Jak wyszedłem na pierwszych inwestycjach?

jak wyszedłem na pierwszych inwestycjach
Jeśli chcesz to udostępnij :-)

Zacznę od tego, że nie wszystko udało mi się zrealizować. Zabrakło czasu na dokładne zweryfikowanie pożyczek społecznościowych i dopiero kilka dni temu zamieniłem teorię w praktykę zasilając konto na platformie z pożyczkami. Ciekawy jak tam reszta moich inwestycji?

W artykule W co inwestować małe kwoty cz.1 – 5000 zł dowiesz się dokładnie w co zainwestowałem i dlaczego. W skrócie, to nie miałem 5 tysięcy na inwestycje, a 2690 zł (2310 zł było mi potrzebne na wskrzeszenie projektu zarabianie na bukmacherce). Nie narzekam. To co miałem zostało zainwestowane i tyle.

Inwestuję według schematu mojej piramidy inwestycyjnej. Im bardziej ryzykowny (ale dużo bardziej rentowny) projekt, tym mniejszą ilość kasy w niego pompuję. Pamiętam, że każda inwestycja jest obarczona ryzykiem utraty części lub całości kapitału. Utrata kasy z inwestycji by bolała, ale nie wpłynęłaby w żadnym stopniu na poziom mojego życia.

piramida inwestycyjna michael onedollar
No dobra, to lecę po kolei z moimi pierwszymi projektami inwestycyjnymi.

  • 10% kapitału (269zł) → HYIP

Ta kwota została rozdzielona na dwa programy kurewsko wysokiego ryzyka. Uważam, że prędzej czy później wszystkie takie programy padają. Łatwo je rozpoznać, bo stopa zwrotu na poziomie 20-40% w skali miesiąca nie jest czymś często spotykanym prawda? No właśnie i dlatego jest to tak bardzo ryzykowne.

Akurat w te dwa programy wszedłem na podstawie informacji od zaufanego człowieka, który co jakiś czas podrzuca mi informacje o tego typu rzeczach. Jak zajrzysz w skarbiec to zobaczysz, że trafiłem do grupy szczęśliwców, którym udało się zarobić. BTC zostało wypłacone na portfel z którego po mniej niż minucie poleciało dalej w Świat 😉 .

Poniżej wrzucam zdjęcia potwierdzające, że nie wyssałem sobie tego wszystkiego z palca:

Kirkland zdj1BTC na Kirkland

DerGlobal zdj1

Pierwszy program to Kirkland & FELT Version 2.0

Według informacji ze strony, inwestują w „wydajne energetycznie górnictwo”. Ile w tym prawdy niech każdy sam oceni. Budżet pozwolił mi na zainwestowanie w najbardziej wydajny plan. 7% dziennie od zainwestowanej kwoty przez 20 dni roboczych. Czyli w taki książkowy miesiąc, zysk na poziomie 40%.

Zainwestowałem. Wypłaciłem z powrotem na konto BTC i to cała historia. Wersja 1.0 chodziła koło 100 dni nim coś się zjebawszy, a teraz zbliża się do tego wyniku ,więc ryzyko tzw. pierdolnięcia jest moim zdaniem dość spore, choć ludzie cały czas wchodzą w ten program.

P.S → Podobno teraz nie działa strona, bo jakieś przenosiny są czy coś takiego 😉

Drugi program to DER Global Limited

Według informacji działa już 495 dni. Handlują kryptowalutami, inwestycją w jakieś mega opłacalne przedsięwzięcia itd. Ogólnie taki długo okres działania programów wysokiego ryzyka jest niespotykane. Tutaj załapałem się na najmniej opłacalny program: 2,1% dziennie przez 20 dni czystego zysku = 42% zysku w 20 dni.

I tutaj też mi się udało. Mają podobno teraz problemy z wypłatami, ale zapewniają że to przejściowe. Czy tak będzie? Zobaczymy, ale możliwe że za chwilę adres internetowy nie będzie już dostępny i mnóstwo ludzi potraci pieniądze. Do końca marca wstrzymałbym się z jakąkolwiek, nawet najmniejszą myślą inwestowania w ten program.

