przemyslanezarabianie-logo

Dopieszczam bloga wizualnie z delikatnym akcentem na SEO

Data publikacji:
21 grudnia 2018

UWAGA - Transparentność przede wszystkim

Artykuł dotyczy mojego projektu inwestycyjnego - Zarabianie na blogu. By niczego nie przegapić, zobacz wszystkie artykuły dotyczące tego projektu: Zarabianie na blogu

Mamy ostatni piątek przed Wigilią. Większość z was już pewnie myślami jest przy wigilijnym stole. Długo przed Wigilią miałem już wszystko ogarnięte więc skupiam się na kolejnych poprawkach wizualnych bloga, puszczając delikatnie oczko w stronę wyszukiwarki Google. Jakby nie patrzeć to 48 wpis. w niedzielę będzie aktualizacja projektu "Optymalizacja snu" a na samej końcówce roku, powstanie rozbudowany 50 wpis z listą celów do zrealizowania przez Michaela OneDollara na rok 2019.

Nim jednak do tego dojdzie, trzeba dalej szlifować bloga. Mnóstwo rzeczy jest jeszcze do poprawki od strony wizualnej jak i "bebechów". Nie będę opisywał oczywiście wszystkich działań jakie wykonuję w ramach optymalizacji bloga, bo nie starczyłoby mi czasu na zarabianie w internecie i oszczędzanie :-).

Optymalizacja jest tak ważna i czasochłonna?

Pozwolę się porównać to do poniższego materiału z YouTube. Kobieta reprezentuje na tym przykładzie nieogarniętą (lewo) i ogarniętą (prawo) witrynę internetową. O ile po litrze alkoholu, każda kobieta wygląda praktycznie tak samo, o ile nad ranem wiadomo jak jest, i żeby nie było...Jestem pewny, że działa to w obie strony 🙂

Przecież najważniejsze jest serce a nie wygląd!
Nie wiem dlaczego, ale przeważnie słyszę ten tekst od kobiet które już są w związku lub po prostu są brzydkie. Sam uważam się za totalnego potwora i do tej pory nie ogarniam jakim cudem mam tak śliczną żonę. Fakt jest taki, że wizualnie strona internetowa (tak jak i kobieta) musi wpaść w oko. Inaczej nawet nie pozna się "serduszka" czyli w przypadku witryny internetowej - zawartości.

1 miejsce: Szybkość strony internetowej

Nie ważne jak cudowna, piękna, wypełniona po brzegi zajebistymi grafikami i filmikami jest twoja witryna, skoro 90% osób zejdzie ze starości nim się mu wczyta. W wirtualnym świecie "starość" to kwestia sekund. Nie przypominam sobie kiedy czekałem dłużej niż 10 sekund na uruchomienie witryny a ty?

8 grudnia sama optymalizacja tylko trzech najbardziej zasobożernych zdjęć pozwoliła znacząco przyśpieszyć bloga, o czym mogłeś przeczytać w artykule Optymalizacja grafik na blogu to podstawa. 14 grudnia poszedłem krok dalej, bo już zająłem się kolejnymi grafikami na stronie głównej o czym mogłeś też przeczytać w artykule Optymalizacja grafik na blogu cz.2. No a dzisiaj...Hokus Pokus, Czary Mary:

prędkość bloga

Według Google też nie jest najgorzej, ale nie możemy zapominać o ważnym detalu. To jest prędkość bloga na komputerach, a nie urządzeniach mobilnych.

prędkość bloga według GoogleNa urządzeniach mobilnych sytuacja dalej wygląda tragicznie. Zresztą poniżej macie wynik i nie ma co tutaj się wybłyszczać. Jest dużo lepiej niż było, ale do fajnego rezultatu jeszcze daleka droga:

prędkość na komórkach grudzień 19

Do prędkości na komórki powrócę w nowym roku w osobnym artykule. Właściciele stron, sklepów czy blogów strasznie zaniedbują prędkość wczytywania na mobilki, bo to wymaga trochę więcej pracy czy po prostu większego nakładu finansowego.

2 miejsce: Układ strony kategorii artykułów

Nie podobało mi się wcześniej i też nie do końca podoba mi się obecne rozwiązanie i pewnie w przyszłym roku coś tutaj wykombinuję. Znacznie wygodniej dla czytelników i Google, będzie zamiana takiego układu podstrony z kategoriami wpisów:

stary układ podstrony z wpisami

Na ten który w tym momencie możecie zobaczyć tylko w kategorii zarabianie na blogu, a prezentuje się tak jak poniżej.

Nowy wygląd wpisów w kategoriiKażda kategoria/podkategoria będzie miała indywidualnie dobrane informacje w sekcji bocznej strony. Więcej pracy, ale w perspektywie czasu przynosi to duże owoce. Zresztą w dziale marketing--> optymalizacja znajdziecie właśnie informacje o czynnościach mających wpływ pośredni/bezpośredni na odbiorców waszej witryny, mailingu, reklamy itd.

