przemyslanezarabianie-logo

Jak szybko zarobić duże pieniądze czyli pieniądz robi pieniądz

Data publikacji:
15 listopada 2019

Zarabianie pieniędzy jest proste. Jednak jeśli chcesz zarobić duże pieniądze, to trzeba się znacznie bardziej nagimnastykować, bo w necie pełno jest magicznych propozycji pozwalających zarobić ponad 100% miesięcznie od zainwestowanej kwoty czy kilka tysięcy miesięcznie bez żadnej inwestycji, a jak to wychodzi w praktyce wiadomo.

Można szybko zarobić duże pieniądze, ale trzeba mieć po prostu duże pieniądze do zainwestowania. Ja niestety nie dysponuję dużym kapitałem inwestycyjnym i w moim przypadku potrwa to dłużej, ale pokażę Ci mój plan na dojście do dużych pieniędzy (osiem milionów złotych) nim skończę 40 lat, czyli do 29 maja 2026 roku.

Pamiętaj że pieniądz robi pieniądz

Co miesiąc część zarobionych przeze mnie pieniędzy inwestuję w różne projekty biznesowe o większych/mniejszych możliwościach zarobkowych. Ponad 10% zysku netto rocznie wyciągam poprzez pożyczki społecznościowe i nie wymaga to żadnej większej wiedzy tajemnej. Na dzień tworzenia tego artykułu jestem do przodu już 472,766 zł. Do końca roku w tą inwestycję będzie wrzucone łącznie 8000 zł z lekką górką.

Dzięki temu w 2021 roku miesięczny zarobek wyniesie ponad 80 zł i jest to całkowicie pasywny dochód. Zdaję sobie sprawę że nie są to duże pieniądze, ale z każdym miesiącem rosną generowane zyski nie tylko dlatego, że dorzucam 500 zł miesięcznie w ten projekt, ale dlatego że zarobione pieniądze są cały czas reinwestowane.

W momencie jak ta inwestycja będzie generować 300 zł miesięcznego zysku (zainwestowany kapitał wyniesie 30 000 zł), to 1/3 z miesięcznego zysku poświęcę na dopalenie innego projektu. W ten sposób nie będę musiał sięgać do swojego portfela (lub nie sięgać tak głęboko), żeby stworzyć kolejne źródło dochodu.portel pożyczek w maju 2020

Inwestowanie na giełdzie przynosi mi jak do tej pory duże pieniądze biorąc pod uwagę zainwestowaną kwotę. Jestem totalnie amatorskim inwestorem, więc może to po prostu kwestia szczęścia, że do tej pory udaje mi się coś na giełdzie zarobić. w 2018 roku zarobiłem 539,25 zł. W 2019 roku było to już 5658,96 zł. 

2020 roku cały czas trwa, ale do tej pory zysk w 2020 wynosi 9634,99 złotych. Fakt jest jednak taki, że gdybym w tym momencie sprzedał cały portfel inwestycyjny wyszedłbym na minusie ponad 4000 zł. Na giełdzie można zarobić duże pieniądze, ale trzeba być cholernie cierpliwym i sporo czasu poświęcać na czytanie wiadomości biznesowych czy for inwestycyjnych.

To co zarabiam na pożyczkach społecznościowych i na giełdzie, cały czas reinwestuję. To są jeszcze zbyt małe pieniądze, żebym zaczął je wypłacać i przeznaczać na własne potrzeby. Jeszcze kilka lat te inwestycje muszą pracować, żeby osiągnąć zadowalający mnie zwrot. Mało inwestuję, więc nim pojawią się duże pieniądze minie sporo czasu.

Już wiesz jak pieniądz robi pieniądz?
Na powyższych przykładach pokazałem Ci, że nie trzeba zainwestować duże pieniądze aby zacząć zarabiać. Tylko im mniejsza inwestycja, tym musisz po prostu dłużej czekać na solidny zwrot z inwestycji.

Już wiesz jak pieniądz robi pieniądz? Na powyższych przykładach pokazałem Ci, że nie trzeba zainwestować duże pieniądze aby zacząć zarabiać. Tylko im mniejsza inwestycja, tym musisz po prostu dłużej czekać na solidny zwrot z inwestycji.

