przemyslanezarabianie-logo

Podnoszę ostro cenę za artykuł sponsorowany

Data publikacji:
24 listopada 2020

UWAGA - Transparentność przede wszystkim

Artykuł dotyczy mojego projektu inwestycyjnego - Zarabianie na blogu. By niczego nie przegapić, zobacz wszystkie artykuły dotyczące tego projektu: Zarabianie na blogu

Od dzisiaj, publikacja artykułu gościnnego (lub inaczej sponsorowanego) wynosi 300 zł netto. Dlaczego tak drastycznie podnoszę cenę? Czy dzięki temu zarabianie na blogu będzie większe? O tym wszystkim dowiesz się z poniższego artykułu.

Jedną z metod zarabiania na blogu jest publikacja artykułów sponsorowanych. Do 23 listopada 2020 roku za publikację takiego artykułu na blogu, brałem 70 zł netto. Jak za dosłownie kilka minut pracy, całkiem ładna stawka.

Blog przeszedł ostatnio aktualizację graficzną, została poprawiona jego szybkość czy linkowanie wewnętrzne. Wywaliłem artykuły które generowały ruch bez wartości. Wszystko w ramach opracowanej strategii biznesowej i marketingowej.

Blog względem zeszłego roku (analizując październik 2020 do października 2019) odnotował wzrost ruchu ze wszystkich kanałów. Największy wzrost jest z mediów społecznościowych i wynosi 233,33% (najwięcej ruchu generują oczywiście wyniki organiczne wyszukiwarki Google)

Po zmianach blog generuje jeszcze większy ruch. W tym miesiącu blog zostanie odwiedzony przez ok. 4000 nowych użytkowników. W momencie jak blog będzie miał trzy lata (1 sierpnia 2020 roku) liczę na ruch w wysokości 5000-6000 unikalnych użytkowników miesięcznie.

Wzrasta ruch. Wzrastają możliwości zarabiania

Wcześniejsza cena za artykuł sponsorowany była bardzo atrakcyjna. Zresztą widać to po ostatnio publikowanych artykułach gościnnych. Od czasu do czasu jak pojawi się taki artykuł to jeszcze luz, ale to ja mam głównie pisać na blogu.

Od początku pisałem, że zarabianie na blogu traktuję jako efekt uboczny a nie docelowy. Zbyt duża ilość artykułów sponsorowanych na blogu nie wygląda dobrze. Jak znowu zacznie robić się ich zbyt dużo, to cena wzrośnie.

Wzrost ceny za publikację artykułu sponsorowanego wzrósł więc o ponad 300% (z 70 zł netto na 300 zł netto). Do tego programy partnerskie generują już zarobek, więc blog może jeszcze nie zarabia tyle, abym się wyłącznie z tego utrzymywał, ale przynosi zyski.

Do końca 2021 roku, zarabianie na blogu (programy partnerskie, artykuły sponsorowane, konsultacje, szkolenia itd.) będzie przynosić 3000 zł netto zarobku. To takie bardzo bezpieczne założenie. Jak wyjdzie więcej to się oczywiście nie obrażę.

Czy cena za artykuł sponsorowany jest teraz atrakcyjna?

Cena za artykuł sponsorowany jest teraz atrakcyjna wyłącznie dla serwisów mających opublikować artykuł dotyczący pieniędzy. W innym przypadku, lepiej opublikować artykuł gdzie indziej, i o to właśnie mi chodzi.

300 zł netto to idealna w tym momencie cena. Nie powinno być więcej niż 1-2 publikacje sponsorowane w miesiącu. Otrzymuję coraz więcej zapytań dotyczących artykułów "typowo gościnnych" czyli, żeby ktoś opublikował na moim blogu artykuł za darmo (jeżeli przyjdzie Ci coś takiego do głowy, to marnujesz tylko swój czas).

Wrzucanie darmowych artykułów gościnnych ma sens wtedy, kiedy nie mamy czasu na pisanie własnych. Jest to rozwiązanie przynoszące korzyści obu stronom: Właściciel strony otrzymuje wysokiej jakości artykuł. Publikujący link do strony czy poprawia rozpoznawalność marki.

Według narzędzia do analizy słów kluczowych Senuto, ruch na blogu jest wart ok. 4700 złotych miesięcznie (tyle bym musiał wydać na reklamach Google ADS). Do końca 2021 roku wartość tego ruchu wyniesie minimum 6000 zł netto, a cena za publikację artykułu zostanie podniesiona do 499 zł.

Cena za publikację artykułu sponsorowanego będzie atrakcyjna już dla konkretnej grupy. Osoby szukające taniego miejsca na mocny link, muszą szukać gdzie indziej. Mniej pracy, a zyski te same lub nawet większe niż przy atrakcyjnej cenie artykułu sponsorowanego.

Ile wart jest artykuł sponsorowany na Twoim blogu?

