przemyslanezarabianie-logo

Jak zamierzam przetrwać kryzys finansowy i jeszcze na tym zarobić

Data publikacji:
27 marca 2020

Na lewym przedramieniu mam wytatuowaną sentencję "Galeatum sero dueli paenitet" czyli "Uzbrojonemu nie czas narzekać na wojnę". Właśnie to co się teraz dzieje to wojna. Wojna o utrzymanie firmy. Wojna o zachowanie miejsca pracy. Wojna o zapewnienie rodzinie podstawowych środków do życia. To wojna na którą wiele firm i osób nie było kompletnie przygotowanych (posiadać poduszki finansowej) .

Nie ma teraz znaczenia dlaczego nie udało ci się takiej poduszki finansowej zbudować. Sam miałbym ogromne problemy, gdyby ten kryzys przyszedł w 2011 roku jak dopiero zaczynałem prowadzić biznes. Fakt jest taki, że bez oszczędności zamiast komfortu psychicznego jest strach, bezradność i panika. Sprawdź jak ja zamierzam przetrwać kryzys finansowy i jeszcze na tym zarobić 🙂 .

Grunt to się nie poddawać i wziąć sprawy w swoje ręce

Twoja firma przestała działać, albo notuje dużo mniejsze zyski niż przed wybuchem pandemii koronawirusa? Możliwe, że stracisz pracę, bo firma w której pracujesz nie zarabia? W takiej sytuacji są setki tysięcy jak nie miliony ludzi tylko w Polsce. To nie kryzys krajowy, tylko globalny i wiele branż czekają dużo gorsze czasy, które zweryfikują umiejętności prowadzenia biznesu jak i rynek pracownika.

Wielu moich klientów wstrzyma bądź mocno zredukuje budżet na marketing internetowy i doskonale zdaję sobie z tego sprawę. Mam wybór: Przeczekać sytuację z racji posiadania poduszki finansowej albo przestań użalać się nad tym, na co nie mam wpływu i zacząć działań. Nie wiem jak Ty, ale ja uwielbiam zarabiać pieniądze i zawsze są sposoby które to umożliwiają.

#Zostańwdomu nie oznacza, że masz nic nie robić

Mnóstwo możliwości czeka na Ciebie w domu:

 • Podszkolić znajomość języków obcych
 • Zwiększyć swoje kwalifikacje poprzez szkolenia online/kursy
 • Opracować plan działania biznesu po zakończeniu pandemii

Ja po godzinach pracujących szlifuję stronę Pozycjonerzy24.pl która powstaje specjalnie po to, abym generowane zyski z wiedzy marketingowej mógł wliczać do mojego skarbca (Jako Michael OneDollar). Jeszcze daleka droga nim strona zostanie w pełni ukończona. Akurat w mojej branży, konkurencja wie jak ważna dla Google jest treść i trzeba się napocić żeby im dorównać.

strona pozycjonerzy24

Nie zamierzam czekać do ukończenia strony, tylko będę ją jednocześnie delikatnie pozycjonował na mniej popularne słowa kluczowe. W ten sposób zyskam w miarę szybko widoczność, która pozwoli mi zwiększyć zyski. Proste? Proste! To tylko jedna z kilku witryn dotyczących marketingu które w najbliższym czasie chcę odpalić.

Pamiętaj że pieniądz zaoszczędzony to pieniądz zarobiony

W zeszłym roku ostro zaciskałem pasa. W tym roku właśnie chciałem więcej podróżować, aby nagrodzić się za oszczędny tryb życia. Od 20 do 30 marca miałem zaplanowany urlop... Jak wyszło to chyba oczywiste. Chyba już nikt nie ma złudzeń, że nadchodzi gorszy okres dla firm i osób prywatnych. Jest to nieuniknione i trzeba nauczyć się ograniczać zbędne wydatki.

Tutaj muszę polecić Ci książkę Finansowy Ninja która krok po kroku nauczy Cię jak można zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy. To obowiązkowa lektura dla osób które chcą nauczyć się przemyślanego zarządzania swoimi finansami, co w obecnych czasach bardzo się przyda.

Finansowy NinjaMichał Szafrański jest ekspertem od oszczędzania pieniędzy. Jego wiedza i doświadczenie w tej tematyce jest ogromne. Jako Michael OneDollar nie dorastam mu do pięt, ale staram się wprowadzać zawarte w książce zalecenia.

