przemyslanezarabianie-logo

Jak zostać bogatym człowiekiem?

Data publikacji:
27 listopada 2020

Moja mama zawsze mówi, że bogatym człowiekiem jest ten kto ma rodzinę. Kocham swoją mamę, ale uważam takie podejście do pojęcia "bogactwa" za błędne. Możesz się ze mną zgodzić lub nie, ale według mnie zostanie bogatym człowiekiem nie oznacza znalezienie drugiej połówki, machnięcie gromadki dzieci czy ogromnej ilości osób przy wigilijnym stole.

Dla każdego pojęcie "bogatego człowieka" wygląda inaczej. Zmienia się ono w zależności od tego, czego tak naprawdę nam brakuje, a nie tego co posiadamy:

  • Masz hajsu jak lodu, a problemy ze zdrowiem - Twierdzisz, że bogatym człowiekiem jest ten cieszący się zdrowiem.
  • Masz piękną żonę/super męża i zdrowe dzieci, a problem z zapewnieniem rodzinie chociaż podstawowych potrzeb - Twierdzisz, że bogaty jest te, kto ma dużo pieniędze.
  • Masz mnóstwo pieniędzy, ale nikogo bliskiego - Uważasz, że bogatym jest ten kto ma rodzinę.
  • itd.

Na siłę komplikujemy pojęcie "bogactwa", a sama definicja jest banalnie prosta. Wystarczy zajrzeć na wikipedię "Bogactwo – całkowita wartość pieniędzy i wartościowych dóbr jakie posiada osoba bądź rodzina". Nie doszukuj się "głębszych wartości" tam gdzie ich nie ma.

Bogactwo czyli dojście do dużego majątku

Założyłem tego bloga, aby po latach sprawdzić jak zmieniła się moja sytuacja materialna w danym czasie. Która z moich inwestycji przyniosła zyski, a która straty. Mój ostateczny cel biznesowy jest prosty, a wszystkie działania biznesowe i marketingowe które przeprowadzam, mają mnie do celu doprowadzić.

Moim ostatecznym celem drogi do bogactwa jest posiadanie w "żywej gotówce" 8 000 000 PLN lub 2 000 000 USD do 29.05.2026 roku. Znając siebie, pewnie później wyznaczę sobie kolejny cel finansowy do osiągnięcia.

Zdradzę Ci pewien sekret. Chcesz zarabiać duże pieniądze? Najpierw naucz się zarabiać małe! Takich magików którzy od razu i z niczego, chcieliby zarabiać dziesiątki tysięcy złotych miesięcznie jest mnóstwo. Gdyby zostanie bogatym faktycznie było takie proste, to idąc do piekarni po bułki potykałbyś się o milionerów.

Pisałem już o tym jak szybko zarobić duże pieniądze. Pojęcie "szybko" oznacza dla mnie przedział czasowy liczony latami. Cierpliwość jest kluczowa w zastaniu bogatym człowiekiem, a jeśli wierzysz, że od zera w kilka miesięcy staniesz się milionerem... To powodzenia, ale na tym blogu nie znajdziesz dla siebie żadnych wartościowych materiałów.

Ile czasu potrzeba, aby zostać bogatym człowiekiem?

Według mnie nigdy nie stanę się - w moim przekonaniu - bogatym człowiekiem. Osiągnę ostateczny cel finansowy, podładuję baterię i wyznaczę sobie kolejny cel. Zarabianie pieniędzy sprawia mi ogromną frajdę i stanowi cel sam w sobie.

Pewnie będę pracował dużo mniej niż teraz, ale nie wyobrażam sobie nie robienia nic. Jak już na poważnie rozpoczniesz drogę prowadzącą do zastania bogatym człowiekiem, to mnie zrozumiesz. Do osiągnięcia głównego (na ten moment) celu finansowego dałem sobie 8 lat.

Gdyby zarabianie pieniędzy szło równomiernie to powinienem mieć w tym momencie ponad 2 400 000 złotych. Piękno mojej strategii biznesowej polega na tym, że zarabianie pieniędzy rośnie wykładniczo.

Na początku 2021 roku zrobię podsumowanie moich projektów (aktualnych, wstrzymanych i zamkniętych). Porównam 2020 rok do 2019 i 2018. Dopiero w tym roku, zarabianie na blogu się rozpędziło chociaż to nigdy nie było i nie będzie celem prowadzenia tego bloga (ale fakt, że cieszy).

To co mogę Ci polecić wyznaczając drogę do zastania bogatym człowiekiem to:

  1. Wyznacz sobie realny do osiągnięcia cel finansowy w ciągu najbliższych 6 miesięcy - Niech to będzie cel w którym masz największy wpływ na odniesienie sukcesu.
  2. Rozpisz dokładnie co musisz zrobić żeby osiągnąć ten cel - Znaleźć dodatkową pracę? Ograniczyć wydatki na przyjemności (pieniądz zaoszczędzony to pieniądz zarobiony)?
  3. Osiągasz cel i rozpoczynasz długą, ale satysfakcjonującą drogę do bogactwa - Później już rozpisujesz sobie cel ostateczny z podziałem na mniejsze cele. Może to być i 20 lat. Grunt żeby podejść do tego na poważnie.

Czy wiesz po co chcesz być bogaty?

To wbrew pozorom bardzo trudne pytanie, na które większość udziela takich samych (mało konkretnych) odpowiedzi typu: Mieć szybszą furę, większe mieszkanie, częściej podróżować, zapewnić dziecku wykształcenie itd.

Ja chcę być bogaty dlatego, żeby już nigdy nie przejmować się kwestiami finansowymi. Wystarczy mi dom/mieszkanie ok. 70-80 metrów z dużym ogrodem/balkonem. Najlepiej blisko kino i łowiska rybnego. W spokojnej okolicy (Jeżeli byłaby to Warszawa, to pewnie dzielnica Tarchomin).

Zakup takiego mieszkania (na dzień dzisiejszy) wyniósłby mnie maksymalnie z wykończeniem ok. 1 000 000 złotych. W tym momencie cały czas bardziej opłacalne jest dla mnie wynajmowanie mieszkania (dlaczego to temat na inny artykuł). Reszta pieniędzy stanowi poduszkę finansową, która powinna mi starczyć do końca życia.

Zakładając że dożyję 100 lat, miesięcznie na utrzymanie rodziny wychodzi 9722 złote. Wiadomo że część pieniędzy będzie na lokatach i innych inwestycjach. Ta kwota w zupełności mi do końca życia wystarczy

Gdy nadejdzie ten dzień, to poczuję ogromną satysfakcję... Przynajmniej do czasu, aż nie wyznaczę sobie kolejnego (liczonego w latach) celu finansowego do osiągnięcia. Bogaty nie będę nigdy. Ty też nie, ale zrozumiesz to dopiero jak postawisz sobie pierwszy realny do osiągnięcia cel finansowy i go zrealizujesz. Dalej to już samo idzie.

Michał Lembicz
Prowadzę tego bloga od 1 sierpnia 2018 roku. Potrzebowałem motywacji do zmian na tle zarówno biznesowym jak i osobistym. Czy wyciągniesz z bloga jakieś wartości dodatnie? Nie wiem, ale super jak znajdziesz dla siebie coś wartościowego.

Skomentuj

© 2020 Prawa autorskie zastrzeżone. Informuję, że treści zawarte na blogu są wyrazem moich osobistych podglądów i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Polityka prywatności Rodo i plików cookies

crossmenu