przemyslanezarabianie-logo

Katalog wirtualnych biur - Długoterminowy projekt pasywny

Data publikacji:
24 sierpnia 2020

UWAGA - Transparentność przede wszystkim

Artykuł dotyczy mojego projektu inwestycyjnego - Katalog wirtualnych biur. By niczego nie przegapić, zobacz wszystkie artykuły dotyczące tego projektu: Katalog wirtualnych biur

O tym projekcie wspominałem już kilkukrotnie przy różnych publikacjach. Od sierpnia znacząco wzrosły inwestycje w ten projekt, którego potencjał zarobkowy jest ogromny. O ile inne moje projekty wymagają znacznie większych nakładów finansowych/czasu na rozkręcenie, tak ten dość szybko doszedł do momentu, w którym już nie wiele brakuje do jego rozbujania.

Nim przejdę do wytłumaczenia projektu oraz jego potencjału, wyjaśnię czym jest wirtualne biuro. Pewnie większość czytelników usłyszała kiedyś to pojęcie, ale nie do końca rozumie jakie plusy/minusy daje korzystanie z takiej usługi.

Wirtualne biuro lub wirtualny adres

Tych pojęć używa się zamiennie, ale dotyczą tej samej usługi. Wirtualne biuro jest fizycznym adresem Twojej działalności, ale tak naprawdę pod tym adresem nie funkcjonujesz lub pojawiasz się sporadycznie. Firma musi być zarejestrowana pod danym adresem (takie wymogi), a nie każdy ma taką możliwość lub po prostu nie chce, aby widniała w rejestrze jego prywatne miejsce zamieszkania.

Wirtualne biuro cieszy się coraz większą popularnością i dlatego jak grzyby po deszczu powstają nowe firmy świadczące takie usługi (na czym zyskują oczywiście Klienci, bo ceny za skorzystanie z usługi są coraz niższe). Praktycznie w każdym mieście można znaleźć kilkadziesiąt ofert pozwalających zarejestrować firmę pod wirtualnym adresem.

To nie jest tak, że biuro wirtualne jest w 100% wirtualne. W przypadku większości ofert jest możliwość skorzystania z dodatkowych usług jak: sala konferencyjna, sekretarka, skanowanie dokumentów, księgowość czy obsługa poczty. Wszystko robione jest po to, aby wirtualne biuro odzwierciedlało realną siedzibę firmy dla Klientów czy Urzędu Skarbowego.

Plusy wirtualnego biura

  • Znacznie niższa cena niż w przypadku fizycznego biura. Wirtualne biuro można znaleźć już za ok. 30 złotych miesięcznie przy podstawowych usługach, które dla większości firm są wystarczające.
  • Prestiżowa lokalizacja firmy bo większość firm oferujących wirtualny adres działa pod lokalizacjami, których normalny wynajem byłby ekstremalnie drogi.
  • Spokój ducha w przypadku kontroli U.S sprawdzają oni nie Twój adres domowy/fizyczną siedzibę firmy, tylko wirtualny adres.

Minusy wirtualnego biura

  • Nie zawsze można skorzystać z niego fizycznie bo ilość firm działająca pod danym adresem może być bardzo duża. Nie zawsze uda się zarezerwować salę konferencyjną na dany termin.

Wirtualne biuro jest świetnym rozwiązaniem dla freelancerów, działalności chcących uniknąć kontroli U.S w siedzibie czy chcących mieć w adresie siedziby prestiżową lokalizację. Nic nie stoi na przeszkodzie żeby mieć fizyczne biuro (dodatkowo) w innej lokalizacji, a główny adres (dla U.S) jako właśnie wirtualne biuro. Jakby nie patrzeć ta usługa ma znacznie więcej plusów niż minusów.

Jak zamierzam zarabiać na wirtualnych biurach

Ilość firm oferujących wirtualne biuro w Polsce jest ogromna i ciągle rośnie. W związku z tym postawiłem katalog wirtualnych biur. Miejsce w którym potencjalny Klient będzie mógł sprawdzić firmy oferujące taką usługę w danej miejscowości. Oczywiście już kilka takich katalogów istniało wcześniej, ale już na pierwszy rzut oka widać, że nie jest to – obecnie – konkurencja.

Najważniejszym krokiem jest teraz zwiększenie widoczności na wszystkie słowa kluczowe typu „wirtualne biuro” + miejscowość, „biuro wirtualne” + miejscowość oraz „wirtualny adres”+ miejscowość. W momencie jak na większość lokalizacji katalog zyska widoczność w TOP 10, dopiero zacznie się inwestowanie w zautomatyzowanie wszelkich procesów działania.

Klienci będą pozyskiwani dwoma drogami:

  1. Widoczność w wyszukiwarce Google – Widoczność w moim katalogu to możliwość pozyskania Klienta, więc jest to po prostu dla firmy opłacalne.
  2. Mailing – Zostanie wykupiony mailing po wszystkich firmach oferujących wirtualne biuro. Tutaj liczę na bardzo duży zwrot z inwestycji.

Na chwilę obecną jest dostępna tylko jedna forma wizytówki, ale jak tylko działania SEO przyniosą rezultaty to będą dostępne 3 wizytówki:

Wizytówka standard Wizytówka premium Wizytówka gold
100 zł netto/rok 300 zł netto/rok 500 zł netto/rok

Oczywiście każda wizytówka będzie miała swoje opcje, a wizytówki gold będą ograniczone do 4 w danej lokalizacji. Samo pozyskanie wizytówek gold w każdej większej lokalizacji przyniesie 20 000 złotych netto rocznie. Zróbmy symulację zarobków w 3 wariantach: pesymistyczny, realny, optymistyczny.

Pesymistyczne zarobki Realne zarobki Optymistyczne zarobki
20 wizytówek standard 50 wizytówek standard 100 wizytówek standard
5 wizytówek premium 10 wizytówek premium 20 wizytówek premium
0 wizytówek gold 1 wizytówka gold 3 wizytówki gold
  • Wariant pesymistyczny - 3500 zł netto rocznie
  • Wariant realny - 8500 zł netto rocznie
  • Wariant optymistyczny - 17500 zł netto rocznie

Każdy z tych wariantów jest brany pod uwagę, ale już przy wariancie realnym projekt zacznie generować zyski. Doprowadzenie do momentu w którym każda firma oferująca wirtualne biuro czy też wirtualny adres będzie widziała korzyści finansowe z widoczności w katalogu rozpocznie stopniowo rosnące zyski.

Dlaczego firmie oferującej wirtualne biuro będzie się to opłacać

100 zł netto rocznie za widoczność w katalogu stron jest bardzo wysoką opłatą, a co dopiero 500 zł za wizytówkę Gold. Tyle, że będąc wysoko w Google na najważniejsze frazy, poprzez katalog firma dotrze do potencjalnych Klientów, a - w większości przypadków - pozyskanie jednego Klienta przewyższa koszt wizytówki standard czy premium.

Każdy Klient dodając wizytówkę będzie miał podpięty licznik odwiedzin do swojej wizytówki (widziany tylko po stronie administracyjnej) + kontakt przez formularz będzie przekierowany, aby po roku każda firma stwierdziła czy bycie w katalogu jest opłacalne (a z tym problemów być nie powinno). Szacuję że ok. 85-90% firm będzie chciało dalej poprzez katalog promować swoje wirtualne biuro.

Do tego jak tylko pozycje w Google będą wysokie, wprowadzę pakiety zniżkowe pod warunkiem zamieszczenia linku graficznego/tekstowego u siebie na stronie (zniżki 50%) co będzie takim dynamitem rozwoju katalogu, ale to czekam do października, kiedy to efekt mocniejszych działań SEO powinien być już widoczny.

Sam chętnie dodał bym swoją firmę do katalogu nawet i za 1000 zł rocznie, gdybym wiedział że dzięki temu pozyskam Klientów. Niestety marketing internetowy jest znacznie trudniejszą branżą niż wirtualne biura, ale liczę że większość potencjalnych Klientów będzie myślało podobnie. To czy mam rację można sprawdzić dopiero w momencie jak katalog zajmie wysokie pozycje czyli potrzeba czasu i zainwestowania środków.

Kiedy projekt zacznie na siebie zarabiać

Zakładam że do końca roku 2020 katalog będzie już bardzo widoczny w wyszukiwarce Google. Dopiero wtedy zostanie odpalony mailing po którym spodziewam się odzewu ze strony wirtualnych biur. Tak to nie liczę na więcej niż 3-5 rejestracje od października miesięcznie. Trzeba zainwestować sporo czasu i pieniędzy, żeby projekt się rozbujał.

Przychód zrównoważy się z kosztami dopiero w połowie 2021 roku. Wszystkie poniesione koszty powinny zostać pokryte do końca 2021 roku. Od 2020 roku na marketing będą inwestowane znacznie mniejsze kwoty, a katalog będzie generować coraz to większe zyski. około 1,5 roku przyjdzie mi czekać, ale jest to i tak najszybciej z obecnych projektów w "fazie startowej".

Pozostaje działać, inwestować i śledzić rozwój projektu. Mam jeszcze kilkanaście innych witryn działających w programach partnerskich, więc jak ta się rozwinie, może przyjdzie czas na kolejne. Za dużo ostatnio miałem różnych pomysłów, a ogarnianie wszystkich w jednym czasie nie ma sensu (za duże koszty). Krok po kroku. Złotówka za złotówką - Tak jak być powinno.

Sprawdź mój blog o marketingu 

Michał Lembicz
Prowadzę tego bloga od 1 sierpnia 2018 roku. Potrzebowałem motywacji do zmian na tle zarówno biznesowym jak i osobistym. Czy wyciągniesz z bloga jakieś wartości dodatnie? Nie wiem, ale super jak znajdziesz dla siebie coś wartościowego.

Skomentuj

Zobacz więcej o inwestycji: Katalog wirtualnych biur

27 sierpnia 2018
Myśl, planuj, modyfikuj, realizuj - czyli jak myślę w życiu i biznesie

Czasami tęsknię za czasami, kiedy to życie toczyło się z dnia na dzień. Nie miałem praktycznie żadnych zobowiązań finansowych. Kasa na imprezowanie zawsze się znalazła dzięki dorywczym robotom czy wysępieniu od rodziców. Te czasy minęły bezpowrotnie. Jakoś automatycznie ukształtowało się we mnie myślenie, które sprawiło, że życie stało się zajebiście nudne, ale nie martwię się […]

28 września 2018
Dedykowana strona pod program partnerski rusza 15 października

2 miesiące od pierwszego posta na blogu, ruszam z większym projektem, w branży ze sporą konkurencyjnością. Lubię wyzwania i lubię projekty z ogromnym potencjałem. Minusem jest oczywiście tutaj długi czas oczekiwania na efekty, ale nigdzie mi się nie śpieszy. Czas podbić branżę z oświetleniami! Od razu zaznaczam, że informacje dotyczące tego projektu będą dostępne w […]

27 listopada 2020
Jak zostać bogatym człowiekiem?

Moja mama zawsze mówi, że bogatym człowiekiem jest ten kto ma rodzinę. Kocham swoją mamę, ale uważam takie podejście do pojęcia "bogactwa" za błędne. Możesz się ze mną zgodzić lub nie, ale według mnie zostanie bogatym człowiekiem nie oznacza znalezienie drugiej połówki, machnięcie gromadki dzieci czy ogromnej ilości osób przy wigilijnym stole. Dla każdego pojęcie […]

Sprawdź także pozostałe artykuły

5 marca 2021
Ile zarobiłem na giełdzie w 2020 roku - jakie dalsze plany?

Na giełdzie w całym 2020 roku zarobiłem 28 027 złotych i 21 groszy. Zresztą główne zdjęcie w artykule pochodzi z PIT 8C, aby nie było że liczby wyssałem z kosmosu. Co dalej? Ile chciałbym zarobić na giełdzie w 2021 roku? Mamy początek marca 2021 roku, a mój bilans na giełdzie prezentuje się następująco: W artykule […]

23 kwietnia 2021
Nie zawsze na giełdzie jest się na plusie

Zakładając bloga, obiecałem Wam pełną transparentność. Pokażę jak teraz wygląda moja sytuacja na giełdzie. Nie jest różowo, bo w mniej niż miesiąc "straciłem" ponad 20 000 zł. Jak to się stało i dlaczego? Giełda - jak każda inna inwestycja - wiąże się z ryzykiem. Nie ma żadnej gwarancji, że wyjdzie się na plus i nikt […]

24 listopada 2020
Podnoszę ostro cenę za artykuł sponsorowany

Od dzisiaj, publikacja artykułu gościnnego (lub inaczej sponsorowanego) wynosi 300 zł netto. Dlaczego tak drastycznie podnoszę cenę? Czy dzięki temu zarabianie na blogu będzie większe? O tym wszystkim dowiesz się z poniższego artykułu. Jedną z metod zarabiania na blogu jest publikacja artykułów sponsorowanych. Do 23 listopada 2020 roku za publikację takiego artykułu na blogu, brałem […]

© 2018-2021. Prawa autorskie zastrzeżone. Informuję, że treści zawarte na blogu są wyrazem moich osobistych podglądów i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Polityka prywatności Rodo i plików cookies
crossmenuarrow-right-circle