przemyslanezarabianie-logo

Czy wirtualne biuro to dobry biznes i jakie korzyści daje firmom - Wywiad

Data publikacji:
9 września 2020

UWAGA - Transparentność przede wszystkim

Artykuł dotyczy mojego projektu inwestycyjnego - Katalog wirtualnych biur. By niczego nie przegapić, zobacz wszystkie artykuły dotyczące tego projektu: Katalog wirtualnych biur

Ostatnio pisałem o projekcie długoterminowym z katalogiem wirtualnych biur. Żeby utwierdzić się w przekonaniu, że ten projekt ma potencjał, postanowiłem porozmawiać z właścicielem wirtualnego biura w Warszawie i dowiedzieć się nieco więcej jak wygląda ten biznes „z drugiej strony”. W tym celu porozmawiałem z Panem Krzysztofem Mieleckim, który wie na ten temat znacznie więcej niż ja.

Michał Lembicz: Skąd pomysł na taki biznes?

Krzysztof Mielecki: Mam kilka innych spółek, które wcześniej były zarejestrowane pod moim adresem prywatnym. Co jakiś czas były kontrole z Urzędu Skarbowego, które były dość uciążliwe. Bez sensu było wynajmować fizyczne biuro z racji, że moje firmy działały tak naprawdę zdalnie i by to generowało niepotrzebne, wysokie koszty. Takich przedsiębiorców jak ja było zapewne mnóstwo i stwierdziłem że założę wirtualne biuro w Warszawie.

Michał Lembicz: Nie lepiej było skorzystać z usług już działającego wirtualnego biura niż zakładać własne?

Krzysztof Mielecki: Gdy zakładałem wirtualne biuro, w Warszawie nie było jeszcze tak wiele firm i oferowały one znacznie większe ceny niż obecnie. Dostrzegłem dla siebie miejsce na rynku i postanowiłem otworzyć kolejną spółkę.

Michał Lembicz: Czy dzisiaj, gdy wirtualnych biur jest już znacznie więcej, zdecydowałby się Pan na taki ruch?

Krzysztof Mielecki: Nigdy nie patrzę na to co by było gdyby. Widzę, że co chwilę pojawiają się nowe wirtualne biura w Warszawa, ale też niektóre znikają. Obecnie zaistnienie w tej branży wiąże się ze sporymi nakładami na reklamę, a wiele firm myśli że otworzy wirtualne biuro i Klienci sami zaczną walić drzwiami i oknami. To tak niestety nie działa.

Michał Lembicz: Czy dużo klientów obsługuje Pana wirtualne biuro?

Krzysztof Mielecki: To zależy od lokalizacji, bo mam pod kilkoma adresami taką usługę. Obsługujemy sporo firm zarówno są to spółki jak i działalności gospodarcze, jak również obcokrajowcy.

Michał Lembicz: Czy koronawirus wpłynął negatywnie na Pański biznes?

Krzysztof Mielecki: Dużo firm, które wcześniej wynajmowało biuro fizycznie szukało tańszej alternatywy. Wtedy właśnie takie firmy natrafiają na wirtualne biuro za które płacą nawet kilkaset razy mniej niż za fizyczne biuro. Natomiast zanotowaliśmy bardzo duże załamanie w obrotach w czasie pandemii.Teraz powoli wraca to już do sytuacji przed pandemią.

Michał Lembicz: Co decyduje Pana zdaniem o atrakcyjności wirtualnego biura?

Krzysztof Mielecki: Głównym argumentem jest z pewnością cena o czym wspomniałem wcześniej. Drugim możliwość istnienia firmy pod prestiżowym adresem. Trzecim jest obsługa czyli przekaz poczty, skanowanie dokumentów czy dedykowany numer telefonu z przekierowaniem na inny numer, sala konferencyjna itd., Dodatkowym atutem jest wiedza i pomoc dla klientów którzy otrzymują to u nas za darmo. Jest to bardzo ważne dla osób, które zaczynają biznes i bardzo często nie wiedzą od czego zacząć lub jak załatwić podstawowe sprawy w urzędzie. U nas mogą otrzymać początkowe wskazówki bezpłatnie zarówno odnośnie tworzenia firm jak i odnośnie aspektów księgowych.

Michał Lembicz: Ile wirtualnych biur prowadzi Pan w Warszawie?

Krzysztof Mielecki: Aktualnie działamy pod 3 lokalizacjami. Większa ilość nie ma sensu, bo ciężko będzie nad wszystkim zapanować.

Michał Lembicz: Czy planuje Pan otworzyć wirtualne biuro poza Warszawą?

Krzysztof Mielecki: Nie planuję. Wychodzę z założenia, że biznes trzeba osobiście doglądać, bo inaczej przestanie prawidłowo funkcjonować. Liczba wirtualnych biur w Warszawie już jest na tyle duża, że i tam nie planuję kolejnego.

Michał Lembicz: Czy z racji na ilość firm widniejących pod adresem wirtualnego biura często są kontrole?

Krzysztof Mielecki: Nie ma to żadnego przełożenia na ilość firm. Kontrole to sprawa normalna, natomiast dotyczą one w większości tematów posiadania prawa do danego adresu. Co za tym idzie urzędy kontrolują nas w sprawie tego czy klienci posiadają aktywne umowy i opłacone usługi. To ważna sprawa, ale trzeba tego pilnować aby nie zapomnieć o tym żeby była ciągłość umowy na danym adresie czy to biuro wirtualne czy wynajmowany lokal. Tylko w ten sposób możemy uniknąć niemiłych konsekwencji w US.

