przemyslanezarabianie-logo

Blog o marketingu - Moje nowe dziecko

Data publikacji:
29 stycznia 2021

UWAGA - Transparentność przede wszystkim

Artykuł dotyczy mojego projektu inwestycyjnego. By niczego nie przegapić, zobacz wszystkie artykuły dotyczące tego projektu: Blog o marketingu

15 października 2020 roku ponownie zostałem blogowym ojcem. Blog o zarabianiu ma młodszego brata. Blog o marketingu, czyli o tym czym się interesują od ponad dziesięciu lat. To też mój najnowszy długoterminowy projekt inwestycyjny. Ten "noworodek" pochłonie mnóstwo czasu i pieniędzy nim zacznie na siebie zarabiać.

Mam więc dwójkę dzieci: Blog o zarabianiu na którym pokazuję między innymi jak wygląda zarabianie na blogu oraz prowadzony pod moim nazwiskiem (dla przypomnienia mam na nazwisko Lembicz) blog o marketingu, w którym dzielę się wiedzą o reklamie tradycyjnej i internetowej. Dlaczego właśnie teraz? Dlaczego właśnie marketing? Ile na tym chciałbym w przyszłości zarobić?

Dlaczego właśnie teraz blog o marketingu?

2020 rok nie był rewelacyjny pod kątem finansowym. Ponad 50% moich klientów wstrzymało działania reklamowe, bo po prostu nie mogło normalnie zarabiać lub te zarabianie było mocno ograniczone. Na ich miejscu bym też zrezygnował z usług marketingowych, bo nie wiadomo było jak długo to potrwa (a jak widać trochę się wszystko przeciągnęło, a dalej końca nie widać).

"Mniejsza liczba klientów oznacza większą ilość czasu na własne projekty" - Tak powrócił do mojej głowy pomysł z blogiem o marketingu, który prowadziłbym jako osobny projekt, a nie część strony agencji marketingowej. Ostateczna decyzja założenia bloga o marketingu miała miejsce z trzech powodów:

Budowanie pozycji eksperta od marketingu

wizerunek eksperta

Blog to świetne narzędzie do budowy pozycji eksperta w danej dziedzinie. Ponad dziesięć lat działam w branży marketingowej, a moje nazwisko może kojarzyć się z modelem z Rzeszowa (który na marginesie też jest Michał) lub muzykiem Przemysławem Lembiczem (moja rodzina). O Michale Lembiczu, specjaliście do spraw marketingu nikt za bardzo nie słyszał.

Jest dużo więcej osób o nazwisku Lembicz i jeżeli pominąłem kogoś sławnego to sorka. Wyszukiwarka Google wypluwa mi jeszcze jakiegoś lekarza (kobietę), ale nie mam pojęcia czy to ktoś sławny w medycznym świecie.

Będąc ekspertem do spraw marketingu w oczach innych, mogę łatwiej pozyskiwać super klientów. Obecnie bardzo dużo osób się kontaktuje, ale na płatną konsultację się już nie zapisuje, bo oczekuję tego za darmo. Wydaje mi się, że znacznie więcej osób będzie skłonnych zapłacić za mój czas na konsultacji, gdy będę bardziej rozpoznawalny w branży.

Droga do pozyskiwania klientów na usługi czy produkty

W tym momencie na blogu dostępne są tylko usługi, ale w przyszłości będą również produkty. Poprzez bloga prowadzonego pod własnym nazwiskiem (nie chodzi mi o nazwę domeny) znacznie łatwiej dochodzi do sprzedaży. To takie dodatkowe źródło pozyskiwania klientów, które z każdym miesiącem zwiększa swoje zasięgi.

Widoczność bloga Lembicz.pl po 3 miesiącach pozycjonowania

Pierwszego klienta powinienem pozyskać po ok. 6 miesiącach działań marketingowych. W całym 2021 roku w realnym wariancie, powinienem poprzez bloga o marketingu pozyskać 3 klientów na usługi marketingowe. Nie jest to oszałamiająca liczba, ale rozpędzenie bloga trwa i wiem to z własnego doświadczenia.