Tyle ile ktoś jest w stanie zapłacić za publikację. Jak dasz za niską cenę, będziesz miał mnóstwo chętnych. Wiem, że to kusi bo nawet 10-20 złotych za kilka minut pracy to bardzo dobra stawka. Jak publikujesz dużo artykułów w miesiącu, to możesz wrzucać więcej artykułów sponsorowanych, bo nie będzie to tak rzucało się w oczy.

Najlepiej jeśli cena za artykuł sponsorowany będzie na tyle wysoka, że nie przekroczysz wyznaczonej przez siebie ilości artykułów sponsorowanych na blogu. Za 300 zł netto spodziewam się 1-2 artykuły w miesiącu. Jak będzie więcej, to podniosę cenę i już.

To naprawdę fajne uczucie zarabiać te kilkadziesiąt złotych za kilka minut pracy, bo oznacza że blog stał się wartościowy nie tylko dla Ciebie, ale też dla innych osób (przeważnie jest to wartość pod kątem SEO). Kilka takich blogów i robią się całkiem fajne pieniądze 🙂

Sprawdź mój blog o marketingu 

Michał Lembicz
Prowadzę tego bloga od 1 sierpnia 2018 roku. Potrzebowałem motywacji do zmian na tle zarówno biznesowym jak i osobistym. Czy wyciągniesz z bloga jakieś wartości dodatnie? Nie wiem, ale super jak znajdziesz dla siebie coś wartościowego.

Skomentuj

Zobacz więcej o inwestycji: Zarabianie na blogu

3 stycznia 2019
5 miesiąc (nie)zarabiania na blogu

Wiecie co to za uczucie przegrywać, a jednocześnie czuć że się wygrywa? Wiele osób, właśnie zaczyna prowadzić bloga, w ramach noworocznego postanowienia. Trafią na wpis gościa, który pisząc o zarabianiu, w ciągu 5 miesięcy zarobił na blogu raptem 10 złotych 40 groszy i co te osoby zrobią? Połowa stwierdzi, że totalnie nie znam się na zarabianiu i […]

1 sierpnia 2019
Pierwszy rok prowadzenia bloga, a więc czas na podsumowanie osiągnięć i porażek.

Dokładnie dzisiaj mija pierwszy roczek bloga PrzemyslaneZarabianie.pl . Nie sądziłem, że tak błyskawicznie zleci ten czas. Założenie bloga, to jedna z najlepszych decyzji którą podjąłem w zeszłym roku.  Jestem przekonany na 100%, że bez prowadzenia tego bloga dalej bym palił papierosy. Dla samego rzucenia tego potwornego nałogu, warto było zacząć prowadzić bloga. Dla przypomnienia: Naprawdę […]

1 października 2018
2 miesiąc zarabiania na blogu

No i minął drugi miesiąc prowadzenia bloga. Nieskromnie się przyznam, że jestem bardzo zadowolony z osiągniętych rezultatów, choć oczywiście nic blog jeszcze nie zarobił. Jest już artykuł, który ma potencjał wygenerowania zysku, a więc będę dalej prowadził regularne bloga, tylko dodatkowo zwiększam delikatnie nacisk na działania marketingowe. Zacznę od analizy ruchu. Sprawdzimy jak drugi miesiąc […]

Sprawdź także pozostałe artykuły

16 kwietnia 2021
Ponad 10% zysku netto rocznie na pożyczkach społecznościowych

Przez cały okres inwestycji wyciągałem ponad 10% netto rocznie na tym projekcie. Jest to całkiem dobre rozwiązanie dla osób, które nie chcą bawić się w giełdę, nieruchomości, trading, własny biznes czy wszelkie inne mniej lub bardziej pewne inwestycje.

11 marca 2021
Boję się osiągnąć główny cel finansowy, a Ty?

Każdy dąży w swoim życiu do jakiegoś celu finansowego. Moim jest osiem milionów złotych do 29 maja 2026 roku, czyli do dnia moich czterdziestych urodzin. Z jednej strony chcę osiągnąć ten cel. Z drugiej cholernie się tego boję. Te osiem milionów złotych lub dwa miliony amerykańskich dolarów (w zależności co będzie miało większą wartość w […]

12 lutego 2021
Jak zarabiać na czymś co inni oferują za darmo?

Gdzie się nie obejrzę to atakują mnie reklamy z darmowymi produktami i usługami. Co najlepsze, te reklamy kosztują, a więc za to że otrzymam coś za darmo ktoś jeszcze płaci pieniądze. O co w tym wszystkim chodzi? Jak sprzedawać produkt bądź usługę, którą inni dają za darmo? Dlaczego nie zaczniesz pracować za darmo? Twój szef […]

© 2018-2021. Prawa autorskie zastrzeżone. Informuję, że treści zawarte na blogu są wyrazem moich osobistych podglądów i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Polityka prywatności Rodo i plików cookies
crossmenuarrow-right-circle