Michał Lembicz: Dziękuję za wywiad i życzę dalszych sukcesów w biznesie.

Krzysztof Mielecki: Dziękuję i pozdrawiam.

Mam nadzieję, że sam jeszcze w tym roku będę miał prestiżowy adres właśnie w lokalizacji w samym centrum Warszawy (wywiad przeprowadzony z właścicielem wirtualnego biura na ulicy Nowogrodzkiej 64. Dla zainteresowanych podaję adres strony https://www.wirtualne-biuro-nowogrodzka.pl). Akurat ja celuję w pakiet za 50 zł miesięcznie z racji, że wtedy jest powiadomienie o otrzymanych przesyłkach drogą mailową.

To nie jest wpis reklamowy. Z racji na prowadzony przeze mnie projekt mocno interesuję się tematem i jeszcze nie raz napiszę o tym więcej. Mam nadzieję że projekt z katalogiem wirtualnych biur się rozwinie i będzie generował pasywne dochody. Na razie jeszcze wszystko się mieli i w najbliższych miesiącach okaże się czy mój "biznesowy nochal" dalej funkcjonuje jak należy.

Sprawdź mój blog o marketingu 

Michał Lembicz
Prowadzę tego bloga od 1 sierpnia 2018 roku. Potrzebowałem motywacji do zmian na tle zarówno biznesowym jak i osobistym. Czy wyciągniesz z bloga jakieś wartości dodatnie? Nie wiem, ale super jak znajdziesz dla siebie coś wartościowego.

Skomentuj

Zobacz więcej o inwestycji: Katalog wirtualnych biur

19 marca 2021
Genialny pomysł na biznes 2021 - Jaki i co dalej?

W Twojej głowie pojawił się genialny pomysł na biznes? Już widzisz te dziesiątki/setki tysięcy złotych wpływające na Twoje konto każdego dnia? SUPER, ALE PORA ZEJŚĆ NA ZIEMIĘ! Jaki pomysł na biznes ma sens? Co dalej zrobić, gdy już znajdziemy taki pomysł? Genialny pomysł na biznes. Średnio mam taki 2-3 razy w tygodniu i wcale nie […]

22 stycznia 2021
Ile i na czym zarobię w 2021 roku

2020 rok na szczęście dobiegł końca. Nie był to dla mnie najłatwiejszy rok, ale od narzekania nie puchnie moje konto w banku. Co planuję zrobić w 2021 roku i ile pieniędzy zamierzam zarobić dzięki pracy i inwestowaniu pieniędzy? Podsumowałem swój 2020 rok kilka artykułów wcześniej. Nie wyszedł on tragicznie, ale najlepszym rokiem na pewno nie […]

24 sierpnia 2020
Katalog wirtualnych biur - Długoterminowy projekt pasywny

O tym projekcie wspominałem już kilkukrotnie przy różnych publikacjach. Od sierpnia znacząco wzrosły inwestycje w ten projekt, którego potencjał zarobkowy jest ogromny. O ile inne moje projekty wymagają znacznie większych nakładów finansowych/czasu na rozkręcenie, tak ten dość szybko doszedł do momentu, w którym już nie wiele brakuje do jego rozbujania. Nim przejdę do wytłumaczenia projektu […]

Sprawdź także pozostałe artykuły

29 stycznia 2021
Blog o marketingu - Moje nowe dziecko

15 października 2020 roku ponownie zostałem blogowym ojcem. Blog o zarabianiu ma młodszego brata. Blog o marketingu, czyli o tym czym się interesują od ponad dziesięciu lat. To też mój najnowszy długoterminowy projekt inwestycyjny. Ten "noworodek" pochłonie mnóstwo czasu i pieniędzy nim zacznie na siebie zarabiać. Mam więc dwójkę dzieci: Blog o zarabianiu na którym […]

26 lutego 2021
Czy 1000 zł jednorazowej inwestycji zamienię w 6 000 zł rocznego zysku?

Zamierzam w marcu zainwestować w bloga o marketingu jednorazowo 1000 zł . Inwestycja ma przynieść w skali roku 6 000 zł zysku. 600% zysku w rok. Jak to osiągnę? Nie jest to żaden magiczny program w który wrzucam pieniądze i samo wszystko się będzie działo. Takie programy to zazwyczaj piramidy finansowe, od których trzeba się […]

5 marca 2021
Ile zarobiłem na giełdzie w 2020 roku - jakie dalsze plany?

Na giełdzie w całym 2020 roku zarobiłem 28 027 złotych i 21 groszy. Zresztą główne zdjęcie w artykule pochodzi z PIT 8C, aby nie było że liczby wyssałem z kosmosu. Co dalej? Ile chciałbym zarobić na giełdzie w 2021 roku? Mamy początek marca 2021 roku, a mój bilans na giełdzie prezentuje się następująco: W artykule […]

© 2018-2021. Prawa autorskie zastrzeżone. Informuję, że treści zawarte na blogu są wyrazem moich osobistych podglądów i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Polityka prywatności Rodo i plików cookies
crossmenuarrow-right-circle