przemyslanezarabianie-logo

Pierwszy rok prowadzenia bloga, a więc czas na podsumowanie osiągnięć i porażek.

Data publikacji:
1 sierpnia 2019

UWAGA - Transparentność przede wszystkim

Artykuł dotyczy mojego projektu inwestycyjnego - Zarabianie na blogu. By niczego nie przegapić, zobacz wszystkie artykuły dotyczące tego projektu: Zarabianie na blogu

Dokładnie dzisiaj mija pierwszy roczek bloga PrzemyslaneZarabianie.pl . Nie sądziłem, że tak błyskawicznie zleci ten czas. Założenie bloga, to jedna z najlepszych decyzji którą podjąłem w zeszłym roku.  Jestem przekonany na 100%, że bez prowadzenia tego bloga dalej bym palił papierosy. Dla samego rzucenia tego potwornego nałogu, warto było zacząć prowadzić bloga.

Dla przypomnienia: Naprawdę nazywam się Michał, ale bloga prowadzę jako "głos biznesowego sumienia" Michael OneDollar. Właśnie jako Michael staram się wpłynąć u siebie na zmiany mające pozytywny wpływ na finanse. Zacząłem od szukania oszczędności, żeby mieć budżet na projekty zarabiania czy inwestowania... I tak od zera zacząłem budować  swoje biznesowe imperium.

Co się udało osiągnąć przez rok?

Sam fakt prowadzenia bloga przez rok czasu jest dla mnie sukcesem. Wcześniej podchodziłem kilka razy do prowadzenia bloga o różnej tematyce, ale dopiero szeroko pojęte finanse zatrzymały mnie na dłużej. Skoro w rok ten blog tak wiele zmienił w moim życiu, to jestem ogromnie ciekawy jak sobie poradzi w kolejnych latach.

Najważniejsze informacje podsumowujące pierwszy rok prowadzenia bloga:

 • Opublikowałem 78 artykułów (nie licząc tego) - Całkiem sporo.  Pamiętaj, że blog i powiązane z nim projekty traktuję jako relaks, a nie prorytet. Priorytetem biznesowym jest dla mnie firma i związane z nią projekty.
 • 2860 odwiedzających - Liczba nie powala na kolana, ale kilkukrotnie dałem dupę z monitoringiem odwiedzin, więc realnie było troszkę więcej czytelników. Dla porównania: Sierpień 2018 - 54 unikanych odwiedzających. Lipiec 2019 - 482 odwiedzających.
 • 180,63 złote zarobione bezpośrednio poprzez bloga - Poprzez reklamy Google Adsense czy linki afiliacyjne z różnymi programami partnerskimi. Nie polecam niczego, z czego sam nie korzystam lub chętnie bym skorzystał gdybym mógł. Stąd tak mało materiałów na których mogę wygenerować zysk bezpośredni.
 • 4930,55 zł - Zysk wygenerowany ze wszystkich projektów zarabiania & inwestowania (wliczając zarabianie na blogu).
 • 15 650 zł - Oszczędziłem, ale nie obyło się niestety bez zmian wpływających na pogorszenie standardu mojego życia.
 • 2584 zł - Wydałem łącznie na bloga i projekty. Lwią część tej kwoty pochłonął portal z oświetleniami na którym będę zarabiał poprzez kilka sposobów, ale głównie na programach partnerskich.
 • Zajebiście dużo radości - Prowadzenie bloga i projektów w ramach budowania biznesowego imperium mnie uszczęśliwia. Każda złotówka jaką udało się w ten sposób zdobyć jest dla mnie bezcenna.

Osiągnąłem też roczny cel, którym było dojście do 4000 złotych miesięcznie. Niestety, musiałem zrezygnować z wakacji za granicą, ograniczyć wydatki na paliwo i drastycznie zmniejszyć budżet rozrywkowy. W przyszłym roku sobie to odbiję z nawiązką. Do końca 2019 roku czeka mnie jeszcze zaciskanie pasa, ale w przyszłym pozwolę sobie na więcej rozrywki.

Czego nie udało się osiągnąć?

Mój dobry przyjaciel Wojtek twierdzi, że działam zero-jedynkowo i się z nim zgadzam. Jeżeli dany projekt w moim odczuciu nie funkcjonuje idealnie, to znaczy że poniosłem - chwilową - klęskę. Wiem, że z czasem mi się uda zamienić klęskę w sukces...Ale nim to nastąpi to moimi porażkami są:

 • Wstawanie rano - Aktualnie wstaję w tygodniu o 5:00 rano. Mam bardzo dużo czasu w ciągu dnia na swoje projekty jak i klientów których obsługuję.
 • Zarządzanie czasem - Z tym różnie bywa, ale całkiem dobrze sobie radzę już z organizacją czasu pracy
 • Prawo jazdy kategoria A - Miałem się za to zabrać kilka tygodni temu, ale w tym roku nie widzę już sensu ogarniania tego dokumentu, bo nie mam funduszy na zakup motocykla. W przyszłym roku się tym zajmę na spokojnie.
 • Regularna aktywność fizyczna - Jeszcze o tym nie pisałem, ale od jakiegoś czasu staram się ćwiczyć. Siłownia + bieganie. Ciężko mi wpaść w regularny tryb, a więc jest to jeszcze porażka.
 • Równowaga pomiędzy życiem a biznesem - Po pracy staram się bardziej "korzystać z życia" ale słabo mi to wychodzi. Nie mogę wyłączyć myślenia o kwestiach biznesowych i większość wolnego czasu zajmuje mi szukanie nowych lub ulepszanie obecnych projektów biznesowych.