Czy takie programy cię interesują?

Odradzam każdemu tego typu inwestowanie pieniędzy, ale z racji że sam się w nie „trochę bawię”, to mogę więcej pisać o takich programach jeśli chcesz? Jest tego całe mnóstwo, a niektóre z tego typu programów działają bardzo długo nim padną. Ja do tego podchodzę z bardzo dużym dystansem i nim wrzucę w to choćby złotówkę to opieram się na informacjach od zaufanych osób.

99% tego typu programów to oczywiście zwykłe oszustwo oparte na piramidzie finansowej. Dlatego inwestuję maksymalnie 10% środków przeznaczonych na tego typu programy, a tobie – jeszcze raz przypomnę – że nie zachęcam, a wręcz odradzam tego typu inwestycje, bo są piekielnie ryzykowne.

  • 20% kapitału (538zł) → Pożyczki społecznościowe

Przyznaję się bez bicia, że nie miałem czasu na ogarnięcie tego tematu. Dosłownie dwa dni przed publikacją tego artykułu zarejestrowałem się, zweryfikowałem i zrobiłem przelew na konto. 21 marca zasiliłem konto i dałem swoje pierwsze 3 pożyczki i zobaczymy jak to wyjdzie. Tutaj wstępnie szacuję zysk na poziomie 8-10% rocznie.

pożyczki społecznościowe Mintos

 

Ogólnie nie trzeba być Alfą czy Omegą, aby dojść do tego w jaki sposób to działa. Sporo przeczytałem na ten temat i najważniejsze dla mnie przy dawaniu pożyczki społecznościowej będzie:

  1. Gwarancja wykupu → Jak ktoś przestanie spłacać pożyczkę, to „w teorii” hajs nie przepadnie, tylko będę musiał czekać 60 dni lub więcej na jej zwrot.
  2. Terminowe spłaty → Jak ktoś spłacił już pierwszą ratę w terminie
  3. Pożyczka ratalna osobista
  4. Historia, wiek, płeć i tzw. czutka odnośnie pożyczkobiorcy 😉

P.S U mnie już mają jakieś opóźnienie pożyczkobiorcy. Zobaczymy, czy zaczną płacić 😉

Jak nie chce ci się czekać na recenzję i szerszy opis działania pożyczek społecznościowych, to ja działam poprzez Mintos.pl → Dużo osób polecało ten serwis i dlatego w niego się wbiłem. Zakładam, że są inne i być może lepsze.

  • 30% kapitału (807 zł) → Giełda

Zainwestowałem w 4 spółki z różnych sektorów. Daleko mi do analityka giełdowego. Nie mam czasu codziennie sprawdzać co tam się dzieje w świecie inwestycyjnym, a nawet jeśli bym sprawdzał, to pewnie nie do końca potrafiłbym z tej wiedzy skorzystać. Operuję na ogólnodostępnych informacjach i staram się wybiegać myślami kilka/kilkanaście lat do przodu.

Oto spółki w które zainwestowałem wraz z krótkim wyjaśnieniem mojej decyzji:

Play Communications S.A. (PLAY)→ Uwielbiam tę sieć i sam z niej korzystam od dawna. Sporo przeczytałem o ich planach na przyszłość. Jak na moje amatorskie oko, wygląda to ciekawie. Może trochę z sentymentu, ale nie narzekałem wiele razy na tę sieć i czuję się dobrze traktowany. Pewnie nie jestem jedyny i dlatego wierzę w ich dalszy rozwój.

Polska Grupa Energetyczna SA (PGE)→ Inwestycja w perspektywie kilkunastu/kilkudziesięciu lat. Wiem, że spółki państwowe są mocno zależne od sytuacji politycznej, ale prąd był, jest i będzie ważny dla rozwoju kraju. Czekam na wybudowanie elektrowni jądrowej czy odkrycie czegoś nowego związanego ściśle z energią, a wtedy ceny akcji pójdą w górę i będzie malinowo.