Od siebie mogę doradzić Ci oszczędzanie na zakupach domowych - Przemyślane zakupy pozwalają mi zredukować ilość żarcia która trafia do śmietnika. Kupując produkty z wcześniej przygotowanej i przemyślanej listy, wiesz że nie wydajesz pieniędzy na zachcianki, które bardzo często są drogie i można się bez nich obejść.

Jak zarobić na globalnym kryzysie finansowym?

 • Dowóz zakupów spożywczych do domu - Wszystkie sklepy internetowe są obładowane pod sam sufit. Możesz za określoną opłatą zrobić zakupy i dostarczyć pod wskazany adres (Osoba przesyła kwotę i listę zakupów. W razie braku danych produktów, kontakt telefoniczny albo zwraca niewykorzystaną kwotę). 
 • Korepetycje online/języki obce online - Dużo dzieciaków ma zaległości lub problemy z programem w związku z przerwaniem standardowego nauczania. Do tego od groma ludzi siedzi w domach i chciałoby poprawić języki obce. Masz wiedzę? Zacznij ją sprzedawać!
 • Szycie maseczek - Zapotrzebowanie ogromne, a produktów brak. Nie ma co tutaj przesadzać z marżą, bo to produkt teraz niesamowicie potrzebny i jak już chcesz na tym zarabiać to bez szaleństwa.
 • Inwestowanie na giełdzie - Ceny akcji mocno spadły, a więc jak tylko skończy się pandemia koronawirusa jest duża szansa na odbicia i duży zarobek. Ja standardowo z początkiem kwietnia zamierzam dokupić akcje spółek, żeby wyrównać ich średnią cenę. Na razie przez to jestem na grubym minusie na giełdzie, ale nie przejmuję się zbytnio 🙂 W końcu inwestują długoterminowo.
 • Nieruchomości (wielka niewiadoma) - Nie mam pojęcia jak sytuacja wpłynie na wartość nieruchomości, ale coraz więcej pojawia się ogłoszeń z wynajmem nieruchomości. Jakbym miał obstawiać, to spodziewam się spadków cen wynajmu i samej wartości nieruchomości. Czas pokaże czy mam rację

Jeżeli chodzi o mnie, to tylko giełdę biorę pod uwagę odnośnie zarabiania w czasie kryzysu finansowego. Dużo więcej czasu i energii poświęcam na szukaniu możliwości zarabiania po globalnym kryzysie. Codziennie analizuję różne scenariusze tego co będzie miało największy sens i na czym uda się najwięcej zarobić.

 • Na co w pierwszej kolejności po kryzysie wydadzą pieniądze firmy i osoby prywatne?
 • Jakie usługi i produkty będą cieszyć się stopniowym wzrostem popularności po kryzysie?
 • Czego mogą chcieć osoby wyciągające wnioski z globalnego kryzysu gospodarczego?

I to wszystko w perspektywie trzech miesięcy, pół roku, roku, dwóch lat - Masakryczna ilość danych opartych wyłącznie na przypuszczeniach, ale już jakieś tam wnioski się pojawiają, które w ostatecznym rozrachunku pozwolą mi zarobić na tym globalnym kryzysie finansowym. Jak już podejmę ostateczną decyzję co do planu to oczywiście się z tobą podzielę moim kierunkiem działania.

Czego mnie nauczyła pandemia koronawirusa?

Pisane 27.03.2020 więc może coś jeszcze się zmienić

 • Rząd nie ogarnia różnicy pomiędzy przychodem a dochodem (Warunki nie płacenia składku ZUS) - Szczyt debilizmu, bo firma może generować i 100 000 zł przychodu miesięcznie, a mieć dochód w wysokości 2 tysięcy złotych. Już długo rozważałem przeniesienie się do kraju bardziej sprzyjającego przedsiębiorcom, a to kolejny argument.
 • Pewny biznes to biznes pierwszej potrzeby - Obecna sytuacja pokazuje które branże są odporne na pandemię. Lekarz, weterynarz, apteki, spożywka (jedzenie i woda) - To branże, które muszą działać bez względu na sytuację.
 • Zawsze trzeba mieć poduszkę finansową - Minimum trzeba mieć odłożone środki na pół roku życia bez generowania żadnych zysków. Idealnie jak jest to rok lub dłużej. 
 • Firmom przyjdzie za tą walkę zapłacić - Pamiętam lata temu jak VAT podniesiono "na chwilę" z 22 na 23% 🙂 Stawiam lewe jajo, że kwestią czasu jest wprowadzenie nowych "danin" czy podatków, które mają ratować Polską gospodarkę. Nie będzie to od razu, ale jestem pewny że się pojawi jakiś genialny pomysł.

