przemyslanezarabianie-logo

Pierwszy rok prowadzenia bloga, a więc czas na podsumowanie osiągnięć i porażek.

Data publikacji:
1 sierpnia 2019

UWAGA - Transparentność przede wszystkim

Artykuł dotyczy mojego projektu inwestycyjnego - Zarabianie na blogu. By niczego nie przegapić, zobacz wszystkie artykuły dotyczące tego projektu: Zarabianie na blogu

Dokładnie dzisiaj mija pierwszy roczek bloga PrzemyslaneZarabianie.pl . Nie sądziłem, że tak błyskawicznie zleci ten czas. Założenie bloga, to jedna z najlepszych decyzji którą podjąłem w zeszłym roku.  Jestem przekonany na 100%, że bez prowadzenia tego bloga dalej bym palił papierosy. Dla samego rzucenia tego potwornego nałogu, warto było zacząć prowadzić bloga.

Dla przypomnienia: Naprawdę nazywam się Michał, ale bloga prowadzę jako "głos biznesowego sumienia" Michael OneDollar. Właśnie jako Michael staram się wpłynąć u siebie na zmiany mające pozytywny wpływ na finanse. Zacząłem od szukania oszczędności, żeby mieć budżet na projekty zarabiania czy inwestowania... I tak od zera zacząłem budować  swoje biznesowe imperium.

Co się udało osiągnąć przez rok?

Sam fakt prowadzenia bloga przez rok czasu jest dla mnie sukcesem. Wcześniej podchodziłem kilka razy do prowadzenia bloga o różnej tematyce, ale dopiero szeroko pojęte finanse zatrzymały mnie na dłużej. Skoro w rok ten blog tak wiele zmienił w moim życiu, to jestem ogromnie ciekawy jak sobie poradzi w kolejnych latach.

Najważniejsze informacje podsumowujące pierwszy rok prowadzenia bloga:

 • Opublikowałem 78 artykułów (nie licząc tego) - Całkiem sporo.  Pamiętaj, że blog i powiązane z nim projekty traktuję jako relaks, a nie prorytet. Priorytetem biznesowym jest dla mnie firma i związane z nią projekty.
 • 2860 odwiedzających - Liczba nie powala na kolana, ale kilkukrotnie dałem dupę z monitoringiem odwiedzin, więc realnie było troszkę więcej czytelników. Dla porównania: Sierpień 2018 - 54 unikanych odwiedzających. Lipiec 2019 - 482 odwiedzających.
 • 180,63 złote zarobione bezpośrednio poprzez bloga - Poprzez reklamy Google Adsense czy linki afiliacyjne z różnymi programami partnerskimi. Nie polecam niczego, z czego sam nie korzystam lub chętnie bym skorzystał gdybym mógł. Stąd tak mało materiałów na których mogę wygenerować zysk bezpośredni.
 • 4930,55 zł - Zysk wygenerowany ze wszystkich projektów zarabiania & inwestowania (wliczając zarabianie na blogu).
 • 15 650 zł - Oszczędziłem, ale nie obyło się niestety bez zmian wpływających na pogorszenie standardu mojego życia.
 • 2584 zł - Wydałem łącznie na bloga i projekty. Lwią część tej kwoty pochłonął portal z oświetleniami na którym będę zarabiał poprzez kilka sposobów, ale głównie na programach partnerskich.
 • Zajebiście dużo radości - Prowadzenie bloga i projektów w ramach budowania biznesowego imperium mnie uszczęśliwia. Każda złotówka jaką udało się w ten sposób zdobyć jest dla mnie bezcenna.

Osiągnąłem też roczny cel, którym było dojście do 4000 złotych miesięcznie. Niestety, musiałem zrezygnować z wakacji za granicą, ograniczyć wydatki na paliwo i drastycznie zmniejszyć budżet rozrywkowy. W przyszłym roku sobie to odbiję z nawiązką. Do końca 2019 roku czeka mnie jeszcze zaciskanie pasa, ale w przyszłym pozwolę sobie na więcej rozrywki.

Czego nie udało się osiągnąć?

Mój dobry przyjaciel Wojtek twierdzi, że działam zero-jedynkowo i się z nim zgadzam. Jeżeli dany projekt w moim odczuciu nie funkcjonuje idealnie, to znaczy że poniosłem - chwilową - klęskę. Wiem, że z czasem mi się uda zamienić klęskę w sukces...Ale nim to nastąpi to moimi porażkami są:

 • Wstawanie rano - Aktualnie wstaję w tygodniu o 5:00 rano. Mam bardzo dużo czasu w ciągu dnia na swoje projekty jak i klientów których obsługuję.
 • Zarządzanie czasem - Z tym różnie bywa, ale całkiem dobrze sobie radzę już z organizacją czasu pracy
 • Prawo jazdy kategoria A - Miałem się za to zabrać kilka tygodni temu, ale w tym roku nie widzę już sensu ogarniania tego dokumentu, bo nie mam funduszy na zakup motocykla. W przyszłym roku się tym zajmę na spokojnie.
 • Regularna aktywność fizyczna - Jeszcze o tym nie pisałem, ale od jakiegoś czasu staram się ćwiczyć. Siłownia + bieganie. Ciężko mi wpaść w regularny tryb, a więc jest to jeszcze porażka.
 • Równowaga pomiędzy życiem a biznesem - Po pracy staram się bardziej "korzystać z życia" ale słabo mi to wychodzi. Nie mogę wyłączyć myślenia o kwestiach biznesowych i większość wolnego czasu zajmuje mi szukanie nowych lub ulepszanie obecnych projektów biznesowych.

