5 miesiąc oszczędzania na zakupach domowych

5 miesiąc oszczędzania na zakupach domowych

Jeżeli chodzi o zakupy domowe, to dla nas grudzień jest miesiącem znacznie mniejszych wydatków. Święta spędzamy u rodziców (jednych bądź drugich) co znacząco ogranicza nasze wydatki. Wracając do domu, zawsze mamy ciasta, pierogi i inne smakowitości. Jednak tylko 200 zł trafiło do skarbca za grudzień. Dlaczego?

To takie moje przygotowanie pod Nowy Rok. Do tej pory liczyłem wydatki od znacznie większej kwoty, a od grudnia będę brał pod uwagę tylko to, co uda nam się zaoszczędzić przy budżecie 1000 zł miesięcznie. Oszczędzoną kwotę dzielę przez dwa i wychodzi ile ja zaoszczędziłem.

Czyli w grudniu z 1000 zł wspólnego budżetu, wydaliśmy 600 zł. 400 zł w takim razie oszczędziliśmy wspólnie, czyli jako Michael OneDollar zyskałem 200 zł. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze wpłacam NA SWOJE konto. Muszę się Wam pochwalić, że od grudnia Michael OneDollar ma swoje konto bankowe 🙂. Łatwiej kontrolować ile jest dokładnie w skarbcu jak jest to na koncie bankowym + jakieś śmieszne oprocentowanie konta. Z konta będą szły też wszelkie inwestycje, a więc w razie zaniku pamięci, rzucam okiem na historię przelewów i BACH…Nic nie ucieknie 😉 Nie widzę tutaj minusów, a Ty?

Na początek każdego miesiąca przelewa na konto to, co udało mi się na opisywanych projektach zarobić bądź oszczędzić. W grudniu jest to 600 zł. O tym dlaczego nie wypłacam kasy z bukmacherki, dowiecie się przy aktualizacji projektu Zarabianie na bukmacherce w poniedziałek 7 stycznia.

Co się zmieniło w projekcie

W tym roku zaczynam bardzo dużo projektów jako Michael OneDollar, Michał czy Firma. Nie mam już czasu na cotygodniowe zakupy w Auchan. Zdecydowaliśmy się powrócić do modelu zamawiania online, ale z opcją odbierania ich osobiście w punkcie (żona ma go praktycznie na trasie do/z pracy, więc odbiera zakupy w drodze powrotnej).

Oszczędzamy w ten sposób mnóstwo czasu w porównaniu ze standardowymi zakupami. Zakupy robimy – tak jak wcześniej – raz w tygodniu. Rezygnując z dostawy do domu, na jednych zakupach oszczędzamy 20 zł, a więc miesięcznie 80 zł. Nie robimy dużych zakupów, bo robimy je regularnie więc wtarganie je z garażu do windy nie jest zbytnio męczące.

Jeżeli chodzi o saszetki dla kotów to zaczęliśmy je zamawiać przez Allegro, chyba że akurat w Auchan jest fajna promocja na saszetki wysokiej jakości (w Auchan Direct robimy zakupy online). W artykule sprzed kilku miesięcy Ile kosztuje mnie i tak naprawdę kosztuje utrzymanie kota dowiesz się, że na moich tygrysach to nie oszczędzam i jakość karmy jest dla mnie znacznie ważniejsza od jej ceny.

Nie widzę wad przemyślanego oszczędzania na zakupach domowych. Oszczędności osiągane w ten sposób nie pogorszyły, a poprawiły jakość i unormowały częstotliwość posiłków. Mógłbym dalej liczyć oszczędności od poziomu wydatków przed wprowadzeniem tego projektu (przypominam, że było to około 1300 zł), ale już tyle czasu udaje nam się żyć za te 1000 zł miesięcznie, że teraz ta kwota będzie poziomem wyjściowym i od niej będę wszystko teraz wyliczać.

Czy ja jestem głupi? Przez to główny cel się oddali!

Oddali się, ale poprzeczka jest po to żeby ją sobie podnosić. Ten projekt działa już całkiem sprawnie, więc trzeba go ulepszyć. Główny cel dalej jest priorytetem, ale projekty muszą ewoluować. Inaczej będę stał w miejscu, a nie o to chodzi w życiu czy biznesie. Zresztą główny cel, czyli dojście od 0 do 4000 zł miesięcznie spokojnie zrealizuję do 1 sierpnia 2019 roku.

Natomiast cholernie mi głupio, że nie dotrzymałem terminu publikacji. Niby to jeden dzień poślizgu, ale masakrycznie słabo się z tym czuję. Mógłbym to zwalić na ostry młyn w firmie, ale wymówka to wymówka.

Dałem dupy. wyciągnąłem z tego wnioski. Żyje się dalej

Już nie będę robił tak częstych aktualizacji wielu projektów, bo – bądźmy szczerzy – nie wymagają comiesięcznych aktualizacji. Te kilka miesięcy pozwoli mi zebrać większą porcję danych i machnąć już solidną analizę + coś usprawnić w oszczędzaniu na zakupach spożywczych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *