przemyslanezarabianie-logo

Ile i na czym zarobię w 2021 roku

Data publikacji:
22 stycznia 2021

2020 rok na szczęście dobiegł końca. Nie był to dla mnie najłatwiejszy rok, ale od narzekania nie puchnie moje konto w banku. Co planuję zrobić w 2021 roku i ile pieniędzy zamierzam zarobić dzięki pracy i inwestowaniu pieniędzy?

Podsumowałem swój 2020 rok kilka artykułów wcześniej. Nie wyszedł on tragicznie, ale najlepszym rokiem na pewno nie był patrząc całościowo na moje finanse. Z projektów powiązanych z blogiem o zarabianiu przez 2020 roku zarobiłem 37 101,60 zł.

Większości z tych pieniędzy nawet nie dotknąłem czy nawet nie wypłaciłem. Traktuję to jako dywersyfikację źródeł dochodu i ciągle je reinwestuję, aby było ich coraz więcej. W połowie tego roku zrobię wypłatę, aby "poczuć" efekty swojej pracy.

Ogólnie nie jestem zadowolony z osiągniętego wyniku finansowego, ale rok był mocno wyjątkowy. Ostateczny cel finansowy pozostaje niezmiennie ten sam (8 000 000 złotych lub 2 000 000 dolarów do 29 maja 2026 roku). Dlatego właśnie mój plan zarabiania i inwestowania na 2021 rok wygląda następująco:

Na czym zamierzam zarabiać?

Moje podstawowe źródło zarabiania się nie zmieniło i jest to agencja marketingowa. Zmieniło się natomiast moje podejście do pozyskiwania i obsługi Klientów, a za kilka miesięcy zmieni się też nazwa mojej firmy. Zysków generowanych bezpośrednio z agencji marketingowej nie zamierzam wliczać do realizacji celu biznesowego.

Natomiast zamierzam brać pod uwagę zysk generowany z bloga o marketingu Lembicz.pl, bo projekt powstał pod koniec 2020 roku. Poprzez bloga zamierzam pozyskiwać Klientów na usługi marketingowe jak i sprzedawać produkty, ale to jeszcze daleka droga. Projekt działa dopiero kilka miesięcy i jeszcze potrwa nim zacznie generować przychody, a o dochodach to nawet nie ma co mówić

Ile zarabia agencja marketingowa?

Agencję marketingową założyłem przed blogiem PrzemyslaneZarabianie.pl, a każde źródło dochodu które powstało wcześniej, nie jest brane pod uwagę. Niech przychody/dochody generowane z agencji marketingowej będą owiane delikatną bryzą tajemniczości, ale nie są to jakieś potężne kokosy.

W 2020 roku sporo Klientów zrezygnowało z usług marketingowych. Przychody spadły mniej więcej o 50% względem roku 2019 (krajowa pandemia), a więc różowo nie było. Ten rok zapowiada się już całkiem nieźle, a jak wyjdzie ostatecznie to zobaczymy. Docelowo agencja marketingowa ma generować 30% dochodu rocznie.

Generuje ona zapewne znacznie mniejsze zyski niż się spodziewasz, bo to nie potężna korporacja tylko mała firma. Po prostu moje życie nie jest drogie. Nigdy przesadnie nie szastałem hajsem i nie planuję tego robić. Żyję na poziomie który mi odpowiada i - mogę otwarcie powiedzieć to co chciałoby wielu ludzi - jestem szczęśliwym człowiekiem.

Na czym i ile planuję zarobić w 2021 roku?

O dochodach z agencji marketingowej nie napisałem, ale już o innych projektach mogę napisać więcej. Teoretycznie od tego roku powinienem zarabiać ok. (licząc od 29 maja) 130 tysiące złotych miesięcznie, aby zrealizować swój ostateczny cel biznesowy. W zeszłym roku wyszło mi niewiele ponad 3 000 zł miesięcznie.

Pewnie Cię nie zaskoczę, ale nie ma szans na to abym w tym roku zarabiał 130 000 zł miesięcznie. Może gdybym zaczął świadczyć usługi seksualne, to byłaby na to nadzieja 🙂 Patrząc realnie na swoje możliwości i projekty, chcę w 2021 roku zarobić 60 000 zł, a więc miesięcznie 5 000 zł. Czy jestem Twoim zdaniem w głębokiej dupie z ostatecznym celem biznesowym?

