Przemyślane Zarabianie

Blog finansowy inny niż wszystkie

avatar michael onedollar
Autor
Michael OneDollar
Przedsiębiorca od ponad 10 lat. Ekspert do spraw marketingu i sprzedaży. Z bloga dowiesz się o moim podejściu do zarabiania, oszczędzania i inwestowania. Bez upiększania. Brutalna rzeczywistość 
Podsumowanie

Michał Szafrański i Marcin Iwuć wyznaczyli wysokie poprzeczki blogów finansowych. Z tego bloga dowiesz się jak wygląda moja walka o poukładanie finansowego chaosu do porządku, który ostatecznie - mam nadzieję - doprowadzi mnie do pełnej wolności finansowej. Co zrobisz z tą wiedzą? Jak ją wykorzystasz? To już zależy wyłącznie od Ciebie mordko 🙂 .

Nie jestem milionerem. Nie mieszkam w 400 metrowym apartamencie z widokiem na ocean. Nie mam lamborghini, złotego zegarka czy najnowszego iPhone'a. Kim więc jestem, żeby prowadzić blog finansowy? Co sprawia, że ten blog finansowy jest inny niż wszystkie?

Długo zastanawiałem się nad tym, czy pisać bloga pod swoim imieniem i nazwiskiem, czy pod pseudonimem. Nazywam się Michał Lembicz, ale tego bloga prowadzę pod pseudonimem Michael OneDollar, bo:

  • Mogę i nikt mi tego nie zabroni.
  • Prowadzę już bloga o marketingu pod swoim imieniem i nazwiskiem. Znajdziesz go pod adresem Lembicz.pl .
  • Jak zakładałem firmę 3 stycznia 2011 roku, to dostałem od taty banknot jednodolarowy. Do dzisiaj od ważnych dla mnie osób, otrzymuję co jakiś czas taki jednodolarowy banknot z dedykacją. Takie pseudonim może przyniesie mi szczęście (tak...jestem przesądny).

Nie jestem żadną Alfą i Omegą jeśli chodzi o finanse. Sam ciągle uczę się zarabiać, inwestować i oszczędzać pieniądze. Dążę do tego, aby moje finanse osobiste były na takim poziomie, żebym nie musiał się martwić o przyszłość mojej rodziny. Jaka kwota mi to zagwarantuje? 8 000 000 złotych do ukończenia 40 roku życia (29 maja 2026 roku).

Ta kwota wielu osobom może wydawać się śmiesznie niska. Mojej rodzinie, która składa się z dwóch osób i trzech kotów, w zupełności wystarcza do przejścia na tzw. emeryturę. Czy uda mi się zbudować taki kapitał? Czas pokaże, ale zamierzam się przy tym świetnie bawić 🙂 .

Dlaczego ten blog o finansach jest inny od reszty?

  1. Na żywych przykładach zarabiania nauczysz się zarządzać własnym biznesem. Zobaczysz które decyzje przyniosły zysk, a które okazały się stratą czasu i pieniędzy.
  2. Każda inwestycja która u mnie znajdziesz, to moje własne pieniądze. Dowiesz się w praktyce jaki - i czy w ogóle - inwestycja generuje zysk w czasie, który pokrywa się z moimi oczekiwaniami.
  3. ZERO cukru i upiększania. SAME fakty i liczby. Ma to pomóc mi lepiej kontrolować budżet domowy/biznesowy, a Tobie pokaże rzeczywistość, która rzadko kiedy pokrywa się z oczekiwaniami.
  4. Nie jestem milionerem, który pisze w perspektywie czasu jak osiągnął sukces. Możesz towarzyszyć mi na niepewnej drodze do osiągnięcia pełnej niezależności finansowej i przeczytać co działa, a co było stratą czasu i pieniędzy.
  5. Nie jestem finansistą, żaden ze mnie ekspert inwestycyjny, do geniusza też mi daleko. Będę podejmował błędne decyzje finansowe, źle zarządzał budżetem, nie każda moja inwestycja okaże się trafna. Takie są realia.

Oprócz tego będą moje przemyślenia dotyczące bezpośrednio lub pośrednio pieniędzy, ale to nie będzie żadna wiedza tajemna. Moje obdarte ze słodkości spojrzenie na ”świat pieniędzy”, które mam nadzieję, że Ci się spodoba.

Jak długo będę prowadził blog finansowy?

To moje drugie podejście do prowadzenia bloga Przemyślane Zarabianie. Nie mogę nic obiecać, bo na własnym przykładzie wiem, że różnie w życiu bywa. Prowadzenie bloga traktuję jako rozrywkę, a nie obowiązek.

Domenę mam opłaconą do 16 kwietnia 2033 roku, więc nie planuję szybko rozstać się z tym blogiem, ale czas wszystko zweryfikuje.

Gwarantuję Ci, że kiedy osiągnę główny cel finansowy (osiem milionów złotych do 29 maja 2024 roku) to zrobię sobie miesiąc przerwy 🙂 . Tak to będę prowadził bloga, na którym - mam nadzieję - znajdziesz dla siebie wiedzę, która pozwoli Ci lepiej zadbać o własne finanse.

Będę mega wdzięczny za udostępnienie artykułu:

avatar michael onedollar
Autor
Michael OneDollar
Przedsiębiorca od ponad 10 lat. Ekspert do spraw marketingu i sprzedaży. Z bloga dowiesz się o moim podejściu do zarabiania, oszczędzania i inwestowania. Bez upiększania. Brutalna rzeczywistość

Zobacz podobne artykuły

SegregujOlej.pl - Projekt Wspierający Ekologię (wywiad)

Skąd pomysł na projekt Segreguj Olej? Dominika: W związku z tym, że jesteśmy firmą ekologiczną, która stara się dbać o nasze środowisko, o naszą planetę – nie chcemy się zatrzymać...

Pozostałe artykuły

Milionerzy z kartonowego pałacu - nie daj się zrobić w jajo!

Kim jest osoba, którą określam jako "Milioner z kartonowego pałacu"? To osoba, która na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie majętnej,...

Jak oszczędność wpływa negatywnie na zarabianie pieniędzy

Jak to jest, że optymalizacja wydatków w biznesie, może mieć negatywny wpływ na zarabianie pieniędzy? Przecież im mniejsze koszty funkcjonowania...

Jak zwiększyć sprzedaż w sklepie internetowym - 6 kroków

Odpalić sklep internetowy w dzisiejszych czasach to nic wielkiego. Można to zrobić za ”grosze” w oparciu o SaaS (Software as...

3 kluczowe elementy do wyznaczenia w biznesie i marketingu, które TRZEBA ZNAĆ

Marketing nie działa. Biznes się nie spina. Nawet odchudzanie nie idzie według planu. Why??? Wszechświat się na Ciebie nie uwziął...

Delegowanie zadań - NITRO do rozpędzenia Twojego biznesu

Większość przedsiębiorców na samym początku jest takim trochę człowiekiem-ośmiornicą. Własnymi siłami prowadzi się media społecznościowe, reklamy, pisze artykuły, ogarnia papiery,...

Własny biznes - oczekiwania vs rzeczywistość

W wieku 25 lat odpaliłem jednoosobową działalność gospodarczą (dokładnie było to 3 stycznia 2011 roku). Miałem genialny pomysł na biznes....

Logo Przemyślane Zarabianie - białe
Na blogu prezentowane są subiektywne, prywatne opinie autora. Nie stanowią one rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715).
Polityka prywatności
Współpraca ze mną
więcej informacji
Copyright@ 2022 - Wszelkie prawa zastrzeżone
PROJEKT I MARKETING:
rikona