przemyslanezarabianie-logo

Dopieszczam bloga wizualnie z delikatnym akcentem na SEO

Data publikacji:
21 grudnia 2018

UWAGA - Transparentność przede wszystkim

Artykuł dotyczy mojego projektu inwestycyjnego - Zarabianie na blogu. By niczego nie przegapić, zobacz wszystkie artykuły dotyczące tego projektu: Zarabianie na blogu

Mamy ostatni piątek przed Wigilią. Większość z was już pewnie myślami jest przy wigilijnym stole. Długo przed Wigilią miałem już wszystko ogarnięte więc skupiam się na kolejnych poprawkach wizualnych bloga, puszczając delikatnie oczko w stronę wyszukiwarki Google. Jakby nie patrzeć to 48 wpis. w niedzielę będzie aktualizacja projektu "Optymalizacja snu" a na samej końcówce roku, powstanie rozbudowany 50 wpis z listą celów do zrealizowania przez Michaela OneDollara na rok 2019.

Nim jednak do tego dojdzie, trzeba dalej szlifować bloga. Mnóstwo rzeczy jest jeszcze do poprawki od strony wizualnej jak i "bebechów". Nie będę opisywał oczywiście wszystkich działań jakie wykonuję w ramach optymalizacji bloga, bo nie starczyłoby mi czasu na zarabianie w internecie i oszczędzanie :-).

Optymalizacja jest tak ważna i czasochłonna?

Pozwolę się porównać to do poniższego materiału z YouTube. Kobieta reprezentuje na tym przykładzie nieogarniętą (lewo) i ogarniętą (prawo) witrynę internetową. O ile po litrze alkoholu, każda kobieta wygląda praktycznie tak samo, o ile nad ranem wiadomo jak jest, i żeby nie było...Jestem pewny, że działa to w obie strony 🙂

Przecież najważniejsze jest serce a nie wygląd!
Nie wiem dlaczego, ale przeważnie słyszę ten tekst od kobiet które już są w związku lub po prostu są brzydkie. Sam uważam się za totalnego potwora i do tej pory nie ogarniam jakim cudem mam tak śliczną żonę. Fakt jest taki, że wizualnie strona internetowa (tak jak i kobieta) musi wpaść w oko. Inaczej nawet nie pozna się "serduszka" czyli w przypadku witryny internetowej - zawartości.

1 miejsce: Szybkość strony internetowej

Nie ważne jak cudowna, piękna, wypełniona po brzegi zajebistymi grafikami i filmikami jest twoja witryna, skoro 90% osób zejdzie ze starości nim się mu wczyta. W wirtualnym świecie "starość" to kwestia sekund. Nie przypominam sobie kiedy czekałem dłużej niż 10 sekund na uruchomienie witryny a ty?

8 grudnia sama optymalizacja tylko trzech najbardziej zasobożernych zdjęć pozwoliła znacząco przyśpieszyć bloga, o czym mogłeś przeczytać w artykule Optymalizacja grafik na blogu to podstawa. 14 grudnia poszedłem krok dalej, bo już zająłem się kolejnymi grafikami na stronie głównej o czym mogłeś też przeczytać w artykule Optymalizacja grafik na blogu cz.2. No a dzisiaj...Hokus Pokus, Czary Mary:

prędkość bloga

Według Google też nie jest najgorzej, ale nie możemy zapominać o ważnym detalu. To jest prędkość bloga na komputerach, a nie urządzeniach mobilnych.

prędkość bloga według GoogleNa urządzeniach mobilnych sytuacja dalej wygląda tragicznie. Zresztą poniżej macie wynik i nie ma co tutaj się wybłyszczać. Jest dużo lepiej niż było, ale do fajnego rezultatu jeszcze daleka droga:

prędkość na komórkach grudzień 19

Do prędkości na komórki powrócę w nowym roku w osobnym artykule. Właściciele stron, sklepów czy blogów strasznie zaniedbują prędkość wczytywania na mobilki, bo to wymaga trochę więcej pracy czy po prostu większego nakładu finansowego.

2 miejsce: Układ strony kategorii artykułów

Nie podobało mi się wcześniej i też nie do końca podoba mi się obecne rozwiązanie i pewnie w przyszłym roku coś tutaj wykombinuję. Znacznie wygodniej dla czytelników i Google, będzie zamiana takiego układu podstrony z kategoriami wpisów:

stary układ podstrony z wpisami

Na ten który w tym momencie możecie zobaczyć tylko w kategorii zarabianie na blogu, a prezentuje się tak jak poniżej.

Nowy wygląd wpisów w kategoriiKażda kategoria/podkategoria będzie miała indywidualnie dobrane informacje w sekcji bocznej strony. Więcej pracy, ale w perspektywie czasu przynosi to duże owoce. Zresztą w dziale marketing--> optymalizacja znajdziecie właśnie informacje o czynnościach mających wpływ pośredni/bezpośredni na odbiorców waszej witryny, mailingu, reklamy itd.

