Nie ma złotej receptury prowadzącej do osiągnięcia stabilności finansowej. To nie działa tak, że „zrób to”, „zrób tamto” i zaczniesz zarabiać więcej pieniędzy. Nie próbuj wzbogacić się za szybko, bo takie działanie przeważnie kończą się szybkim bankructwem i płaczem. Cierpliwość jest kluczem do rosnących dochodów, które bardzo często są w początkowym etapie niezauważalne.

Moja strategia osiągnięcia stabilności finansowej jest prosta: Inwestuję w kilka projektów jednocześnie, co ogranicza ryzyko bankructwa. Minimum dany projekt musi mieć zwrot na poziomie 10% netto rocznie. Wszystkie projekty wymagają zainwestowania mojego czasu lub środków finansowych. Z pustego i Salomon nie naleje, a żeby inwestować w pierwszej kolejności trzeba zarabiać.

Część z zarabianych poprzez pracę pieniędzy przeznaczam na moje inwestycje z których część zacznie zarabiać w bardzo odległej przyszłości, jak np: blog czy strona z usługami pod pozycjonowanie w Google.  Dlatego jeśli chcesz zarabiać więcej pieniędzy, to musisz uzbroić się – tak jak i ja – w cierpliwość i systematycznie inwestować pieniądze które zarabiasz dzięki pracy.

 

Lembicz Michał

Im mniej masz pieniędzy tym więcej czasu potrzebujesz

kim jest michal lembicz

Taka jest gorzka prawda. Nie znam sposobu który łatwo i przyjemnie pozwoli zamienić 500 zł w 500 000 zł w pół roku czy rok. Pamiętaj, że najlepszą inwestycją jaka istnieje jesteś Ty sam. Dodatkowe kursy czy szkolenia pozwolą Ci znaleźć lepiej płatną pracę, dzięki czemu będziesz mógł więcej pieniędzy przeznaczyć na inwestycje. Na blogu przeczytasz głównie o moich inwestycjach oraz o osiąganych dzięki nim zyskom/stratom. Nie zachęcam nikogo za podążaniu moimi krokami, ale pozyskane w ten sposób informacje przybliżą Ci kwestię budowania stabilizacji finansowej, która ma ostatecznie doprowadzić mnie do niezależności finansowej nim skończę 40 lat (29.05.2026)

Jesteś tutaj pierwszy raz? W takim razie zacznij od:

W pierwszej kolejności zachęcam Cię do sprawdzenia mojego projektu inwestycyjnego Pożyczki społecznościowe na którym od samego początku zarabiam ponad 10% netto rocznie. Jest to inwestycja nie wymagająca żadnej tajemnej wiedzy, a zarobek jest całkiem przyjemny. Koniecznie przeczytaj artykuł Jak zarabiać w internecie 4000 zł i więcej. Który otworzy Ci oczy, jeśli dalej uważasz, że szybko i łatwo można zarobić duże pieniądze, bo to nie prawda.

Najlepiej przejdź na stronę główną i tam możesz przeczytać najaktualniejsze artykuły i samemu wybrać temat który Cię zainteresuje. Czasem napiszę o czymś, co miało wpływ na zmianę mojego podejścia do zarabiania czy usprawniło generowanie dochodów, ale takie artykuły pojawiają się dość rzadko, bo sporo czasu zabierają mi moje aktualne inwestycje, które rozwijam.