jest powiązany z tym, że blog zaczyna się wspinać na jakieś pozycje. Im większy ruch, tym większa szansa, że ktoś kupi produkt czy usługę którą zamieszam na blogu. Nie polecam i nie polecę gówna z którego sam bym nie skorzystał - Często o tym będę przypominał, bo jeszcze zbyt krótko prowadzę bloga, żebyście mogli jednoznacznie to stwierdzić.

Zobaczcie mordki jaki w końcu udało się osiągnąć potencjał:

wyniki organiczne zdj1 grudzień 2018

Mam 158 fraz w TOP 50. Trzeba zrobić analizę i dokładnie sprawdzić, które z tych słów kluczowych warto podnieść do góry. No i oczywiście czy na te działania mnie stać (Skarbiec nie jest z gumy). O słowach kluczowych, ich wyborze i działaniach pozwalających mi zyskiwać na nie widoczność, będę bardzo dużo pisał.

W skrócie: Zaczynam się rozpędzać. Blog przekroczył jeden z pierwszych momentów zwrotnych i w ciągu kilku kolejnych miesięcy, różnice z miesiąca na miesiąc powinny być widoczne gołym okiem - Chodzi o ruch i generowane z bloga zarobki. Czy mam rację? Czy dalej blog będzie nic nie zarabiał? Czas pokaże.

Sprawdź mój blog o marketingu 

Michał Lembicz
Prowadzę tego bloga od 1 sierpnia 2018 roku. Potrzebowałem motywacji do zmian na tle zarówno biznesowym jak i osobistym. Czy wyciągniesz z bloga jakieś wartości dodatnie? Nie wiem, ale super jak znajdziesz dla siebie coś wartościowego.

Skomentuj

Zobacz więcej o inwestycji: Zarabianie na blogu

18 lutego 2021
Zabrać bogatym. Dawać potrzebującym. Rząd jest Robin Hoodem?

Od lat rozważam ucieczkę z Polski do kraju w którym byłbym mniej "okradany" z zarabianych pieniędzy. Nie jestem bogatym człowiekiem, ale coraz bardziej do mnie dociera, że nigdy nim w Polsce nie zostanę, bo... Po prostu mi na to nie pozwolą. Każda partia polityczna przed wyborami składała zajebiste, ociekające miodem skąpanym w polewie czekoladowej obietnice. […]

23 października 2018
Zarabiasz mniej niż Ci się wydaje, bo nie liczysz wszystkiego

Kompletnie nie interesuje mnie ile zarabiasz. Może to być 1000 zł rocznie. Może być i 1000 zł na godzinę. Chodzi tylko o to, by nie patrzeć wyłącznie na to co wpływa na konto, ale też na straty które ponosisz w celu uzyskania zarobku. Prawda jaką uzyskasz może być bolesna, ale takie jest życie. Teoretycznie kwestia […]

7 sierpnia 2020
Czy czeka nas wielki kryzys gospodarczy w najbliższej przyszłości

Kryzys gospodarczy kojarzy się jakoś słabo no nie? Stopa życia ulega gwałtownemu pogorszeniu. Problem ze znalezieniem jakiejkolwiek pracy za nędze wynagrodzenie. Schabowe można zobaczyć tylko w snach i to byłby koszmar, bo po przebudzeniu sukcesem będzie jakiekolwiek jedzenie. Nie jest to przekoloryzowane, ale mam nadzieję że jak najmniej ludzi odczuje tak mocno ewentualny kryzys gospodarczy. Nie […]

Sprawdź także pozostałe artykuły

16 kwietnia 2021
Ponad 10% zysku netto rocznie na pożyczkach społecznościowych

Przez cały okres inwestycji wyciągałem ponad 10% netto rocznie na tym projekcie. Jest to całkiem dobre rozwiązanie dla osób, które nie chcą bawić się w giełdę, nieruchomości, trading, własny biznes czy wszelkie inne mniej lub bardziej pewne inwestycje.

29 stycznia 2021
Blog o marketingu - Moje nowe dziecko

15 października 2020 roku ponownie zostałem blogowym ojcem. Blog o zarabianiu ma młodszego brata. Blog o marketingu, czyli o tym czym się interesują od ponad dziesięciu lat. To też mój najnowszy długoterminowy projekt inwestycyjny. Ten "noworodek" pochłonie mnóstwo czasu i pieniędzy nim zacznie na siebie zarabiać. Mam więc dwójkę dzieci: Blog o zarabianiu na którym […]

5 marca 2021
Ile zarobiłem na giełdzie w 2020 roku - jakie dalsze plany?

Na giełdzie w całym 2020 roku zarobiłem 28 027 złotych i 21 groszy. Zresztą główne zdjęcie w artykule pochodzi z PIT 8C, aby nie było że liczby wyssałem z kosmosu. Co dalej? Ile chciałbym zarobić na giełdzie w 2021 roku? Mamy początek marca 2021 roku, a mój bilans na giełdzie prezentuje się następująco: W artykule […]

© 2018-2021. Prawa autorskie zastrzeżone. Informuję, że treści zawarte na blogu są wyrazem moich osobistych podglądów i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Polityka prywatności Rodo i plików cookies
crossmenuarrow-right-circle