Wiem, że prędzej czy później wszystkie porażki zamienię w sukces. Zresztą mam porównanie do tego jak zajebiście mi się żyło i pracowało gdy wstawałem rano, realizując cały plan dnia według kalendarza. Tęsknię za tym okresem, a że ja nie przegrywam w kwestiach związanych z biznesem, to wiem że zrealizuję to co postanowiłem i tyle.

Są sukcesy. Są porażki. Pytanie co dalej?

 • Odpalić podcast - W sierpniu odpalę pierwszy materiał. Zbierałem się do tego bardzo długo, ale w końcu trzeba zacząć. Skrót będzie: ZIOMO - Zarabiam, Inwestuję, Oszczędzam Michael OneDollar.
 • Większy nacisk na zarobek - Dojście do 4000 złotych miesięcznie odbiło się naciskiem na komforcie mojego życia. Zwiększając zarobki, będę mógł zrezygnować z oszczędzania, które jest dla mnie męczące (brak urlopu, mniejszy budżet rozrywkowy czy paliwo do auta).
 • Więcej sportu, więcej radości - Rozrywka i aktywność fizyczna ma pośredni wpływ na zarabianie pieniędzy, więc zamierzam poruszać kwestie relaksu w aspekcie biznesowym na blogu.

Do końca roku chciałbym wszystko ustabilizować i powrócić do życia pod kalendarz, które bardzo mi odpowiada. Do końca roku trwa zaciskanie pasa i dojście do większych zarobków z projektów zarabiania & inwestowania. Jak? Kiedy? Ile? Wszystkiego dowiesz się wkrótce mordeczko!

Sprawdź mój blog o marketingu 

Michał Lembicz
Prowadzę tego bloga od 1 sierpnia 2018 roku. Potrzebowałem motywacji do zmian na tle zarówno biznesowym jak i osobistym. Czy wyciągniesz z bloga jakieś wartości dodatnie? Nie wiem, ale super jak znajdziesz dla siebie coś wartościowego.

Skomentuj

Zobacz więcej o inwestycji: Zarabianie na blogu

27 listopada 2020
Jak zostać bogatym człowiekiem?

Moja mama zawsze mówi, że bogatym człowiekiem jest ten kto ma rodzinę. Kocham swoją mamę, ale uważam takie podejście do pojęcia "bogactwa" za błędne. Możesz się ze mną zgodzić lub nie, ale według mnie zostanie bogatym człowiekiem nie oznacza znalezienie drugiej połówki, machnięcie gromadki dzieci czy ogromnej ilości osób przy wigilijnym stole. Dla każdego pojęcie […]

7 sierpnia 2020
Czy czeka nas wielki kryzys gospodarczy w najbliższej przyszłości

Kryzys gospodarczy kojarzy się jakoś słabo no nie? Stopa życia ulega gwałtownemu pogorszeniu. Problem ze znalezieniem jakiejkolwiek pracy za nędze wynagrodzenie. Schabowe można zobaczyć tylko w snach i to byłby koszmar, bo po przebudzeniu sukcesem będzie jakiekolwiek jedzenie. Nie jest to przekoloryzowane, ale mam nadzieję że jak najmniej ludzi odczuje tak mocno ewentualny kryzys gospodarczy. Nie […]

9 września 2020
Czy wirtualne biuro to dobry biznes i jakie korzyści daje firmom - Wywiad

Ostatnio pisałem o projekcie długoterminowym z katalogiem wirtualnych biur. Żeby utwierdzić się w przekonaniu, że ten projekt ma potencjał, postanowiłem porozmawiać z właścicielem wirtualnego biura w Warszawie i dowiedzieć się nieco więcej jak wygląda ten biznes „z drugiej strony”. W tym celu porozmawiałem z Panem Krzysztofem Mieleckim, który wie na ten temat znacznie więcej niż […]

Sprawdź także pozostałe artykuły

5 marca 2021
Ile zarobiłem na giełdzie w 2020 roku - jakie dalsze plany?

Na giełdzie w całym 2020 roku zarobiłem 28 027 złotych i 21 groszy. Zresztą główne zdjęcie w artykule pochodzi z PIT 8C, aby nie było że liczby wyssałem z kosmosu. Co dalej? Ile chciałbym zarobić na giełdzie w 2021 roku? Mamy początek marca 2021 roku, a mój bilans na giełdzie prezentuje się następująco: W artykule […]

24 listopada 2020
Podnoszę ostro cenę za artykuł sponsorowany

Od dzisiaj, publikacja artykułu gościnnego (lub inaczej sponsorowanego) wynosi 300 zł netto. Dlaczego tak drastycznie podnoszę cenę? Czy dzięki temu zarabianie na blogu będzie większe? O tym wszystkim dowiesz się z poniższego artykułu. Jedną z metod zarabiania na blogu jest publikacja artykułów sponsorowanych. Do 23 listopada 2020 roku za publikację takiego artykułu na blogu, brałem […]

16 kwietnia 2021
Ponad 10% zysku netto rocznie na pożyczkach społecznościowych

Przez cały okres inwestycji wyciągałem ponad 10% netto rocznie na tym projekcie. Jest to całkiem dobre rozwiązanie dla osób, które nie chcą bawić się w giełdę, nieruchomości, trading, własny biznes czy wszelkie inne mniej lub bardziej pewne inwestycje.

© 2018-2021. Prawa autorskie zastrzeżone. Informuję, że treści zawarte na blogu są wyrazem moich osobistych podglądów i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Polityka prywatności Rodo i plików cookies
crossmenuarrow-right-circle