przemyslanezarabianie-logo

Już nie Michael OneDollar, ale Michał Lembicz - Czas zmian

Data publikacji:
2 kwietnia 2020

Coś się kończy. Coś się zaczyna. Postanowiłem radykalnie zmodyfikować tego bloga i prowadzić go pod własnym imieniem i nazwiskiem. Pseudonim Michael OneDollar bardzo mi się podoba, ale w perspektywie długoterminowej więcej korzyści wizerunkowych i finansowych osiągnę "wychodząc z cienia". Ta decyzja została podjęta na podstawie rozbudowanej analizy sięgającej do 2022 roku z którą chciałbym Cię zapoznać.

Najlepiej zacząć od tego, że pseudonim Michael OneDollar nie wzięło się bez powodu. Jak otwierałem firmę w 2011 roku to dostałem od taty banknot jednodolarowy na szczęście. Od tego momentu jednodolarowe banknoty stały się dla mnie symbolem pomyślności finansowej i co jakiś czas otrzymuję taki prezent od bliskich mi osób. Dla mnie były, są i będą to bezcenne amulety szczęścia.

Moje pierwsze jednodolarówki

Pseudonim wybrałem jak widać dość trafnie nie uważasz? Tylko chcąc zgromadzić wokół siebie większe grono osób szukających wartościowych informacji o biznesie czy marketingu, Michael OneDollar nie brzmi zbyt profesjonalnie. Przejrzałem kilkadziesiąt blogów makretingowych i biznesowych i nikt nie używał pseudonimu, bo to obniża wiarygodność materiałów.

Dlaczego blog pod imieniem i nazwiskiem

Postaram się dokładnie wyjaśnić rezygnację z publikacji pod pseudonimem. Naprawdę ciężko jest mi się z nim rozstać, ale jak zapoznasz się z moimi przemyśleniami to zrozumiesz moją decyzję.

 • Oszczędność czasu - Od kilku dni po głowie chodził mi pomysł założenia bloga pod własnym imieniem i nazwiskiem. Wykupiłem domenę LembiczMichal.pl i zabrałem się do pracy. Miałem tam publikować artykuły o biznesie i marketingu, ale przecież blog przemyslanezarabianie.pl już istnieje więc po co zaczynać od zera, skoro dużo łatwiej i szybciej wyjdzie go dostosować.
 • Budowa wizerunku eksperta biznesowego - Ekspert biznesowy Michael OneDollar czy ekspert biznesowy Michał Lembicz. Co brzmi bardziej wiarygodnie dla Ciebie?
 • Oszczędność pieniędzy - Blog jest już widoczny w Google dzięki czemu w marcu odwiedziło go 1439 użytkowników (1407 unikalnych). Nim osiągnę taki wynik na nowej domenie minie sporo czasu i bym musiał zainwestować w pozycjonowanie trochę pieniędzy

Właśnie dlatego postanowiłem nie wymyślać koła od nowa, tylko zrezygnować z pseudonimu i radykalnie zmodyfikować kierunek bloga PrzemyslaneZarabianie.pl pod kątem pozwalającym mi w dalekiej przyszłości zyskać wizerunkowo i finansowo.

Co się zmieni na blogu PrzemyslaneZarabianie.pl

 • Usunięte zostaną artykuły które nie wnoszą nic wartościowego odnośnie tematyki biznesowej lub marketingowej.
 • Artykuły opublikowane wcześniej zostaną zmodyfikowane pod kątem treści lub zaktualizowane, aby było mniej lania wody a więcej konkretów.
 • Będą raz w miesiącu darmowe webinary na których poruszę kwestie biznesowe lub marketingowe
 • Zostanie uruchomiony kanał YouTube na którym będę zamieszczał 2 razy w miesiącu publikacje.
 • Pojawi się sklep z produktami i usługami.
 • Modyfikacja strony pod kątem szybkości działania i UX (user experience).
 • Poprawa linkowania wewnętrznego pod kątem kluczowych sekcji blogowych.
 • Większy nacisk na publikacje oparte na żywych projektach, a mniej teoretyzowania.

Jak widać trochę pracy mnie czeka, ale wiem że w perspektywie długoterminowej warto się za to zabrać. Sporo czasu minęło nim przypomniałem sobie ile frajdy sprawiało mi prowadzenie tego bloga i jak wiele straciłem przez to, że odpuściłem sobie jego regularne prowadzenie. Nie ma co rozpaczać, tylko wziąć się do pracy i dostosować go pod konkretną grupę odbiorców.

Grupa docelowa nowej wersji bloga

Nikomu oczywiście nie zabronię wchodzić na bloga i będzie mi miło, że po tych wszystkich zmianach dalej będziesz do mnie zaglądał 🙂 . Z racji, że blog ma być teraz bardziej "biznesowy" i "marketingowy", to taką wiedzą najbardziej będą zainteresowani przyszli i aktualni przedsiębiorcy. Chcę pomagać firmom rozwijać swój biznes i zwiększać generowane zyski poprzez różne działania biznesowe czy marketingowe, a pisanie "ile kosztuje utrzymanie kotów?" to trochę słabo wizerunkowo wygląda.

Nie odejdę całkowicie od finansów osobistych, ale będzie znacznie mniej takich "luźnych" publikacji, które nie mają większego powiązania z biznesem czy marketingiem. Tematyka zarabiania, oszczędzania czy inwestowania jest tak szeroka, że wolę ją zredukować do kwestii na których najlepiej się znam: Prowadzeniu i rozwoju biznesu. Skutecznych działaniach marketingowych. Koniec tematu.

