przemyslanezarabianie-logo

Czy 1000 zł jednorazowej inwestycji zamienię w 6 000 zł rocznego zysku?

Data publikacji:
26 lutego 2021

UWAGA - Transparentność przede wszystkim

Artykuł dotyczy mojego projektu inwestycyjnego. By niczego nie przegapić, zobacz wszystkie artykuły dotyczące tego projektu: Blog o marketingu

Zamierzam w marcu zainwestować w bloga o marketingu jednorazowo 1000 zł . Inwestycja ma przynieść w skali roku 6 000 zł zysku. 600% zysku w rok. Jak to osiągnę?

Nie jest to żaden magiczny program w który wrzucam pieniądze i samo wszystko się będzie działo. Takie programy to zazwyczaj piramidy finansowe, od których trzeba się trzymać z daleka. Ja zamierzam skorzystać z wiedzy o marketingu którą zdobywam od 2011 roku i pieniędzy które zarabiam.

Nie jest to pasywna inwestycja, bo wymaga ona ode mnie później pracy. Na własnym przykładzie pokażę Ci, że marketing nie jest niepotrzebnym wydatkiem, tylko inwestycją która przyjemnie się zwraca.

Informacje o projekcie inwestycyjnym

Od kilku miesięcy prowadzę bloga o marketingu pod swoim nazwiskiem. Projekt bardzo ładnie się rozwija i generuje coraz to większy ruch z wyników organicznych. Nie przekłada się to na razie na bezpośrednie zarobki czy kontakt odnośnie współpracy. Takie 1000 zł jednorazowej inwestycji to będzie delikatne NITRO pod kątem pozyskania klientów, ale nie wpłynie na obraną w projekcie strategię biznesową i marketingową.

W tym projekcie fundamentem jest pozycjonowanie w Google. Jeszcze minie wiele miesięcy nim przyniesie to efekty, a chcę również przetestować czy strona "przemawia" do potencjalnych klientów zainteresowanych usługami marketingowymi.

Na blogu Lembicz.pl tak samo jak na obecnym, raz w tygodniu zamieszczam artykuł. Bardzo delikatnie atakuję na razie w social mediach, koncentrując siły na pozycjonowaniu strony w Google. Efekty działań widać gołym okiem, ale nie przekłada się to w żadnym stopniu jeszcze na zarobki, więc chcę to trochę przyśpieszyć.

Pozycjonowanie to moim zdaniem najbardziej opłacalna usługa marketingowa, ale w długiej perspektywie czasu. Cztery miesiące to jeszcze za krótko w tak konkurencyjnej branży, poświęcającej znacznie większy budżet na pozycjonowanie. Cierpliwie muszę czekać i dalej robić swoje jeśli chodzi o SEO.

Już 169 fraz w TOP 50, 33 frazy w TOP 10

Szacuję, że pewnie jeszcze ok. 2-3 miesięcy bym musiał poczekać na pozyskanie z bloga o marketingu pierwszego klienta dzięki pozycjonowaniu. Później to już będzie efekt lawiny śnieżnej. To idealny moment na sprawdzenie skuteczności innych działań marketingowych. W jakie usługi marketingowe zamierzam zainwestować?

W które usługi marketingowe zostanie zainwestowanie 1000 zł?

Zamierzam tutaj trochę poeksperymentować. Ceny usług marketingowych dla wielu klientów sugerujących się wyłącznie ceną są zaporowe. Większość śmiertelników nie ogarnia, że dobry marketing swoje kosztuje, a ostatecznie to i tak inwestycja która ma się zwrócić. Zobaczymy czy faktycznie inwestycja w marketing przynosi zwrot na moim przykładzie 😉

Nie liczę tutaj wartości finansowej swojego czasu pracy. Zmierzę oczywiście ile czasu zajmie mi dostosowanie wszystkich działań marketingowych. Budżet nie jest duży, więc nie ma też co tworzyć rozbudowanej kampanii. W 10 godzinach zamierzam się zmieścić.

Największym problemem jest tutaj grupa docelowa, ale mam kilka pomysłów które zamierzam przetestować niewielkimi nakładami finansowymi. Odkryję która grupa docelowa najchętniej chce skorzystać z oferowanych usług i na nią przeznaczę pozostały budżet.

50% Budżetu na Facebook ADS i 50% na Google ADS

Oczekiwany zwrot roczny z inwestycji: 600% netto

Odnośnie Facebooka to nie spodziewam się tutaj fajerwerków, bo jest tam wysyp "specjalistów od marketingu" którzy wszystko robią za darmo lub w tragicznie odbiegających od rzeczywistości cenach. Przez to znacznie trudniej pozyskać klienta, któremu można wdrożyć skuteczny marketing, ale w normalnej cenie.

