przemyslanezarabianie-logo

Czy wirtualne biuro to dobry biznes i jakie korzyści daje firmom - Wywiad

Data publikacji:
9 września 2020

UWAGA - Transparentność przede wszystkim

Artykuł dotyczy mojego projektu inwestycyjnego - Katalog wirtualnych biur. By niczego nie przegapić, zobacz wszystkie artykuły dotyczące tego projektu: Katalog wirtualnych biur

Ostatnio pisałem o projekcie długoterminowym z katalogiem wirtualnych biur. Żeby utwierdzić się w przekonaniu, że ten projekt ma potencjał, postanowiłem porozmawiać z właścicielem wirtualnego biura w Warszawie i dowiedzieć się nieco więcej jak wygląda ten biznes „z drugiej strony”. W tym celu porozmawiałem z Panem Krzysztofem Mieleckim, który wie na ten temat znacznie więcej niż ja.

Michał Lembicz: Skąd pomysł na taki biznes?

Krzysztof Mielecki: Mam kilka innych spółek, które wcześniej były zarejestrowane pod moim adresem prywatnym. Co jakiś czas były kontrole z Urzędu Skarbowego, które były dość uciążliwe. Bez sensu było wynajmować fizyczne biuro z racji, że moje firmy działały tak naprawdę zdalnie i by to generowało niepotrzebne, wysokie koszty. Takich przedsiębiorców jak ja było zapewne mnóstwo i stwierdziłem że założę wirtualne biuro w Warszawie.

Michał Lembicz: Nie lepiej było skorzystać z usług już działającego wirtualnego biura niż zakładać własne?

Krzysztof Mielecki: Gdy zakładałem wirtualne biuro, w Warszawie nie było jeszcze tak wiele firm i oferowały one znacznie większe ceny niż obecnie. Dostrzegłem dla siebie miejsce na rynku i postanowiłem otworzyć kolejną spółkę.

Michał Lembicz: Czy dzisiaj, gdy wirtualnych biur jest już znacznie więcej, zdecydowałby się Pan na taki ruch?

Krzysztof Mielecki: Nigdy nie patrzę na to co by było gdyby. Widzę, że co chwilę pojawiają się nowe wirtualne biura w Warszawa, ale też niektóre znikają. Obecnie zaistnienie w tej branży wiąże się ze sporymi nakładami na reklamę, a wiele firm myśli że otworzy wirtualne biuro i Klienci sami zaczną walić drzwiami i oknami. To tak niestety nie działa.

Michał Lembicz: Czy dużo klientów obsługuje Pana wirtualne biuro?

Krzysztof Mielecki: To zależy od lokalizacji, bo mam pod kilkoma adresami taką usługę. Obsługujemy sporo firm zarówno są to spółki jak i działalności gospodarcze, jak również obcokrajowcy.

Michał Lembicz: Czy koronawirus wpłynął negatywnie na Pański biznes?

Krzysztof Mielecki: Dużo firm, które wcześniej wynajmowało biuro fizycznie szukało tańszej alternatywy. Wtedy właśnie takie firmy natrafiają na wirtualne biuro za które płacą nawet kilkaset razy mniej niż za fizyczne biuro. Natomiast zanotowaliśmy bardzo duże załamanie w obrotach w czasie pandemii.Teraz powoli wraca to już do sytuacji przed pandemią.

Michał Lembicz: Co decyduje Pana zdaniem o atrakcyjności wirtualnego biura?

Krzysztof Mielecki: Głównym argumentem jest z pewnością cena o czym wspomniałem wcześniej. Drugim możliwość istnienia firmy pod prestiżowym adresem. Trzecim jest obsługa czyli przekaz poczty, skanowanie dokumentów czy dedykowany numer telefonu z przekierowaniem na inny numer, sala konferencyjna itd., Dodatkowym atutem jest wiedza i pomoc dla klientów którzy otrzymują to u nas za darmo. Jest to bardzo ważne dla osób, które zaczynają biznes i bardzo często nie wiedzą od czego zacząć lub jak załatwić podstawowe sprawy w urzędzie. U nas mogą otrzymać początkowe wskazówki bezpłatnie zarówno odnośnie tworzenia firm jak i odnośnie aspektów księgowych.

Michał Lembicz: Ile wirtualnych biur prowadzi Pan w Warszawie?

Krzysztof Mielecki: Aktualnie działamy pod 3 lokalizacjami. Większa ilość nie ma sensu, bo ciężko będzie nad wszystkim zapanować.

Michał Lembicz: Czy planuje Pan otworzyć wirtualne biuro poza Warszawą?

Krzysztof Mielecki: Nie planuję. Wychodzę z założenia, że biznes trzeba osobiście doglądać, bo inaczej przestanie prawidłowo funkcjonować. Liczba wirtualnych biur w Warszawie już jest na tyle duża, że i tam nie planuję kolejnego.

Michał Lembicz: Czy z racji na ilość firm widniejących pod adresem wirtualnego biura często są kontrole?

Krzysztof Mielecki: Nie ma to żadnego przełożenia na ilość firm. Kontrole to sprawa normalna, natomiast dotyczą one w większości tematów posiadania prawa do danego adresu. Co za tym idzie urzędy kontrolują nas w sprawie tego czy klienci posiadają aktywne umowy i opłacone usługi. To ważna sprawa, ale trzeba tego pilnować aby nie zapomnieć o tym żeby była ciągłość umowy na danym adresie czy to biuro wirtualne czy wynajmowany lokal. Tylko w ten sposób możemy uniknąć niemiłych konsekwencji w US.

Michał Lembicz: Dziękuję za wywiad i życzę dalszych sukcesów w biznesie.

Krzysztof Mielecki: Dziękuję i pozdrawiam.

Mam nadzieję, że sam jeszcze w tym roku będę miał prestiżowy adres właśnie w lokalizacji w samym centrum Warszawy (wywiad przeprowadzony z właścicielem wirtualnego biura na ulicy Nowogrodzkiej 64. Dla zainteresowanych podaję adres strony https://www.wirtualne-biuro-nowogrodzka.pl). Akurat ja celuję w pakiet za 50 zł miesięcznie z racji, że wtedy jest powiadomienie o otrzymanych przesyłkach drogą mailową.

To nie jest wpis reklamowy. Z racji na prowadzony przeze mnie projekt mocno interesuję się tematem i jeszcze nie raz napiszę o tym więcej. Mam nadzieję że projekt z katalogiem wirtualnych biur się rozwinie i będzie generował pasywne dochody. Na razie jeszcze wszystko się mieli i w najbliższych miesiącach okaże się czy mój "biznesowy nochal" dalej funkcjonuje jak należy.

Chcesz wiedzieć więcej o tym projekcie?

Sprawdź serię artykułów o tym projekcie, w której dokładnie opisuję co i jak. Przejdź na stronę katalog wirtualnych biur, by dowiedzieć się więcej

Michał Lembicz
Prowadzę tego bloga od 1 sierpnia 2018 roku. Potrzebowałem motywacji do zmian na tle zarówno biznesowym jak i osobistym. Czy wyciągniesz z bloga jakieś wartości dodatnie? Nie wiem, ale super jak znajdziesz dla siebie coś wartościowego.

Skomentuj

© 2018-2021. Prawa autorskie zastrzeżone. Informuję, że treści zawarte na blogu są wyrazem moich osobistych podglądów i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Polityka prywatności Rodo i plików cookies
crossmenu