Trudne czasy wymagają podejmowania trudnych decyzji mordko. Wszyscy odczują w większym/mniejszym stopniu pandemię koranowirusa i trzeba będzie się przystosować do nowej sytuacji. Życzę Ci przede wszystkim zdrowia, bo hajs i tak ogarniesz - Wcześniej czy później. Większy czy mniejszy.

Sprawdź mój blog o marketingu 

Michał Lembicz
Prowadzę tego bloga od 1 sierpnia 2018 roku. Potrzebowałem motywacji do zmian na tle zarówno biznesowym jak i osobistym. Czy wyciągniesz z bloga jakieś wartości dodatnie? Nie wiem, ale super jak znajdziesz dla siebie coś wartościowego.

Skomentuj

Zobacz więcej o inwestycji:

30 września 2020
A nie mówiłem że branżę nieruchomości czeka kryzys. A to dopiero początek

To że branżę nieruchomości czekają ciężkie czasy mówiłem już dawno. Patrząc na wzrost cen nieruchomości w ostatnich latach byłem przerażony. Z jednej strony żałowałem, że nie kupiłem nieruchomości kilka lat temu (oczywiście wspierając się kredytem). Z drugiej życie nauczyło mnie tego, że nic nie rośnie wiecznie i prędzej czy później następuje korekta. Złoto, akcje, samochody, […]

19 marca 2021
Genialny pomysł na biznes 2021 - Jaki i co dalej?

W Twojej głowie pojawił się genialny pomysł na biznes? Już widzisz te dziesiątki/setki tysięcy złotych wpływające na Twoje konto każdego dnia? SUPER, ALE PORA ZEJŚĆ NA ZIEMIĘ! Jaki pomysł na biznes ma sens? Co dalej zrobić, gdy już znajdziemy taki pomysł? Genialny pomysł na biznes. Średnio mam taki 2-3 razy w tygodniu i wcale nie […]

1 lutego 2019
W co inwestować małe kwoty cz.1 - 5000 zł

Dzisiaj mija pół roku istnienia bloga. Udało się w tym czasie zgromadzić delikatnie ponad 5000 zł, wliczając niesamowitego farta w zarabianiu na bukmacherce. Ponieważ do bukmacherki wracam dopiero 3 marca, postanowiłem trochę pieniędzmi poobracać. Więcej informacji o tym projekcie znajdziesz w kategorii Zarabianie na bukmacherce (projekt pozwolił zarobić, ale przerwałem go z racji czasu jaki […]

Sprawdź także pozostałe artykuły

30 kwietnia 2021
Podsumowanie pół roku inwestowania w marketing

Minęło delikatnie ponad pół roku od kiedy do bloga o marketingu wpuściłem roboty Google. Dokładnie 15 października 2020 roku rozpocząłem inwestowanie w marketing, a dokładnie w Facebook ADS, Google ADS i pozycjonowanie. Łącznie na reklamę (do dzisiaj) wydałem 10 508 zł netto. A ile wyniósł przychód? Zacznijmy od początku. 15 października 2020 roku odblokowałem do […]

16 kwietnia 2021
Ponad 10% zysku netto rocznie na pożyczkach społecznościowych

Przez cały okres inwestycji wyciągałem ponad 10% netto rocznie na tym projekcie. Jest to całkiem dobre rozwiązanie dla osób, które nie chcą bawić się w giełdę, nieruchomości, trading, własny biznes czy wszelkie inne mniej lub bardziej pewne inwestycje.

5 marca 2021
Ile zarobiłem na giełdzie w 2020 roku - jakie dalsze plany?

Na giełdzie w całym 2020 roku zarobiłem 28 027 złotych i 21 groszy. Zresztą główne zdjęcie w artykule pochodzi z PIT 8C, aby nie było że liczby wyssałem z kosmosu. Co dalej? Ile chciałbym zarobić na giełdzie w 2021 roku? Mamy początek marca 2021 roku, a mój bilans na giełdzie prezentuje się następująco: W artykule […]

© 2018-2021. Prawa autorskie zastrzeżone. Informuję, że treści zawarte na blogu są wyrazem moich osobistych podglądów i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Polityka prywatności Rodo i plików cookies
crossmenuarrow-right-circle