Blog PrzemyslaneZarabianie.pl rozpędzał się ponad dwa lata. Dopiero pod koniec 2020 roku zauważyłem dochody z tego bloga, które i tak nie powaliły mnie na ziemię. Dojście do dużych pieniędzy wymaga czasu, zwłaszcza jeśli mają pochodzić bezpośrednio/pośrednio z bloga.

W długiej perspektywie czasu mocno liczę na sprzedaż produktów w postaci kursów czy - na razie nie mam w planach, ale kto wie - książki o marketingu. Na razie koncentruję się na pisaniu, bo to podstawa mojej strategii marketingowej.

Pisanie o marketingu sprawia mi radochę

uśmiech

Prowadzenie bloga PrzemyslaneZarabianie.pl uświadomiło mi jak wiele przyjemności daje dzielenie się swoją wiedzą i przemyśleniami. Podobną radość odczuwam przy pisaniu o marketingu. Z uśmiechem na ustach siadam do pisania nowego artykułu i jest to bardziej rozrywka niż praca.

Pisanie o marketingu pozwala mi też utrwalać już nabytą wiedzę lub odkryć coś nowego. Każdego dnia i tak przez godzinkę zwiększam swoją wiedzę o marketingu dzięki książkom czy kursom, ale przy pisaniu artykułu też można odkryć coś nowego.

Dlaczego właśnie marketing?

Prowadzę agencję marketingową i tym zajmuję się od ponad dziesięciu lat. Wybór więc był logiczny. Mógłbym oczywiście prowadzić bloga typowo life style, ale większość mojego czasu spędzam przed komputerem, więc poza pisaniem o zarabianiu pieniędzy czy marketingu, nie wiele innego by się tam znalazło.

Uważam, że to właśnie prawidłowo zaplanowana i stosowana strategia marketingowa ma największy wpływ na sukces biznesowy. Dzięki marketingowi firma buduje swoją rozpoznawalność i pozyskuje klientów. Dlatego właśnie temat marketingu mnie tak kręci. Ta wiedza to ogromna moc w świecie przedsiębiorców, ale jej poznanie - i nauczenie się stosowania - zajmuje ogromną ilość czasu.

Pomagam klientom zwiększyć sprzedaż i budować rozpoznawalność marki - To świetne uczucie gdy widzisz jak ktoś dzięki tobie się rozwija. Oczywiście tą wiedzę wykorzystuję również przy własnych projektach biznesowych, dzięki czemu sam zarabiam coraz więcej. Marketing mam we krwi i po prostu uwielbiam to co robię.

Ile chciałbym w przyszłości na blogu o marketingu zarobić?

Moja strategia marketingowa nie sięga dalej niż 5 lat do przodu. To i tak bardzo długi czas w którym trzeba uwzględnić mnóstwo różnych zdarzeń. Zawsze mam opracowany wariant pesymistyczny, realny i optymistyczny. Pokażę Ci jaki realnie spodziewam się wygenerować przychód bezpośrednio/pośrednio z bloga rocznie w długim przedziale czasowym:

RokPrzychód
20214 500 zł netto
202275 000 zł netto
2023110 000 zł netto
2024140 000 zł netto
2025170 000 zł netto

Pamiętaj żeby nie mylić przychodów z dochodami. To są minimalne realne do osiągnięcia cele finansowe. Jak będzie więcej to się nie obrażę, ale mniejsze przychody będą oznaczać, że coś z tym projektem idzie nie tak. Zysk z bloga o marketingu traktuję jako efekt uboczny i będę bez względu na generowane przychody go prowadził.

Wiem, że wielu przedsiębiorców miesięcznie generuje taki dochód, jaki ja planuję mieć z bloga przychód w całym piątym roku jego istnienia 🙂 Mógłbym rzucać cyframi z kosmosu, a później tłumaczyć się, że "coś poszło nie tak", ale po co? Tak wychodzi z przeprowadzonej analizy i tyle, a koloryzować nie chcę i nie muszę.

