przemyslanezarabianie-logo

Jaki biznes w małym mieście? Krótki poradnik - Artykuł partnera

Data publikacji:
6 lipca 2020

Zastanawiasz się jaki biznes w małym mieście będzie najlepszym pomysłem? Jakie przedsiębiorstwo będzie opłacalne, a przy tym nie pochłonie bardzo dużo kapitału? Na co zwrócić uwagę przy zakładaniu biznesu w swojej miejscowości? Czego lepiej unikać? W poniższym artykule pragniemy przedstawić Ci najważniejsze informacje, które pomogą Ci w odpowiedzi na pytanie “jaki biznes w małym mieście”. Zapraszamy do lektury!

Nowy biznes w małym mieście się nie opłaca?

Wiele osób uważa, że kolejny biznes w małym mieście nie będzie opłacalny ze względu na przedsiębiorstwa, które na lokalnym rynku działają już od wielu lat. Mieszkańcy przyzwyczaili się już do danej firmy i raczej nie będą chcieli zmienić nawyków. Okazuje się jednak, że oferując bardziej atrakcyjne produkty lub usługi, możemy przyciągnąć szerokie grono konsumentów. Jak tego dokonać i jaki biznes w małym mieście warto otworzyć?

Sprawdź konkurencję

Zastanawiając się nad tym, jaki biznes w małym mieście otworzyć, wpadniemy prawdopodobnie na kilka ciekawych pomysłów. Pamiętajmy jednak, że na samym początku musimy dokładnie sprawdzić konkurencję na lokalnym rynku. Na przykład: jeżeli chcemy otworzyć sklep odzieżowy, przejdźmy się po pobliskich firmach tego typu i sprawdźmy, jak długo działają i jak mniej więcej kształtuje się ruch. W wypadku, gdy w małym mieście funkcjonuje już kilka sklepów tego typu, to prawdopodobnie kolejny punkt nie będzie przynosił zysków. Jeżeli jednak w okolicy działa mała ilość sklepów, może warto nieco podkręcić swoją ofertę i otworzyć nową firmę z lepszym asortymentem?

Połącz pomysły

W dzisiejszych czasach bardzo trudno o oryginalny pomysł na biznes. Właśnie dlatego warto łączyć pomysły i założyć firmę, która oferuje kilka typów produktów lub usług. W ten sposób poszerzymy grono potencjalnych klientów i zwiększymy zyski. Myślisz o założeniu sklepu ze zdrową żywnością? Może warto zdecydować się dodatkowo na małą kuchnię, w której będziesz przyrządzać potrawy z oferowanych produktów? Dzięki temu Twoi klienci poznają nowe smaki i możliwe, że Twój sklep stanie się atrakcyjnym miejscem spotkań. Takie połączenie biznesów jest znacznie bardziej ciekawe niż tradycyjny sklep.

Jaki biznes w małym mieście - na co zwrócić uwagę?

Pisząc o ważnych aspektach, które wpływają na opłacalność biznesu w małym mieście, wspomnieliśmy już o konkurencji. Oprócz tego musimy przeanalizować charakter lokalnego rynku i konsumentów. Jeżeli mieszkamy w miejscowości, do której chętnie przyjeżdżają turyści, warto pomyśleć o takim biznesie, który łączy się w jakiś sposób z lokalną kulturą. Chętnie odwiedzanymi miejscami są restauracje oferujące charakterystyczne dania z danego obszaru. Z kolei w wypadku, gdy mieszkańcy naszego miasta nie cieszą się zbyt dużymi dochodami, może warto pomyśleć o biznesie, który oferuje tanie produkty? Warto popytać znajomych z naszego miasta czego im brakuje w ich miejscowości i po co jeżdżą do sąsiedniego miasta. Bardzo ważne jest również to, w jakich branżach będziemy czuć się swobodnie i jaki biznes prowadzilibyśmy z chęcią i ciekawością. Nie warto decydować się na taką firmę, która może być opłacalna, jednak zupełnie nas nie interesuje. Poza tym, bardzo ważny jest oczywiście nasz budżet, którym dysponujemy na rozkręcenie własnego interesu.

Sklep z zagraniczną chemią gospodarczą?

Jedną z odpowiedzi na pytanie “jaki biznes w małym mieście” jest sklep z zagraniczną chemią gospodarczą. Dlaczego? Ponieważ analizując sprzedaż tego typu produktów w ostatnich latach, można dojść do wniosku, że zagraniczne środki czystości i kosmetyki są w Polsce coraz chętniej kupowane. Jest to prawdopodobnie spowodowane tym, że Polacy utożsamiają zachodnie marki produktów z wyższą jakością i większą wydajnością. Tak na przykład postrzega się niemieckie proszki do prania. Z kolei włoskie kosmetyki cenione są ze względu na piękny zapach, który utrzymuje się dłużej, niż w przypadku kosmetyków z innych krajów.

Biznes w małym mieście

Jak założyć sklep z importowanymi środkami czystości i kosmetykami?

Tego typu sklep nie jest w gruncie rzeczy trudny do założenia. Potrzebujemy właściwie niewielkiego lokalu o powierzchni 30-40 metrów kwadratowych, regały na oferowany asortyment, ladę i kasę fiskalną. Oczywiście musimy na początku zapełnić naszą ofertę ciekawymi produktami, które będą chętnie kupowane przez potencjalnych klientów. Kupując w takim miejscu jak hurtownia Europe Distribution Group mamy pewność, że nabywamy zagraniczną chemię gospodarczą w możliwie najniższych cenach, a przy tym zachowujemy wysoki poziom jakości i wydajności produktów. Cały asortyment dostępny jest także przez Internet - https://b2b.europedg.pl/, dzięki czemu możemy kupować hurtowo bez wychodzenia z domu!

Mamy nadzieję, że wiesz już jaki biznes w małym mieście warto otworzyć. Życzymy powodzenia!

Michał Lembicz
Prowadzę tego bloga od 1 sierpnia 2018 roku. Potrzebowałem motywacji do zmian na tle zarówno biznesowym jak i osobistym. Czy wyciągniesz z bloga jakieś wartości dodatnie? Nie wiem, ale super jak znajdziesz dla siebie coś wartościowego.

Skomentuj

© 2020 Prawa autorskie zastrzeżone. Informuję, że treści zawarte na blogu są wyrazem moich osobistych podglądów i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Polityka prywatności Rodo i plików cookies

crossmenu