Przypominam, że nie wliczam w to dochodów generowanych z agencji marketingowej. Ze wszystkich projektów o których przeczytasz w moich inwestycjach taki dochód powinien zostać osiągnięty w realnym scenariuszu strategii biznesowej

Osobiście nie uważam, że jestem bardzo głęboko w dupie, ale przyznaję że nie wygląda to tak jak bym chciał. Ostateczny cel biznesowy zrealizuję, ale raczej wyjdzie to na styk niż z dużym zapasem czasowym. Będzie to genialny przykład potęgi czasu w biznesie, ale przejdźmy do konkretnych projektów:

Zarabianie na blogu

Nowe wersja bloga o zarabianiu
 • Ile udało się zarobić na blogu w 2020 roku: 3489 złotych
 • Ile zarobię na blogu w 2021 roku: 31 176 zł
 • Ile czasu na to poświęcę w 2021 roku: ok. 500 godzin
 • Stawka godzinowa wyniesie: 62 zł

Blog dopiero pod koniec 2020 roku się rozpędził, a według takich delikatnych założeń, właśnie tyle powinienem na nim i dzięki niemu zarobić w tym roku. Nawet jakby blog nie zarabiał wcale to i tak bym go prowadził, bo to mega motywujące. Tygodniowo poświęcam na czynności związane z blogiem 10 godzin i to biorąc pod uwagę kanał YouTube.

Ten projekt to bardziej hobby, a że dodatkowo zarabia pieniądze to trzeba się tylko cieszyć. Przez pierwsze dwa lata blogowania nie zarabiał praktycznie nic. To taka przestroga dla osób, które myślą, że zarabianie na blogu to prosta sprawa i po kilku miesiącach rzucą etat i będą się tylko z tego utrzymywać. Nie tak to działa (przynajmniej w moim przypadku).

Zarabianie na pożyczkach społecznościowych

 • Ile udało się zarobić na pożyczkach społecznościowych w 2020 roku: 646, 50 zł
 • Ile zarobię na pożyczkach społecznościowych w 2021 roku: Projekt wstrzymany

Szczerze to sam nie wiem co z tym projektem zrobić. Roczny zysk netto wyniósł ponad 10%, czyli spełnia moje założenia inwestycyjne. Przy tym nie poświęcałem temu projektowi żadnego (dosłownie żadnego) czasu. Na chwilę obecną te pieniądze chcę przeznaczyć na rozwój bloga o marketingu, bo tam - w długiej perspektywie czasowej - zarobię znacznie więcej i jest to bezpieczniejsze.

Do tego projektu jeszcze powrócę i to z dużo większym kapitałem. Muszę mądrze zarządzać dostępnymi środkami i koncentrować się na najlepiej rokujących projektach. Pożyczki społecznościowe muszą na razie poczekać, a pieniądze z nich trafią na dużo lepiej rokujący projekt.

Zarabianie na blogu o marketingu

 • Przychód z bloga marketingowego w 2020 roku: 0 złotych
 • Przychód szacowany z bloga marketingowego w 2021 roku: 4500 złotych
 • Ile czasu na to poświęcę w 2021 roku: ok. 400 godzin
 • Stawka godzinowa wyniesie: 11,25 zł

Nie podaję tutaj zysku tylko przychód. Marża na usługach czy produktach jest różna, więc nie ma co z góry zakładać jaki zostanie osiągnięty dochód. Osiągnięcie celu w tym roku bardzo mnie ucieszy. Zresztą pisanie o marketingu daje mi też dużo radochy (ale mniej niż o zarabianiu pieniędzy).

Ten projekt rozpędzi się dopiero w 2022 roku. Do tego czasu trzeba inwestować czas i pieniądze. Plusem jest tutaj budowa wizerunku eksperta od marketingu. Nawet jeszcze nie dodałem tego projektu do moich inwestycji, ale mam to zadanie zaplanowane na najbliższy weekend więc nadrobię zaległości.

Inwestowanie na giełdzie

inwestowanie na giełdzie
 • Ile udało się zarobić na giełdzie w 2020 roku: 28 071 złotych
 • Ile zarobię na giełdzie w 2021 roku: ok. 30 000 zł
 • Ile czasu na to poświęcę w 2021 roku: ok. 28 godzin
 • Stawka godzinowa wyniesie: 1071 zł

Tak szczerze to jest to na tyle długoterminowy projekt inwestycyjny, że określanie zarobku w perspektywie roku to czysta loteria. Przy super optymistycznym scenariuszu możliwe jest nawet 200 000 złotych, ale liczę przynajmniej na podobny wynik co w 2020 roku. Tutaj liczy się ostateczny wynik, czyli dopiero ile zostanie jak skończę/przerwę inwestowanie na giełdzie.

Uważam się za inwestora długoterminowego. Rzadko kupuję akcje w perspektywie dni czy tygodni, a bardziej miesięcy czy lat. Jeszcze nie miałem okazji sprawdzić swojej psychiki w sytuacji jak spółka będzie kilka tysięcy procent na plusie, więc nie wiem jakbym się wtedy zachował (pewnie bym się zestresował i wypłacił).

Katalog wirtualnych biur

katalog wirtualnych biur
 • Ile udało się zarobić na katalogu wirtualnych biur w 2020 roku: Na minusie 4275 złotych
 • Ile zarobię na katalogu wirtualnych biur w 2021 roku: ok. 8 997 zł
 • Ile czasu na to poświęcę w 2021 roku: ok. 48 godzin
 • Stawka godzinowa wyniesie: 187 zł

Czyli tak naprawdę w tym roku zmniejszony zostanie minus, a nie wygenerowany zarobek 🙂 No ale w perspektywie rocznej, ten projekt powinien już przynieść zysk. Na taki prawdziwy plus wyjdzie w 2022 roku, a na razie trzeba inwestować i go rozkręcać. Zajmuje on bardzo mało czasu, bo teraz już trzeba dotrzeć po prostu do potencjalnych klientów (właścicieli wirtualnych biur).

Ten projekt w maksymalnej fazie rozkręcenia powinien generować ok. 10 000 zł dochodu rocznie. To typowa dywersyfikacja źródeł dochodu, na co poświęcam bardzo małą ilość czasu. Takich projektów pojawi się sporo, ale na razie nie mam na to już czasu.

Matematycznie się coś nie zgadza prawda?

moje inwestycje

Policzmy szacowany zysk z każdego projektu w 2021 roku: 31 176 zł (dochód z bloga przemyslanezarabianie.pl) + 4500 zł (przychód z bloga Lembicz.pl) + 30 000 zł (dochód z giełdy) + 8 997 zł (dochód z katalogu wirtualnych biur) = 60 000 zł 74 637 zł. Nauczony zeszłym rokiem, obniżam i tak bardzo nisko postawione cele finansowe do osiągnięcia. Nic tak nie demotywuje jak brak realizacji własnych postanowień, a w ten sposób do tego nie doprowadzę.

Już w tym momencie z giełdy mam ponad 12 000 złotych zysku, więc zakładanie 30 000 złotych na cały rok to bardzo pesymistyczne założenie. Na każdym projekcie założyłem takie minimalne minimum, a jak wyjdzie więcej to oczywiście się nie obrażę.

Po prostu osiągnięcie 60 000 złotych z tych wszystkich projektów jest minimum w które celuję. Do tego dojdzie dochód z agencji marketingowej i wychodzi całkiem przyzwoity rok. Nie piszę o projektach które zamierzam zacząć w tym roku, bo sytuacja na rynku jest dynamiczna i czekam na rozwój sytuacji.

Planowałem już salon tatuażu czy ekskluzywną bieliznę damską, ale - na całe szczęście - nie zdążyłem w to zainwestować większej sumy pieniędzy. Na razie koncentruję się na agencji marketingowej i powyższych projektach. W swoim czasie zacznę się rozglądać za nowymi pomysłami, a na razie i tak jest co robić.

Jak wygląda moja strategia biznesowa?

Prowadzę w tym momencie 4 projekty dodatkowe, przy czym pod względem czasu, tylko 2 są absorbujące: Blog PrzemyslaneZarabianie.pl i blog Lembicz.pl . W obu tych projektach, najważniejszym czynnikiem wpływającym na powodzenie biznesu jest:

Treść generująca ruch z wyszukiwarki Google i wartościowa pod kątem użytkownika

Podstawa strategii biznesowej projektów

Koncentruję się w tych obu projektach na tworzeniu artykułów, a w przypadku bloga PrzemyslaneZarabianie.pl doszedł od środy 20.01.2021 kanał na YouTube. Co tydzień będzie lądował tam filmik nawiązujący do mojego zarabiania, bez jakiś wodotrysków czy profesjonalnego szlifowania, bo nie mam na to czasu.

Treść na blogach oznacza ruch. Ruch wpływa bezpośrednio/pośrednio na możliwości zarabiania pieniędzy na obu blogach. Przewiduję jedną publikację w tygodniu (minimum będzie to jedna publikacja na dwa tygodnie). No i tyle. Pisać, pisać i jeszcze raz pisać: Na tym polega w końcu prowadzenie bloga.

W artykułach mogę zamieszczać linki afiliacyjne, dzięki czemu będę zarabiał na programach partnerskich (taki dodatkowy bonusik). Docelowo chcę jednak w ten sposób pozyskiwać Klientów na usługi czy produkty. Duży ruch sprawi, że będzie więcej chętnych na publikację artykułów sponsorowanych lub zlecenia mi recenzji produktu/usługi.

Jeżeli chodzi o strategię inwestowania na giełdzie, to po prostu cierpliwie czekam. Co jakiś czas sprawdzam jak wygląda sytuacja z moimi spółkami i albo dokupuję akcje (uśredniam cenę) albo sprzedaję (generuję zysk) i tyle. Nie ma tutaj za wiele roboty, ale portfel akcji mam dość zdywersyfikowany i prędzej czy później, powinno zaskoczyć.