Tak więc jeśli chcesz poczytać o marketingu to zapraszam na blog Lembicz.pl . W tym projekcie będę podawał informacje bardziej finansowe i na pewno pochwalę się kiedy pojawi się pierwszy klient pozyskany z bloga 🙂 Na razie robię swoje i inwestuję w rozwój projektu.

Sprawdź mój blog o marketingu 

Michał Lembicz
Prowadzę tego bloga od 1 sierpnia 2018 roku. Potrzebowałem motywacji do zmian na tle zarówno biznesowym jak i osobistym. Czy wyciągniesz z bloga jakieś wartości dodatnie? Nie wiem, ale super jak znajdziesz dla siebie coś wartościowego.

Skomentuj

Zobacz więcej o inwestycji: Blog o marketingu

26 lutego 2021
Czy 1000 zł jednorazowej inwestycji zamienię w 6 000 zł rocznego zysku?

Zamierzam w marcu zainwestować w bloga o marketingu jednorazowo 1000 zł . Inwestycja ma przynieść w skali roku 6 000 zł zysku. 600% zysku w rok. Jak to osiągnę? Nie jest to żaden magiczny program w który wrzucam pieniądze i samo wszystko się będzie działo. Takie programy to zazwyczaj piramidy finansowe, od których trzeba się […]

30 kwietnia 2021
Podsumowanie pół roku inwestowania w marketing

Minęło delikatnie ponad pół roku od kiedy do bloga o marketingu wpuściłem roboty Google. Dokładnie 15 października 2020 roku rozpocząłem inwestowanie w marketing, a dokładnie w Facebook ADS, Google ADS i pozycjonowanie. Łącznie na reklamę (do dzisiaj) wydałem 10 508 zł netto. A ile wyniósł przychód? Zacznijmy od początku. 15 października 2020 roku odblokowałem do […]

Sprawdź także pozostałe artykuły

19 marca 2019
7 miesięcy i blog dalej bezpośrednio nie zarabia

Chciałbym móc napisać, że blog zaczął już generować kilka stówek miesięcznie, ale nie mogę. Nie napiszę, że generuje bezpośrednio 50 zł miesięcznie bo to też fantastyka. Jestem pewny, że mogło być znacznie lepiej, a winę za to biorę na klatę. Stopniowo będe zwiększał natężenie działań mogących zwiększyć zyski, ale wszystko z głową. Blog nie zarabia […]

14 grudnia 2020
Program partnerski nazwa.pl - Recenzja

Zarabianie na programach partnerskich traktuję jako dodatkowe źródło dochodu, a większość programów partnerskich wygląda bardzo podobnie. Na ich tle bardzo pozytywnie wyróżnia się program partnerski nazwa.pl . To prawdziwy dynamit jeśli chodzi o programy partnerski i mam nadzieję, że reszta firm pójdzie w ich ślady. Dlaczego? Już wyjaśniam! Ogromna większość programów partnerskich oferuje jednorazową prowizję. […]

11 sierpnia 2020
Na pożyczkach społecznościowych zarobiłem już 570 złotych

Zarabianie na pożyczkach społecznościowych cały czas się rozwija. Kolejna osoba zdecydowała się wejść w tą inwestycję korzystając z zamieszczonego przeze mnie linka, dzięki czemu ona i ja otrzymaliśmy bonus (30 euro, a więc osoba zainwestowała min. 2500 euro w przeciągu pierwszych 30 dni). Nie wiem czy to czyta, ale serdecznie dziękuję. Pieniądze z tego bonusu już trafiły oczywiście na […]

© 2018-2021. Prawa autorskie zastrzeżone. Informuję, że treści zawarte na blogu są wyrazem moich osobistych podglądów i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Polityka prywatności Rodo i plików cookies
crossmenuarrow-right-circle