Artifex Mundi→ Branża gier jest coraz bardziej potężna, a że nie stać mnie na akcje CD PROJECT, to po zapoznaniu się z planami tej spółki, postanowiłem w nią zainwestować. Prawda jest taka, że lubię też ten typ gier i pewnie to też miało wpływ na decyzję 😉

Sfinks Polska S.A. → Najwięcej w historii spółki, jedna akcja kosztowała 78,50 zł (18 listopad 2014 roku). Ja kupowałem akcje po 0,84 zł (1 luty 2019 rok). Czy oszalałem? Mam przeczucie, że jeszcze Sfinks może zaskoczyć swoich akcjonariuszy, bo potencjał jest przeogromny. Trzeba go tylko (i aż) wykorzystać.

Nie pamiętam kiedy dokładnie sprawdzałem ceny spółek, ale wyszło wtedy że „zarobiłem na giełdzie” 15,56 zł. Gdybym tego dnia sprzedał akcje i wypłacił pieniądze, to właśnie tyle byłbym do przodu po odliczeniu prowizji. No, ale że giełdę traktuję jako inwestycję długoterminową, to będę doinwestowywał te spółki, a nie wypłacał z nich hajs.

Nastawiam się na lata systematycznego, comiesięcznego doinwestowywania spółek. Dokładnie 30% budżetu inwestycyjnego trafia na giełdę w rozbiciu na te 4 spółki. Sporo czytam o biznesie i śledzę trendy, a więc jak wyniucham coś ciekawego to dokonam zmian w moim portfelu inwestycyjnym, ale musi to być coś naprawdę kuszącego.

Poświęciłem sporo czasu na analizę nim wybrałem te 4 spółki i traktuję to jako inwestycję na lata. W każdy pierwszy poniedziałek miesiąca coś tam dokupuję i tyle. Pozwalam, aby czas zrobił swoje.

  • 40% kapitału (1076zł) → Strona z oświetleniami pod programy partnerskie

Ten projekt czeka jeszcze bardzo długa droga nim wygeneruje jakiekolwiek pieniążki. Na razie jest w fazie uzupełniania treści na kategorie/podkategorie. Między innymi na tym projekcie, pokażę ci jak wygląda prawidłowo prowadzony marketing internetowy. Szacuję, że od 1 maja projekt dojrzeje do promocji w internecie wszystkimi kanałami.

Ten projekt znajduje się w inwestycjach, bo na razie jeszcze dużo hajsu będę w niego pompował nim zacznę na nim pracować i wtedy go przerzucę do kategorii Zarabianie w internecie. Minie bardzo dużo czasu nim ten projekt zacznie cokolwiek generować. Nie śpieszy mi się, a po drugie nie mam środków żeby coś przyśpieszyć.

Zastanawiam się w jaki sposób dzielić się z tobą wiedzą o tym projekcie? Podając adres strony jest ryzyko, że ktoś ją zgłosi gdzie trzeba i leżę na plecach machając bezradnie odnóżami 😉 Nie mogę na to pozwolić, więc póki czegoś nie wymyślę, będę unikał opisywania rzeczy pozwalających łatwo namierzyć stronę.

THE END? Co dalej z inwestowaniem?

the end inwestycji

Żeby mój styl inwestowania miał ręce i nogi, muszę co miesiąc doinwestowywać każdą część piramidy. 1300 zł trafia do skarbca ponieważ rzuciłem fajki i alkohol. Do tego dochodzi kilka stów z projektu oszczędzanie na zakupach. Dla wygody przyjmę, że co miesiąc na inwestycje wszelkiego typu będę dokładał – na razie – 1500 zł od 1 kwietnia 2019.

Z racji, że w większości inwestuję średnio/długoterminowo, to artykuły podsumowujące ogólnie inwestycje będę robił co kwartał. Jak w moje oko rzuci się coś wybitnie cudownego, to dam oczywiście wcześniej znać. Uważam, że cierpliwość połączona ze zdrowym rozsądkiem to klucz zarabiania na inwestycjach.

Na sam koniec daj znać co najbardziej cię interesuje w temacie inwestycji? Może o czymś chciałbyś czytać częściej i więcej?

 


Jeśli chcesz to udostępnij :-)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *