Jak szybko zarobić duże pieniądze czyli pieniądz robi pieniądz

Pełna niezależność finansowa to marzenie wielu osób. Chcesz podróżować po Świecie kilka lat? Podróżujesz! Mieszkać w ekskluzywnych apartamentach nad brzegiem oceanu? Mieszkasz! Kupić zajebiście drogi samochód? Kupujesz! Totalnie nic Cię nie ogranicza, bo stać Cię na wszystko czego tylko zapragniesz.

Nie bez powodu cholernie ciężko zarobić naprawdę duże pieniądze i przeważnie jest to bardzo czasochłonny proces. Sam bym się nie obraził, gdybym za miesiąc stał się miliarderem zarabiającym kilka milionów miesięcznie, ale wiem że jest to nierealne. Znam swoją aktualną sytuację finansową i wiem, że minie kilka lat nim jako Michael OneDollar zacznę zarabiać – w moim mniemaniu – duże pieniądze.

Ile dla Ciebie oznacza dużo pieniędzy?

Spójrz na swoją sytuację finansową. Jaka jest szansa, że za rok będziesz zarabiać milion miesięcznie i w jaki sposób zamierzasz to zrobić? No właśnie! Z tego powodu większość nawet nie zaczyna drogi do dużych pieniędzy, bo marzenia szybko zostają znokautowane przez szarą rzeczywistość. Tylko nie robiąc nic, żyjąc z miesiąca na miesiąc, sytuacja finansowa się nie poprawi.

Ja chcąc poprawić swoją sytuację finansową zrezygnowałem z wakacji i wprowadziłem liczne ograniczenia w życiu prywatnym. Niektóre z nich bardzo wpłynęły na pogorszenie się mojego życia towarzyskiego, ale droga do dużych pieniędzy nie zawsze jest kolorowa. Szczerze mówiąc początki są cholernie ciężkie, ale trzeba przez nie po prostu przebrnąć.

Dla mnie dużo pieniędzy oznacza wzrost rok do roku zarobków o 100% przy czym przez pierwsze trzy lata realnie uda mi się osiągnąć wzrost na poziomie 50%.

Rok
Min. realne zarobki msc.
Max. realne zarobki msc.
2019
4000 zł
4500 zł
2020
6000 zł
7000 zł
2021
9000 zł
10 000 zł
2022
18 000 zł
21 000 zł
2023
36 000 zł
40 000 zł
2024
72 000 zł
75 000 zł
2025
144 000 zł
150 000 zł
2026
288 000 zł
300 000 zł

Patrząc na kwoty od 2022 roku można pomyśleć, że dałem się ponieść fantazji. Utrzymanie wzrostu zarobków o 100% rok do roku nie będzie proste, ale właśnie trzy lata daję sobie na rozwój projektów internetowych i stacjonarnych, do poziomu generującego wysokie zarobki (w tym i ten blog powinien nabrać finansowego rozpędu od 2022 roku).

Na blogu przeczytasz o wszystkich projektach które doprowadzą mnie do tych zarobków i zobaczysz, że nie są one fantazją. Czeka mnie masakrycznie dużo pracy, która z pewnością mocno odbije się na życiu prywatnym i jestem tego w pełni świadomy. Tak wygląda w liczbach moja realna droga do dużych pieniędzy, a Twoja jak?

Jak zaplanować drogę do dużych pieniędzy?

Plan i jego systematyczna realizacja to podstawa. U każdej osoby kamienie milowe (ważne cele do osiągnięcia) będą wyglądać inaczej, tak samo jak proces realizacji. Jestem zwolennikiem stopniowego wprowadzania zmian w życiu, bo jak się przesadzi to szybko pojawi się zniechęcenie. Żeby ułożyć plan musisz wiedzieć:

Sprawność fizyczna, znajomość języków obcych, łatwość w nawiązywaniu kontaktów, prawo jazdy i samochód czy może umiejętność szybkiego pisania na komputerze? To nie rozmowa o pracę, więc nie musisz nawijać nikomu makaronu na uszy. Uczciwie napisz w czym czujesz moc.

Kontakt z ludźmi, wstawanie rano, lubię imprezować, papierosy, alkohol, słomiany zapał czy wydaję stanowczo za dużo kasy na ciuchy? Nad tymi problemami które hamują drogę do dużych pieniędzy można stopniowo popracować.

Lubisz jeździć samochodem, który nie dużo pali? Zacznij dodatkowo zarabiać jako kierowca Ubera czy Bolta? Świetnie znasz języki obce? Zacznij dawać korepetycje albo poszukaj zleceń jako tłumacz. Lubisz trenować i masz o tym pojęcie? Zrób kurs pozwalający Ci zostać trenerem. To tylko kilka przykładów nie kolidujących z Twoją aktualną pracą, bo możesz się tym zajmować dodatkowo.

Policz dokładnie jaką ilością czasu dysponujesz każdego dnia. Nie skupiaj się wyłącznie na pracy, tylko na doskonaleniu swoich zalet i walce z wadami, dzięki którym pojawią się lepsze możliwości zarobkowe.

W przykładach na czym możesz zarobić, specjalnie zasugerowałem wyłącznie dodatkowe – a nie docelowe – zajęcia. Nie ma sensu rezygnować z głównego źródła dochodu (zakładając, że już pracujesz), tylko na początku poprawić swoją sytuację finansową. Dodatkowa praca w połączeniu z rezygnacją z kosztownych, nie przynoszących wartości dodatnich problemów, to odczuwalny wzrost pieniędzy.

W pierwszym etapie drogi do dużych pieniędzy plan jest banalnie prosty:

  1. W wolnym czasie zarobić więcej lub dążyć do pozyskania możliwości większych zarobków
  2. Stopniowo usuwać problemy generujące niepotrzebne koszty czasu lub pieniędzy

Nie popadaj w skrajności, bo zajedziesz swój organizm. Musi być też czas na odpoczynek, żeby w czasie pracy być jak najbardziej wydajnym. Sam musisz znaleźć idealne dla siebie proporcje, które pozwolą Ci działać na wysokich obrotach, ale mieć też trochę czasu dla siebie. Kiedy już nabierzesz rozpędu przyjdzie czas na przyjemniejszą część, czyli…

Pieniądze szybko zaczynają same robić pieniądze

Dzięki wprowadzonym w życiu zmianom masz więcej pieniędzy? Super! Teraz chodzi o to, żeby zmniejszać czas pracy, ale utrzymać na tym samym poziomie ilość pieniędzy. Można zwiększyć wartość swojej godziny lub poszukać inwestycji pozwalających osiągnąć dochód pasywny, czyli profity bez poświęcania dużej ilości czasu.

Takich metod jest mnóstwo i każda z nich całkiem szybko zacznie generować pieniądze. Tylko szybko nie oznacza dużo. Nie ma co liczyć na jakieś cudowne projekty generujące same z siebie zysku powyżej 10% rocznie bez wysokiego ryzyka utraty całości czy części kapitału. Właśnie dlatego stosuję dywersyfikację źródeł przychodu i u mnie to tak wygląda:

Cloud Token – Zainwestowałem w ten projekt jak tylko wchodził na rynek. Arbitraż kryptowalut generujący ok. 10% zysku miesięcznie, ale z zajebiście wysokim ryzykiem utraty części lub całości kapitału. Nie poświęcam na ten projekt żadnego czasu. Projekt padł – Nie polecam wchodzenia w niego

Giełda – Co miesiąc kupuję te same akcje za tą samą kwotę. Mam w dupie czy cena akcji spada czy wzrasta. Wybrane spółki traktują jako inwestycję w bardzo długiej perspektywie czasowej. Tutaj celuję w zysk 20% rocznie. Całość trwa ok. 5 minut miesięcznie. Duże ryzyko utraty części lub całości kapitału.

Pożyczki społecznościowe – Zysk ok. 10% rocznie. Ustawiłem automat do pożyczania pieniędzy według moich wskazówek, więc moja praca ogranicza się do przelewania kasy na pożyczki. Cała praca zajmuje ok. 1 minuty miesięcznie. Duże ryzyko utraty części lub całości kapitału.

Wkrótce zamierzam ostro ruszyć z tworzeniem stron pod programy partnerskie. Tam zarobki będą dużo większe, ale najpierw trzeba zainwestować w to sporo czasu i pieniędzy. Dzięki oszczędnościom mam wymagany kapitał, więc pozostaje działać.

Znajdź swoją drogę do dużych pieniędzy

Nie musisz umieć tworzyć stron internetowych czy ogarniać marketing. Każdy człowiek ma swoje mocne strony i w oparciu o nie musi szukać ścieżki do dużych pieniędzy. Brak wiedzy nie jest żadną przeszkodą, bo jest mnóstwo szkoleń, for czy blogów dzięki którym znajdziesz odpowiedzi na pytania wstrzymujące Cię przed podjęciem decyzji.

Nie istnieje magiczna, złota rada która pozwoli Ci szybko zarobić duże pieniądze. To czasochłonny proces, wymagający pełnego zaangażowania. Z pewnością zauważysz moment kiedy stwierdzisz, że udało Ci się dojść do dużych pieniędzy, a czy potrwa to 5, 10 czy 20 lat nie powinno mieć znaczenia. Największą radochę sprawia właśnie realizacja tego celu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *