przemyslanezarabianie-logo

Jak zacząć zarabiać na pożyczkach społecznościowych

Data publikacji:
3 czerwca 2019

UWAGA - Transparentność przede wszystkim

Artykuł dotyczy mojego projektu inwestycyjnego - Pożyczki społecznościowe. By niczego nie przegapić, zobacz wszystkie artykuły dotyczące tego projektu: Pożyczki społecznościowe

W pożyczki społecznościowe inwestuję 500 złotych miesięcznie. Roczny wkład wyniesie 6000 złotych. W dniu tworzenia tego artykułu mój roczny zwrot netto wynosi 11.04%.

Znacznie większy zwrot niż otrzymałbym na lokatach, ale wiadomo że i ryzyko większe. Jak zarabiać na pożyczkach społecznościowych? Skąd taki wysoki procent zwrotu? Jak ja w to inwestuję i dlaczego? Wszystkiego dowiesz się mordko w artykule.

W pożyczki społecznościowe inwestuję od marca 2019 roku, a więc ciężko powiedzieć że jestem jakimś doświadczonym pożyczkodawcą społecznościowym (jest w ogóle takie słowo???). Wybrałem platformę Mintos.pl po kilku godzinach czytania informacji dotyczących pożyczek społecznościowych, jak i samej platformy pożyczkowej. Wszystko wyglądało - i dalej wygląda - na tyle dobrze, że pożyczki społecznościowe dołączam do inwestycji długoterminowych.

Dlaczego inwestuję w pożyczki społecznościowe Mintos

ok. 10% zwrotu w skali roku

Bardzo wysoki procent zwrotu to podstawowy argument skłaniający mnie do zainwestowania. Na lokacie jak otrzymam 4-5% to już jest zajebiście.

gwarancja wykupu pożyczki

Jeżeli spłata pożyczki wynosi więcej niż 60 dni, pierwotny pożyczkodawca ją odkupuje wraz z naliczonymi odsetkami aż do dnia odkupu.

Wybieram pożyczki tylko z gwarancją wykupu. Ograniczam w ten sposób ryzyko utraty zainwestowanego hajsu do minimum, bo jak pożyczkobiorca będzie się migał ze spłatą kasy to firma pożyczkowa zwróci mi pieniądze wraz z naliczonymi odsetkami. W teorii wszystko wygląda cukierkowo i mam nadzieję, że tak będzie.

Minusy inwestowania w pożyczki społecznościowe oczywiście też są. Nie ma pewności czy jutro, za miesiąc czy rok, platforma pożyczkowa się nie zawinie. Może firma pożyczkowa zbankrutuje i co wtedy? Kiedy już pożyczysz pieniądze, nie masz do nich dostępu póki inwestycja się nie zakończy lub wcześniej nie zadziała gwarancja wykupu pożyczki.

Dla mnie działa to podobnie jak lokata, tyle że zarabiam dużo więcej bardzo małym nakładem czasu. Co miesiąc wpłacam na platformę 500 złotych, wyszukuję pożyczki z gwarancją wykupu i inwestuję w nie pieniądze. Miesięcznie całość wychodzi ok. 15 minut, dlatego nie traktuję tego jako projekt zarabiania a inwestowania.

Jak zarabiam na pożyczkach społecznościowych

Główne źródło zarabiania, to zwrot z inwestycji na poziomie ok. 10% netto w skali roku. Wydawać by się mogło, że przy inwestowaniu tak małych środków zarobię bardzo mało. Nie mam dużej ilości gotówki na inwestowanie na dzień dzisiejszy, ale systematyczność inwestycji w długim przedziale czasowym jest moim kluczem w tworzeniu biznesowego imperium.

Odsetki otrzymuję co miesiąc, więc w każdym miesiącu oprócz kapitału który wkładam, dysponuję zarobionymi odsetkami z inwestycji. Właśnie dlatego po 3 miesiącach działania w pożyczkach społecznościowych nie mam zainwestowanych 1500 złotych, a 1517 złotych. Pewnie większość z Was się teraz śmieje, że w 3 miesiące zarobiłem raptem na kebaba, ale zróbmy symulację w oparciu o 10% zwrotu w skali roku:

Inwestując 500 złotych miesięcznie przez 7 lat, zarobię 18 979 złotych (o ile wcześniej nie będzie jakiś przykrych niespodzianek). Załóżmy, że dalej będę kontynuował inwestowanie w pożyczki społecznościowe do 50 roku życia czyli przez 17 lat. Wtedy na podstawie symulacji wyjdzie, że:

Ile zarobię na pożyczkach społecznościowych zdj.2Przez 17 lat systematycznego inwestowania co miesiąc 500 złotych w pożyczki społecznościowe, teoretycznie powinienem zarobić 166 349 zł (słownie: sto sześćdziesiąt sześć tysięcy trzysta czterdzieści dziewięć złotych). Miesięczne odsetki na poziomie 2217 złotych też cieszą oko prawda? Mając 50 lat na karku trochę lżej patrzyłoby się w przyszłość z takim kapitałem.

!!! Pamiętaj że to tylko symulacja !!!
Symulacja ma na celu pokazać Ci jak teoretycznie powinno to wyglądać. Nie ma pewności, czy faktycznie tak będzie i czy w ogóle uda się na tej inwestycji coś zarobić. Chcę w ten sposób pokazać Ci tylko jak wielką siłą w świecie finansów jest czas. Do tego w symulacji nie ma uwzględnionego reinwestowania z generowanych odsetek, a jedynie ich kumulacja 🙂

17 lat inwestowania miesiąc w miesiąc brzmi cholernie długo. No ale fajnie mieć dodatkowe 166 349 złotych. Szczerze to nie mam pojęcia jak długo będę inwestował w pożyczki społecznościowe, ale - jak sytuacja finansowa pozwoli - to nie krócej niż właśnie te 7 lat. Nie jestem w stanie wybiec myślami dalej niż do czterdziestego roku życia.

Zarabiaj na programie partnerskim Mintos

Program partnerski ma jeden poziom i jest to premia obustronna! W zależności od zainwestowanej kwoty na koniec Okresu Premiowego (14 dni od daty rejestracji), zarówno Ty jak i osoba która zarejestrowała się poprzez Twój link partnerski (mój link partnerski www.mintos.com/pl/l/ref/UXO752) otrzyma dodatkowo:

Przykładowo osoba zarejestrowała się z Twojego polecenia i zainwestowała w ciągu 14 dni od rejestracji 500 euro, to oboje otrzymacie 10 euro bonusu. Zainwestuje 1000 euro, to otrzymacie po 20 euro. Powyższy obrazek jest chyba dość czytelny odnośnie bonusu w zależności od zainwestowanej kwoty w określonym czasie.

Skąd taki wysoki procent zwrotu na pożyczkach społecznościowych?

Pożyczki w które inwestujesz są udzielane na bardzo wysoki procent dla pożyczkobiorcy. Te około 10% zysku netto w skali roku od zainwestowanych środków, to po prostu część zysków z udzielonych pożyczek przez firmy pożyczkowe.

Takich inwestorów jak ja jest mnóstwo. Firma która udziela pożyczek nie musi dysponować dużym kapitałem własnym, bo jest zasilana przez kasę od inwestorów. W sumie jest to idealny układ, bo każdy powinien na tej współpracy wyjść do przodu.

Moje rady odnośnie inwestowania w pożyczki społecznościowe

  1. Nigdy nie inwestuję więcej pieniędzy niż mogę "stracić". Na papierze i regulaminie wygląda wszystko spoko, ale lepiej się pozytywnie zaskoczyć niż negatywnie rozczarować.
  2. Udzielam tylko pożyczek w polskiej walucie i z gwarancją wykupu. Mniej zarobię, ale jest większa pewność, że nie umoczę.
  3. Wybieram osoby, które już brały wcześniej pożyczki i je spłaciły. W drugiej kolejności osoby z małą (do 100 zł miesięcznie) ratą.
  4. Traktuję to jako inwestycję długoterminową. Procent składany z każdym miesiącem będzie przynosił większe zyski.

Tak to rejestracja jak i samo poruszanie się po platformie Mintos jest banalnie proste i nikomu nie powinno sprawić żadnych problemów.  Oczywiście trzeba mieć ukończone 18 lat i to potwierdzić zdjęciem dowodu. Przelewasz kasę na swoje konto w platformie. Inwestujesz w wybrane pożyczki i tyle.

Jeśli chcesz rozpocząć inwestowanie w pożyczki społecznościowe to możesz zarejestrować się korzystając z mojego odnośnika partnerskiego: Zarejestruj się na Mintos.pl --> Życzę Tobie i sobie braku niespodzianek i żebyśmy zarobili na tym jak najwięcej 🙂

Link do rejestracji z mojego polecenia: mój link partnerski www.mintos.com/pl/l/ref/UXO752 - Z góry dziękuję. Mam nadzieję, że oboje wyjdziemy dobrze na tej inwestycji.