W katalog wirtualnych biur trzeba inwestować pieniądze w pozycjonowanie. Widoczność strony wpłynie na wzrost chętnych na zakup wizytówek - Zakładam, że przez cały rok pozyskam 20 klientów na wizytówkę standardową + obecni Klienci przedłużą wizytówkę i zakończę 2021 rok już z niewielkim zyskiem.

Mam rozpisane wszystko krok po kroku, ale to wyszedłby kilkukrotnie dłuższy artykuł, gdybym miał pokazać plan do realizacji każdego projektu i przestałoby być tak ciekawie. Zresztą nic nie weryfikuje tak dobrze strategii biznesowej i marketingowej jak generowane zyski. Spełnienie założeń finansowych oznacza, że strategia się sprawdza.

Cel finansowy nie jest może i ambitny, ale bym musiał mocno się postarać żeby go nie zrealizować.

Sprawdź mój blog o marketingu 

Michał Lembicz
Prowadzę tego bloga od 1 sierpnia 2018 roku. Potrzebowałem motywacji do zmian na tle zarówno biznesowym jak i osobistym. Czy wyciągniesz z bloga jakieś wartości dodatnie? Nie wiem, ale super jak znajdziesz dla siebie coś wartościowego.

Skomentuj

Zobacz więcej o inwestycji:

4 czerwca 2021
Czy warto jechać na wakacje do Egiptu?

W KOŃCU! Po paru latach bez urlopu dłuższego niż cztery dni, wyjechałem z partnerką do Egiptu na pełny tydzień. Ile w sumie wydaliśmy? Co warto kupić w Egipcie? Na co trzeba uważać? To dobre miejsce dla takiego "pracoholika" na wypoczynek? Mieliśmy jechać na urlop w zeszłym roku, ale nastały covidowe czasy które wszystko popsuły. Było […]

21 listopada 2018
Czy nazwa bloga wpływa na zarobki?

Pierwszym krokiem do założenia bloga, jest wymyślenie jego nazwy. Wydaje się to banalnie proste do momentu, aż nie zaczniemy szukać ciekawej, łatwej do zapamiętania i nawiązującej do tematyki nazwy bloga. Internet nie działa od wczoraj i bardzo dużo ciekawych nazw jest już zajętych. Jak więc powinien nazywać się blog, żeby wpłynąć na generowane zarobki? Idealnym […]

15 listopada 2019
Jak szybko zarobić duże pieniądze czyli pieniądz robi pieniądz

Zarabianie pieniędzy jest proste. Jednak jeśli chcesz zarobić duże pieniądze, to trzeba się znacznie bardziej nagimnastykować, bo w necie pełno jest magicznych propozycji pozwalających zarobić ponad 100% miesięcznie od zainwestowanej kwoty czy kilka tysięcy miesięcznie bez żadnej inwestycji, a jak to wychodzi w praktyce wiadomo. Można szybko zarobić duże pieniądze, ale trzeba mieć po prostu […]

Sprawdź także pozostałe artykuły

26 lutego 2021
Czy 1000 zł jednorazowej inwestycji zamienię w 6 000 zł rocznego zysku?

Zamierzam w marcu zainwestować w bloga o marketingu jednorazowo 1000 zł . Inwestycja ma przynieść w skali roku 6 000 zł zysku. 600% zysku w rok. Jak to osiągnę? Nie jest to żaden magiczny program w który wrzucam pieniądze i samo wszystko się będzie działo. Takie programy to zazwyczaj piramidy finansowe, od których trzeba się […]

29 stycznia 2021
Blog o marketingu - Moje nowe dziecko

15 października 2020 roku ponownie zostałem blogowym ojcem. Blog o zarabianiu ma młodszego brata. Blog o marketingu, czyli o tym czym się interesują od ponad dziesięciu lat. To też mój najnowszy długoterminowy projekt inwestycyjny. Ten "noworodek" pochłonie mnóstwo czasu i pieniędzy nim zacznie na siebie zarabiać. Mam więc dwójkę dzieci: Blog o zarabianiu na którym […]

23 kwietnia 2021
Nie zawsze na giełdzie jest się na plusie

Zakładając bloga, obiecałem Wam pełną transparentność. Pokażę jak teraz wygląda moja sytuacja na giełdzie. Nie jest różowo, bo w mniej niż miesiąc "straciłem" ponad 20 000 zł. Jak to się stało i dlaczego? Giełda - jak każda inna inwestycja - wiąże się z ryzykiem. Nie ma żadnej gwarancji, że wyjdzie się na plus i nikt […]

© 2018-2021. Prawa autorskie zastrzeżone. Informuję, że treści zawarte na blogu są wyrazem moich osobistych podglądów i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Polityka prywatności Rodo i plików cookies
crossmenuarrow-right-circle