3 miejsce: Pierdoły, pierdółki, pierdolety które ktoś ogarnąć musi

ogarnięcie pierdółek na bloguNajgorszy do dopieszczenia punkt z listy i w sumie ostatni jaki zrealizuję jeszcze w tym roku. Pierdoletów zajmujących od kilku minut do kilku godzin. Taki urok przenosin czy - jak pewnie u większości z was - braku wiedzy czy zwykłego lenistwa. Co mi będzie spędzało sen z powiek w najbliższych dniach:

  • Ogarnięcie kategorii/podkategorii --> Nie wszystkie są jeszcze prawidłowo stworzone. Do tego kwestia indeksacji standardowych wordpressowych kategorii, rozwijanej listy wpisów w kategoriach itd.
  • SEO we wpisach --> Metadane, nasycenie słowami kluczowymi, opisty i tytuły zdjęć, linkowanie wewnętrzne. Trochę tego jest. Specjalnie nie ogarniałem z początku wszystkiego, żebyście w przyszłości mogli zobaczyć "Jak metadane wpisów wpływają na odbiór użytkowników"
  • Lista celów na rok 2019 --> Musze mieć listę celów prywatnych, firmowych i - oczywiście wiecznie czający się w ciemnych zakamarkach mojej duszy- jako Michael OneDollar. Do końca roku stworzę zarys działań w 2019 roku i go wam zaprezentuję.

Na początek 2019 roku zrobię podsumowanie jako Michael OneDollar, ale tutaj nie będzie duży materiał bo "istnieję" dopiero od 1 sierpnia 2018.

Sprawdź mój blog o marketingu 

Michał Lembicz
Prowadzę tego bloga od 1 sierpnia 2018 roku. Potrzebowałem motywacji do zmian na tle zarówno biznesowym jak i osobistym. Czy wyciągniesz z bloga jakieś wartości dodatnie? Nie wiem, ale super jak znajdziesz dla siebie coś wartościowego.

Skomentuj

Zobacz więcej o inwestycji: Zarabianie na blogu

14 maja 2021
Własny biznes - oczekiwania vs rzeczywistość

W styczniu minęło 10 lat od kiedy prowadzę własny biznes. Pewnie jak większość początkujących przedsiębiorców, zupełnie inaczej to sobie wszystko wyobrażałem. Firmę założyłem 3 stycznia 2011 roku. Byłem totalnie nieogarnięty w kwestiach papierków i podatków, ale to do dzisiaj pozostało bez zmian. Pierwszą fakturkę wystawiłem na 30 zł netto kilka dni po otwarciu firmy, i […]

26 listopada 2018
Jak i gdzie najlepiej założyć bloga za darmo

Chcesz założyć bloga za darmo? Nie wiesz która platforma z darmowymi blogami jest najlepsza? Jak można takiego bloga założyć? W tym artykule wszystko wyjaśnię i będę próbował przekonać Cię, że dużo lepszy niż blog na darmowej platformie jest na własnej domenie i hostingu. Jeżeli stawiasz dopiero pierwsze kroki w blogosferze i nie masz pojęcia czy […]

19 września 2018
Kino jest drogie? Mnie akurat nic nie kosztuje

Mowa oczywiście o karcie Unlimited Cinema City. Dokładniej to nic nie płacę za kartę, bo to prezent od rodziny na ostatnie urodziny, ale i tak miałem ją kupować jak powstało kino w galerii północnej. Czy ta karta faktycznie tak się opłaca? Wyjście do kina nie jest tanie, zwłaszcza przy weekendzie gdzie mają miejsce premiery. Są […]

Sprawdź także pozostałe artykuły

29 stycznia 2021
Blog o marketingu - Moje nowe dziecko

15 października 2020 roku ponownie zostałem blogowym ojcem. Blog o zarabianiu ma młodszego brata. Blog o marketingu, czyli o tym czym się interesują od ponad dziesięciu lat. To też mój najnowszy długoterminowy projekt inwestycyjny. Ten "noworodek" pochłonie mnóstwo czasu i pieniędzy nim zacznie na siebie zarabiać. Mam więc dwójkę dzieci: Blog o zarabianiu na którym […]

30 kwietnia 2021
Podsumowanie pół roku inwestowania w marketing

Minęło delikatnie ponad pół roku od kiedy do bloga o marketingu wpuściłem roboty Google. Dokładnie 15 października 2020 roku rozpocząłem inwestowanie w marketing, a dokładnie w Facebook ADS, Google ADS i pozycjonowanie. Łącznie na reklamę (do dzisiaj) wydałem 10 508 zł netto. A ile wyniósł przychód? Zacznijmy od początku. 15 października 2020 roku odblokowałem do […]

16 kwietnia 2021
Ponad 10% zysku netto rocznie na pożyczkach społecznościowych

Przez cały okres inwestycji wyciągałem ponad 10% netto rocznie na tym projekcie. Jest to całkiem dobre rozwiązanie dla osób, które nie chcą bawić się w giełdę, nieruchomości, trading, własny biznes czy wszelkie inne mniej lub bardziej pewne inwestycje.

© 2018-2021. Prawa autorskie zastrzeżone. Informuję, że treści zawarte na blogu są wyrazem moich osobistych podglądów i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Polityka prywatności Rodo i plików cookies
crossmenuarrow-right-circle