A Ty już zarabiasz w ten sposób? Jakie masz doświadczenia w pożyczkach społecznościowych? Znasz inny serwis godny polecenia?

Sprawdź mój blog o marketingu 

Michał Lembicz
Prowadzę tego bloga od 1 sierpnia 2018 roku. Potrzebowałem motywacji do zmian na tle zarówno biznesowym jak i osobistym. Czy wyciągniesz z bloga jakieś wartości dodatnie? Nie wiem, ale super jak znajdziesz dla siebie coś wartościowego.

Skomentuj

Zobacz więcej o inwestycji: Pożyczki społecznościowe

18 lipca 2019
Jak zacząć grać na giełdzie, żeby miało to ręce i nogi

Nie jestem Warren Buffett. Wilk z Wall Street ze mnie też żaden i jest mnóstwo rzeczy związanych z giełdą, o których nie mam zielonego pojęcia. Jestem rasowym amatorem w tej kwestii i sam powinienem szukać odpowiedzi na pytanie "jak zacząć grać na giełdzie?" niż pokazywać jak to robić. Pokażę Ci po prostu mój sposób inwestowania […]

14 września 2018
Nienawidzę blogowej sztuczności

Wiem jakie są realia. Wiem, że to co pięknie prezentuje się na zdjęciach czy filmach bardziej trafia do odbiorcy. Oki. Ja to wszystko rozumiem. Tylko nie mogę ścierpieć tych pozowanych i ociekających doskonałością zdjęć i filmów, z których wylewają się hektolitry sztuczności. Możliwe że przez to zostanę zmieszany z błotem przez blogerki/youtuberki modowe, lifestylowe czy […]

7 sierpnia 2020
Czy czeka nas wielki kryzys gospodarczy w najbliższej przyszłości

Kryzys gospodarczy kojarzy się jakoś słabo no nie? Stopa życia ulega gwałtownemu pogorszeniu. Problem ze znalezieniem jakiejkolwiek pracy za nędze wynagrodzenie. Schabowe można zobaczyć tylko w snach i to byłby koszmar, bo po przebudzeniu sukcesem będzie jakiekolwiek jedzenie. Nie jest to przekoloryzowane, ale mam nadzieję że jak najmniej ludzi odczuje tak mocno ewentualny kryzys gospodarczy. Nie […]

Sprawdź także pozostałe artykuły

5 marca 2021
Ile zarobiłem na giełdzie w 2020 roku - jakie dalsze plany?

Na giełdzie w całym 2020 roku zarobiłem 28 027 złotych i 21 groszy. Zresztą główne zdjęcie w artykule pochodzi z PIT 8C, aby nie było że liczby wyssałem z kosmosu. Co dalej? Ile chciałbym zarobić na giełdzie w 2021 roku? Mamy początek marca 2021 roku, a mój bilans na giełdzie prezentuje się następująco: W artykule […]

30 kwietnia 2021
Podsumowanie pół roku inwestowania w marketing

Minęło delikatnie ponad pół roku od kiedy do bloga o marketingu wpuściłem roboty Google. Dokładnie 15 października 2020 roku rozpocząłem inwestowanie w marketing, a dokładnie w Facebook ADS, Google ADS i pozycjonowanie. Łącznie na reklamę (do dzisiaj) wydałem 10 508 zł netto. A ile wyniósł przychód? Zacznijmy od początku. 15 października 2020 roku odblokowałem do […]

26 lutego 2021
Czy 1000 zł jednorazowej inwestycji zamienię w 6 000 zł rocznego zysku?

Zamierzam w marcu zainwestować w bloga o marketingu jednorazowo 1000 zł . Inwestycja ma przynieść w skali roku 6 000 zł zysku. 600% zysku w rok. Jak to osiągnę? Nie jest to żaden magiczny program w który wrzucam pieniądze i samo wszystko się będzie działo. Takie programy to zazwyczaj piramidy finansowe, od których trzeba się […]

© 2018-2021. Prawa autorskie zastrzeżone. Informuję, że treści zawarte na blogu są wyrazem moich osobistych podglądów i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Polityka prywatności Rodo i plików cookies
crossmenuarrow-right-circle