Wiem, że prędzej czy później wszystkie porażki zamienię w sukces. Zresztą mam porównanie do tego jak zajebiście mi się żyło i pracowało gdy wstawałem rano, realizując cały plan dnia według kalendarza. Tęsknię za tym okresem, a że ja nie przegrywam w kwestiach związanych z biznesem, to wiem że zrealizuję to co postanowiłem i tyle.

Są sukcesy. Są porażki. Pytanie co dalej?

 • Odpalić podcast - W sierpniu odpalę pierwszy materiał. Zbierałem się do tego bardzo długo, ale w końcu trzeba zacząć. Skrót będzie: ZIOMO - Zarabiam, Inwestuję, Oszczędzam Michael OneDollar.
 • Większy nacisk na zarobek - Dojście do 4000 złotych miesięcznie odbiło się naciskiem na komforcie mojego życia. Zwiększając zarobki, będę mógł zrezygnować z oszczędzania, które jest dla mnie męczące (brak urlopu, mniejszy budżet rozrywkowy czy paliwo do auta).
 • Więcej sportu, więcej radości - Rozrywka i aktywność fizyczna ma pośredni wpływ na zarabianie pieniędzy, więc zamierzam poruszać kwestie relaksu w aspekcie biznesowym na blogu.

Do końca roku chciałbym wszystko ustabilizować i powrócić do życia pod kalendarz, które bardzo mi odpowiada. Do końca roku trwa zaciskanie pasa i dojście do większych zarobków z projektów zarabiania & inwestowania. Jak? Kiedy? Ile? Wszystkiego dowiesz się wkrótce mordeczko!

Sprawdź mój blog o marketingu 

Michał Lembicz
Prowadzę tego bloga od 1 sierpnia 2018 roku. Potrzebowałem motywacji do zmian na tle zarówno biznesowym jak i osobistym. Czy wyciągniesz z bloga jakieś wartości dodatnie? Nie wiem, ale super jak znajdziesz dla siebie coś wartościowego.

Skomentuj

Zobacz więcej o inwestycji: Zarabianie na blogu

1 sierpnia 2018
Budowę biznesowego imperium czas zacząć

Kocham zarabiać pieniądze. To uczucie kiedy projekt zaczyna powoli przynosić zyski, jest nie do opisania. To prawdziwy orgazm emocjonalny. Chcę podzielić się swoją wiedzą i przemyśleniami, aby inni mogli poznać to zajebiste uczucie. Żeby zacząć zarabiać pieniądze, wystarczy znaleźć pracę i pracować. Nie jest to odkrycie Ameryki i każdy człowiek o tym wie. Ja chcę […]

4 czerwca 2021
Czy warto jechać na wakacje do Egiptu?

W KOŃCU! Po paru latach bez urlopu dłuższego niż cztery dni, wyjechałem z partnerką do Egiptu na pełny tydzień. Ile w sumie wydaliśmy? Co warto kupić w Egipcie? Na co trzeba uważać? To dobre miejsce dla takiego "pracoholika" na wypoczynek? Mieliśmy jechać na urlop w zeszłym roku, ale nastały covidowe czasy które wszystko popsuły. Było […]

1 lutego 2019
W co inwestować małe kwoty cz.1 - 5000 zł

Dzisiaj mija pół roku istnienia bloga. Udało się w tym czasie zgromadzić delikatnie ponad 5000 zł, wliczając niesamowitego farta w zarabianiu na bukmacherce. Ponieważ do bukmacherki wracam dopiero 3 marca, postanowiłem trochę pieniędzmi poobracać. Więcej informacji o tym projekcie znajdziesz w kategorii Zarabianie na bukmacherce (projekt pozwolił zarobić, ale przerwałem go z racji czasu jaki […]

Sprawdź także pozostałe artykuły

5 marca 2021
Ile zarobiłem na giełdzie w 2020 roku - jakie dalsze plany?

Na giełdzie w całym 2020 roku zarobiłem 28 027 złotych i 21 groszy. Zresztą główne zdjęcie w artykule pochodzi z PIT 8C, aby nie było że liczby wyssałem z kosmosu. Co dalej? Ile chciałbym zarobić na giełdzie w 2021 roku? Mamy początek marca 2021 roku, a mój bilans na giełdzie prezentuje się następująco: W artykule […]

29 stycznia 2021
Blog o marketingu - Moje nowe dziecko

15 października 2020 roku ponownie zostałem blogowym ojcem. Blog o zarabianiu ma młodszego brata. Blog o marketingu, czyli o tym czym się interesują od ponad dziesięciu lat. To też mój najnowszy długoterminowy projekt inwestycyjny. Ten "noworodek" pochłonie mnóstwo czasu i pieniędzy nim zacznie na siebie zarabiać. Mam więc dwójkę dzieci: Blog o zarabianiu na którym […]

5 lutego 2021
Inwestowanie na giełdzie w 2021 roku

Nie jestem profesjonalnym inwestorem. Znam tak naprawdę podstawy podstaw. W tym roku założyłem, że na giełdzie powinienem zarobić ok. 30 000 złotych poświęcając na to łącznie ok. 28 godzin. Jak zamierzam to zrobić? W co mam zainwestowane pieniądze? Na wstępie standardowo: To nie jest rekomendacja. Każdy inwestuje pieniądze na własną odpowiedzialność i musi liczyć się […]

© 2018-2021. Prawa autorskie zastrzeżone. Informuję, że treści zawarte na blogu są wyrazem moich osobistych podglądów i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Polityka prywatności Rodo i plików cookies
crossmenuarrow-right-circle