 

To ile pieniędzy oznacza dla Ciebie duże pieniądze?

Nie chodzi o to, żebyś zaczął rzucać kwotami oderwanymi od swojej obecnej sytuacji materialnej.  Też bym chciał zarabiać milion dolarów dziennie i to byłyby dla mnie kolosalnie duże pieniądze, ale jest to (na ten moment) nierealne. Pieniądze najpierw trzeba zarobić, żeby później spróbować część z nich mądrze zainwestować.

Musisz stawiać sobie realne do zrealizowania cele finansowe, ale muszą one wymagać od Ciebie działania. W 2019 roku mocno musiałem zaciskać pasa, żeby oszczędzić pieniądze na moje inwestycje, ale wolę te kilka lat żyć na mniejszym poziomie, żeby później nie martwić się tak finansami. Jak nie zaczniesz myśleć o przyszłości, to nigdy nie dojdziesz nawet do małych pieniędzy generowanych poza źródeł pracy.

Od momentu powstania tego bloga (1 sierpień 2017 rok) zacząłem skromnie inwestować w różne projekty. W tym roku chciałbym zarobić ze wszystkich moich projektów biznesowych 40 000 złotych (3333 zł miesięcznie), przy czym większość z tej kwoty będzie pochodziła z trzech projektów:

  • Pożyczki społecznościowe - Do końca roku zarobię na tym projekcie ok. 700 zł netto zakładając, że co miesiąc będę doinwestowywał 500 zł.
  • Inwestowanie na giełdzie - Celuję tutaj w 15 000 zł zysku. Na pewno nie sprzedam akcji PGE i VRG, bo nie odbiją się z minusu na którym są w tym roku. Może za 2 lub 3 lata dopiero wyjdę na tych dwóch spółkach do przodu, ale inwestuję długoterminowo więc mnie to nie boli.
  • katalog wirtualnych biur - Niesamowicie pieniędzożerny projekt, ale o ogromnym potencjalne zarobkowym. Bardzo długo czasu będą się rozkręcać, ale jak już lawina śnieżna ruszy, to ten projekt będzie zarabiał spore pieniądze przy zerowej inwestycji mojego czasu.

Jeżeli chodzi o zarabianie na blogu, to cały czas blog nie generuje praktycznie żadnych dochodów. Wkrótce pojawią się moje rankingi finansowe, które będą miały potencjał generowania z bloga dochodów. Tak czy siak, prowadzę go dla przyjemności a nie dla zysków 🙂 . Daje mi to niesamowitego kopa do realizacji celów finansowych, a to już duża wartość dodatnia.

Tak wygląda moja droga do dużych pieniędzy. W przyszłym roku będę celował już w 50-60 tysięcy złotych, a w kolejnym w 80-100 tysięcy. Stopniowo generowane z projektów zyski będą rosły, a jak rozpędzą się to pojawią się naprawdę duże pieniądze. Jaki jest Twój plan dojścia do dużych pieniędzy? Jakimi środkami dysponujesz i co zamierzasz zrobić, żeby w przyszłości móc po prostu mniej pracować?

Dlaczego 8 000 000 złotych to dla mnie duże pieniądze?

Uwielbiam pracować. Niesamowitą radochę daje mi patrzenie jak stan moich finansów rośnie z miesiąca na miesiąc. Mając zgromadzone dwa miliony amerykańskich dolarów lub osiem milionów polskich złotych, mógłbym nie pracować do końca życia. To są dla mnie na tyle duże pieniądze, że pozwoliłyby mi na wybranym przeze mnie poziomie życia dotrwać do końca moich dni.

Pewnie osiadłbym wtedy w Hiszpanii i więcej czasu się relaksował. Dalej będę pracował, bo coś w życiu robić trzeba 🙂 . Tylko więcej zwiedzał i podróżował. Taka pełna niezależność finansowa to musi być niesamowite uczucie, do osiągnięcia którego jeszcze baaaardzo daleka droga mnie czeka. Nie śpieszy mi się i Tobie też nie powinno, jeśli chcesz zarobić naprawdę - w swoim mniemaniu - duże pieniądze.