Sam lubię oszczędzać, ale szkoda mi osób które decydują się na marketing po skrajnie niskich cenach. Wtedy rzadko kiedy staje się to inwestycją, a przeważnie bezsensownymi wydatkami na których nic się nie zyskuje. Przesadna oszczędność może ostatecznie sporo kosztować.

Znacznie bardziej optymistycznie widzę skuteczność reklamy w Google ADS. Drogo wychodzi dotarcie do potencjalnego Klienta, ale jest znacznie większa szansa jego pozyskania. Tutaj zatrzymam się na dłużej, bo w moim przypadku powinno właśnie z tego kanału sprzedaży ładnie zaskoczyć.

Ile muszę pozyskać klientów aby osiągnąć zysk z inwestycji?

Wszystko zależy od usługi na którą zdecyduje się klient, ale tak naprawdę wystarczy mi jeden klient nastawiony na długą i zyskowną dla siebie (a nie dla mnie) współpracę. Nie mam wysokiej marży na usługach, a na każdej jest ona inna. Najlepiej zarabiam oczywiście na konsultacjach online wynoszących 300 zł netto za ok. 60 minut.

Zobaczymy czy inwestycja w Facebook ADS i Google ADS się zwróci. Start działań rozpocznie się 1 marca i potrwa maksymalnie do 31 marca, ale pewnie dużo wcześniej skończy się budżet na działania. Na początku kwietnia dam Wam znać jak wyszła ta inwestycja i czy udało się pozyskać chociaż jednego klienta na dłuższą współpracę.

Sprawdź mój blog o marketingu 

Michał Lembicz
Prowadzę tego bloga od 1 sierpnia 2018 roku. Potrzebowałem motywacji do zmian na tle zarówno biznesowym jak i osobistym. Czy wyciągniesz z bloga jakieś wartości dodatnie? Nie wiem, ale super jak znajdziesz dla siebie coś wartościowego.

Skomentuj

Zobacz więcej o inwestycji: Blog o marketingu

29 stycznia 2021
Blog o marketingu - Moje nowe dziecko

15 października 2020 roku ponownie zostałem blogowym ojcem. Blog o zarabianiu ma młodszego brata. Blog o marketingu, czyli o tym czym się interesują od ponad dziesięciu lat. To też mój najnowszy długoterminowy projekt inwestycyjny. Ten "noworodek" pochłonie mnóstwo czasu i pieniędzy nim zacznie na siebie zarabiać. Mam więc dwójkę dzieci: Blog o zarabianiu na którym […]

Sprawdź także pozostałe artykuły

6 sierpnia 2018
Zarabianie na blogu - Start projektu

Blog nie powstał w celach zarobkowych, ale byłbym idiotą zamykając się na taką możliwość. Jeszcze daleka droga nim ten blog cokolwiek zarobi, ale dzięki temu, będzie to idealny przykład jak wygląda przemyślane zarabianie. Zarabianie na blogu nie jest proste. To cholernie długi proces. Większość blogerów nigdy nie zarobi na swoim blogu, bo nim pojawiłaby się […]

5 maja 2020
Na pożyczkach społecznościowych zarobiłem już 472 złote

Sporo czasu minęło od ostatniej aktualizacji zarabiania na pożyczkach społecznościowych, ale to nie znaczy że przestałem na tej inwestycji zarabiać. Co prawda znacznie bardziej ostatnio działałem na giełdzie, ale to dlatego, że tam ciężko o automatyzację. Na pożyczkach społecznościowych jest ustawiony automat i wszystko odbywa się bez mojej obecności. Od kilku miesięcy nie inwestowałem środków […]

18 grudnia 2020
Jak zamierzam oszczędzać w 2021 roku

Powoli kończy się rok 2020. Nastał czas uczciwe pokazać jak szło mi oszczędzanie wcześniej. Jak zamierzam oszczędzać w 2021 roku? Co się udało? Co poszło nie tak i dlaczego? Powrócę jednak "do korzeni" i przypomnę dlaczego w ogóle zacząłem oszczędzać pieniądze. Oszczędzanie to nic pasjonującego. Nieporównywalnie przyjemniej jest pieniądze wydawać niż je oszczędzać. Zwłaszcza kiedy […]

© 2018-2021. Prawa autorskie zastrzeżone. Informuję, że treści zawarte na blogu są wyrazem moich osobistych podglądów i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Polityka prywatności Rodo i plików cookies
crossmenuarrow-right-circle