3 miejsce: Pierdoły, pierdółki, pierdolety które ktoś ogarnąć musi

ogarnięcie pierdółek na bloguNajgorszy do dopieszczenia punkt z listy i w sumie ostatni jaki zrealizuję jeszcze w tym roku. Pierdoletów zajmujących od kilku minut do kilku godzin. Taki urok przenosin czy - jak pewnie u większości z was - braku wiedzy czy zwykłego lenistwa. Co mi będzie spędzało sen z powiek w najbliższych dniach:

  • Ogarnięcie kategorii/podkategorii --> Nie wszystkie są jeszcze prawidłowo stworzone. Do tego kwestia indeksacji standardowych wordpressowych kategorii, rozwijanej listy wpisów w kategoriach itd.
  • SEO we wpisach --> Metadane, nasycenie słowami kluczowymi, opisty i tytuły zdjęć, linkowanie wewnętrzne. Trochę tego jest. Specjalnie nie ogarniałem z początku wszystkiego, żebyście w przyszłości mogli zobaczyć "Jak metadane wpisów wpływają na odbiór użytkowników"
  • Lista celów na rok 2019 --> Musze mieć listę celów prywatnych, firmowych i - oczywiście wiecznie czający się w ciemnych zakamarkach mojej duszy- jako Michael OneDollar. Do końca roku stworzę zarys działań w 2019 roku i go wam zaprezentuję.

Na początek 2019 roku zrobię podsumowanie jako Michael OneDollar, ale tutaj nie będzie duży materiał bo "istnieję" dopiero od 1 sierpnia 2018.

Sprawdź mój blog o marketingu 

Michał Lembicz
Prowadzę tego bloga od 1 sierpnia 2018 roku. Potrzebowałem motywacji do zmian na tle zarówno biznesowym jak i osobistym. Czy wyciągniesz z bloga jakieś wartości dodatnie? Nie wiem, ale super jak znajdziesz dla siebie coś wartościowego.

Skomentuj

Zobacz więcej o inwestycji: Zarabianie na blogu

11 marca 2021
Boję się osiągnąć główny cel finansowy, a Ty?

Każdy dąży w swoim życiu do jakiegoś celu finansowego. Moim jest osiem milionów złotych do 29 maja 2026 roku, czyli do dnia moich czterdziestych urodzin. Z jednej strony chcę osiągnąć ten cel. Z drugiej cholernie się tego boję. Te osiem milionów złotych lub dwa miliony amerykańskich dolarów (w zależności co będzie miało większą wartość w […]

24 stycznia 2020
W 2019 roku na giełdzie zarobiłem 25,9%. W 2018 zarobiłem 22,45% - Można? Można!

Ostrzeżenie! Ostrzeżenie! Powyższy tekst jest wyłącznie moją opinią. Nie zachęcam do inwestowania na giełdzie, bo wiąże się to z utratą części lub całości włożonego kapitału.

19 sierpnia 2020
Na złocie zarobiłem 35% przez niecałe 2 lata

Złoto okazało się być piękną inwestycją. Myślałem, że zwiążę się z nim na dłużej, ale z racji na ogromny wzrost kursu postanowiłem się z nim chwilowo rozstać. Inwestycja w niecałe 2 lata przyniosła ok. 35 % zysku. Po głębokiej analizie nie widzę miejsca na dalsze duże wzrosty, a prędzej na głęboką korektę do poziomu 1800$ lub mniej. […]

Sprawdź także pozostałe artykuły

29 stycznia 2021
Blog o marketingu - Moje nowe dziecko

15 października 2020 roku ponownie zostałem blogowym ojcem. Blog o zarabianiu ma młodszego brata. Blog o marketingu, czyli o tym czym się interesują od ponad dziesięciu lat. To też mój najnowszy długoterminowy projekt inwestycyjny. Ten "noworodek" pochłonie mnóstwo czasu i pieniędzy nim zacznie na siebie zarabiać. Mam więc dwójkę dzieci: Blog o zarabianiu na którym […]

16 kwietnia 2021
Ponad 10% zysku netto rocznie na pożyczkach społecznościowych

Przez cały okres inwestycji wyciągałem ponad 10% netto rocznie na tym projekcie. Jest to całkiem dobre rozwiązanie dla osób, które nie chcą bawić się w giełdę, nieruchomości, trading, własny biznes czy wszelkie inne mniej lub bardziej pewne inwestycje.

26 lutego 2021
Czy 1000 zł jednorazowej inwestycji zamienię w 6 000 zł rocznego zysku?

Zamierzam w marcu zainwestować w bloga o marketingu jednorazowo 1000 zł . Inwestycja ma przynieść w skali roku 6 000 zł zysku. 600% zysku w rok. Jak to osiągnę? Nie jest to żaden magiczny program w który wrzucam pieniądze i samo wszystko się będzie działo. Takie programy to zazwyczaj piramidy finansowe, od których trzeba się […]

© 2018-2021. Prawa autorskie zastrzeżone. Informuję, że treści zawarte na blogu są wyrazem moich osobistych podglądów i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Polityka prywatności Rodo i plików cookies
crossmenuarrow-right-circle