Na chwilę obecną nie rozważam kompletnie inwestowania w nieruchomości, z prostego powodu. Totalnie się na tym nie znam, a moja sytuacja finansowa jest na tyle słaba, że nie widzę sensu zainteresowania się tym tematem inwestycyjnym. Jeżeli znasz jakieś fajne projekty inwestycyjne - i w miarę bezpieczne - to daj znać w komentarzu.

Sprawdź mój blog o marketingu 

Michał Lembicz
Prowadzę tego bloga od 1 sierpnia 2018 roku. Potrzebowałem motywacji do zmian na tle zarówno biznesowym jak i osobistym. Czy wyciągniesz z bloga jakieś wartości dodatnie? Nie wiem, ale super jak znajdziesz dla siebie coś wartościowego.

Skomentuj

Zobacz więcej o inwestycji:

9 lipca 2020
W co warto zainwestować pieniądze w 2020 roku

Inwestować można w praktycznie wszystko: zabawki, samochody, alkohol, nieruchomości (flipy, wynajem, podnajem), grunty, metale szlachetne, akcje itd. Każdy początkujący czy profesjonalny inwestor ma ten sam cel. Osiągnąć jak największy zysk. Jedni bardziej ryzykują, drudzy mniej. Jedni są nastawieni na szybki zwrot, inni mogą czekać latami. Cel jest jednak zawsze ten sam i są nim pieniądze. […]

13 września 2019
Zyski z pożyczek społecznościowych zaczynają się rozpędzać

Od 1 lutego do dzisiaj, ten projekt wygenerował 264,76 złotych zysku (90,76 zł odsetki + 40 euro z programu partnerskiego).  Od sierpnia zwiększyłem kwotę inwestycyjną w ten projekt do 1000 złotych miesięcznie, a wszystkie generowane zyski są reinwestowane. Powolutku projekt zaczyna się rozpędzać, ale jeszcze daleka droga do efektu WOW. Jak wyglądały moje zarobki na […]

15 lutego 2019
Recenzja Huawei Watch GT - tytan wytrzymałości

Nie znam się na tych całych inteligentnych zegarkach. Huawei Watch GT trafił do mnie z powodu dobrej ceny i tego, aby w trakcie spotkań z Klientami móc sprawdzić czy przychodzące połączenie jest na tyle istotne, że muszę je odebrać. Okazało się jednak, że jest mnóstwo dodatkowych bajerów, które mogą wpłynąć na efektywność pracy. Pierwsze wrażenia […]

Sprawdź także pozostałe artykuły

24 listopada 2020
Podnoszę ostro cenę za artykuł sponsorowany

Od dzisiaj, publikacja artykułu gościnnego (lub inaczej sponsorowanego) wynosi 300 zł netto. Dlaczego tak drastycznie podnoszę cenę? Czy dzięki temu zarabianie na blogu będzie większe? O tym wszystkim dowiesz się z poniższego artykułu. Jedną z metod zarabiania na blogu jest publikacja artykułów sponsorowanych. Do 23 listopada 2020 roku za publikację takiego artykułu na blogu, brałem […]

16 kwietnia 2021
Ponad 10% zysku netto rocznie na pożyczkach społecznościowych

Przez cały okres inwestycji wyciągałem ponad 10% netto rocznie na tym projekcie. Jest to całkiem dobre rozwiązanie dla osób, które nie chcą bawić się w giełdę, nieruchomości, trading, własny biznes czy wszelkie inne mniej lub bardziej pewne inwestycje.

23 kwietnia 2021
Nie zawsze na giełdzie jest się na plusie

Zakładając bloga, obiecałem Wam pełną transparentność. Pokażę jak teraz wygląda moja sytuacja na giełdzie. Nie jest różowo, bo w mniej niż miesiąc "straciłem" ponad 20 000 zł. Jak to się stało i dlaczego? Giełda - jak każda inna inwestycja - wiąże się z ryzykiem. Nie ma żadnej gwarancji, że wyjdzie się na plus i nikt […]

© 2018-2021. Prawa autorskie zastrzeżone. Informuję, że treści zawarte na blogu są wyrazem moich osobistych podglądów i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Polityka prywatności Rodo i plików cookies
crossmenuarrow-right-circle