Czyli blog dalej będzie pokazywał jak wygląda przemyślane zarabianie ale już bardziej pod kątem biznesowym niż osobistym. Zarządzanie finansami osobistymi ma jednak ogromne znaczenie na rozwój firmy i będę o tym pisał, ale tylko dlatego że ma to przełożenie w biznesie.

Na czym nowa wersja bloga będzie zarabiać

W momencie jak grupa docelowa zacznie wchodzić na bloga, uzyskam szerokie pole manewru odnośnie generowania zarobków bezpośrednio i pośrednio z bloga:

 • Bezpośrednio - Sprzedaż produktów: Kursy marketingowe i biznesowe, ksiązki.
 • Pośrednio - Pozyskanie klientów na usługi marketingowe (pozycjonowanie czy optymalizację strony), na zaprojektowanie strony internetowej, konsultacje biznesowe czy szkolenia.

Zakładam, że do końca 2022 roku na blogu zostanie uruchomiony sklep z dostępem do płatnych materiałów. Możliwości zarobkowe są ogromne, ale będzie mnie to kosztowało mnóstwo czasu. Cały czas prowadzę agencję marketingową i inne projekty biznesowe, ale dzięki optymalizacji czasu pracy i delegowaniu najbardziej czasochłonnych zadań, dam radę to ogarnąć.

Czas powrócić do trybu pracy po 12 godzin dziennie w tygodniu i 6 godzin w weekend 🙂

Sprawdź mój blog o marketingu 

Michał Lembicz
Prowadzę tego bloga od 1 sierpnia 2018 roku. Potrzebowałem motywacji do zmian na tle zarówno biznesowym jak i osobistym. Czy wyciągniesz z bloga jakieś wartości dodatnie? Nie wiem, ale super jak znajdziesz dla siebie coś wartościowego.

Skomentuj

Zobacz więcej o inwestycji:

19 sierpnia 2020
Na złocie zarobiłem 35% przez niecałe 2 lata

Złoto okazało się być piękną inwestycją. Myślałem, że zwiążę się z nim na dłużej, ale z racji na ogromny wzrost kursu postanowiłem się z nim chwilowo rozstać. Inwestycja w niecałe 2 lata przyniosła ok. 35 % zysku. Po głębokiej analizie nie widzę miejsca na dalsze duże wzrosty, a prędzej na głęboką korektę do poziomu 1800$ lub mniej. […]

1 sierpnia 2018
Od 0 do 4000 zł miesięcznie

Nie wiem jak dla ciebie, ale dla mnie 4000 zł więcej kasy co miesiąc to bardzo dużo. Osiągnę ten roczny cel biznesowy poprzez zarabianie w internecie i oszczędzanie. Zobaczysz na moim przykładzie, że zawsze można poprawić swoją sytuację materialną. Nie będę nawijał ci makaronu na uszy, że robię to żeby ci pomóc. Pomagam samemu sobie, […]

18 grudnia 2020
Jak zamierzam oszczędzać w 2021 roku

Powoli kończy się rok 2020. Nastał czas uczciwe pokazać jak szło mi oszczędzanie wcześniej. Jak zamierzam oszczędzać w 2021 roku? Co się udało? Co poszło nie tak i dlaczego? Powrócę jednak "do korzeni" i przypomnę dlaczego w ogóle zacząłem oszczędzać pieniądze. Oszczędzanie to nic pasjonującego. Nieporównywalnie przyjemniej jest pieniądze wydawać niż je oszczędzać. Zwłaszcza kiedy […]

Sprawdź także pozostałe artykuły

5 marca 2021
Ile zarobiłem na giełdzie w 2020 roku - jakie dalsze plany?

Na giełdzie w całym 2020 roku zarobiłem 28 027 złotych i 21 groszy. Zresztą główne zdjęcie w artykule pochodzi z PIT 8C, aby nie było że liczby wyssałem z kosmosu. Co dalej? Ile chciałbym zarobić na giełdzie w 2021 roku? Mamy początek marca 2021 roku, a mój bilans na giełdzie prezentuje się następująco: W artykule […]

29 stycznia 2021
Blog o marketingu - Moje nowe dziecko

15 października 2020 roku ponownie zostałem blogowym ojcem. Blog o zarabianiu ma młodszego brata. Blog o marketingu, czyli o tym czym się interesują od ponad dziesięciu lat. To też mój najnowszy długoterminowy projekt inwestycyjny. Ten "noworodek" pochłonie mnóstwo czasu i pieniędzy nim zacznie na siebie zarabiać. Mam więc dwójkę dzieci: Blog o zarabianiu na którym […]

5 lutego 2021
Inwestowanie na giełdzie w 2021 roku

Nie jestem profesjonalnym inwestorem. Znam tak naprawdę podstawy podstaw. W tym roku założyłem, że na giełdzie powinienem zarobić ok. 30 000 złotych poświęcając na to łącznie ok. 28 godzin. Jak zamierzam to zrobić? W co mam zainwestowane pieniądze? Na wstępie standardowo: To nie jest rekomendacja. Każdy inwestuje pieniądze na własną odpowiedzialność i musi liczyć się […]

© 2018-2021. Prawa autorskie zastrzeżone. Informuję, że treści zawarte na blogu są wyrazem moich osobistych podglądów i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Polityka prywatności Rodo i plików cookies
crossmenuarrow-right-circle