przemyslanezarabianie-logo

Podnoszę ostro cenę za artykuł sponsorowany

Data publikacji:
24 listopada 2020

UWAGA - Transparentność przede wszystkim

Artykuł dotyczy mojego projektu inwestycyjnego - Zarabianie na blogu. By niczego nie przegapić, zobacz wszystkie artykuły dotyczące tego projektu: Zarabianie na blogu

Od dzisiaj, publikacja artykułu gościnnego (lub inaczej sponsorowanego) wynosi 300 zł netto. Dlaczego tak drastycznie podnoszę cenę? Czy dzięki temu zarabianie na blogu będzie większe? O tym wszystkim dowiesz się z poniższego artykułu.

Jedną z metod zarabiania na blogu jest publikacja artykułów sponsorowanych. Do 23 listopada 2020 roku za publikację takiego artykułu na blogu, brałem 70 zł netto. Jak za dosłownie kilka minut pracy, całkiem ładna stawka.

Blog przeszedł ostatnio aktualizację graficzną, została poprawiona jego szybkość czy linkowanie wewnętrzne. Wywaliłem artykuły które generowały ruch bez wartości. Wszystko w ramach opracowanej strategii biznesowej i marketingowej.

Blog względem zeszłego roku (analizując październik 2020 do października 2019) odnotował wzrost ruchu ze wszystkich kanałów. Największy wzrost jest z mediów społecznościowych i wynosi 233,33% (najwięcej ruchu generują oczywiście wyniki organiczne wyszukiwarki Google)

Po zmianach blog generuje jeszcze większy ruch. W tym miesiącu blog zostanie odwiedzony przez ok. 4000 nowych użytkowników. W momencie jak blog będzie miał trzy lata (1 sierpnia 2020 roku) liczę na ruch w wysokości 5000-6000 unikalnych użytkowników miesięcznie.

Wzrasta ruch. Wzrastają możliwości zarabiania

Wcześniejsza cena za artykuł sponsorowany była bardzo atrakcyjna. Zresztą widać to po ostatnio publikowanych artykułach gościnnych. Od czasu do czasu jak pojawi się taki artykuł to jeszcze luz, ale to ja mam głównie pisać na blogu.

Od początku pisałem, że zarabianie na blogu traktuję jako efekt uboczny a nie docelowy. Zbyt duża ilość artykułów sponsorowanych na blogu nie wygląda dobrze. Jak znowu zacznie robić się ich zbyt dużo, to cena wzrośnie.

Wzrost ceny za publikację artykułu sponsorowanego wzrósł więc o ponad 300% (z 70 zł netto na 300 zł netto). Do tego programy partnerskie generują już zarobek, więc blog może jeszcze nie zarabia tyle, abym się wyłącznie z tego utrzymywał, ale przynosi zyski.

Do końca 2021 roku, zarabianie na blogu (programy partnerskie, artykuły sponsorowane, konsultacje, szkolenia itd.) będzie przynosić 3000 zł netto zarobku. To takie bardzo bezpieczne założenie. Jak wyjdzie więcej to się oczywiście nie obrażę.

Czy cena za artykuł sponsorowany jest teraz atrakcyjna?

Cena za artykuł sponsorowany jest teraz atrakcyjna wyłącznie dla serwisów mających opublikować artykuł dotyczący pieniędzy. W innym przypadku, lepiej opublikować artykuł gdzie indziej, i o to właśnie mi chodzi.

300 zł netto to idealna w tym momencie cena. Nie powinno być więcej niż 1-2 publikacje sponsorowane w miesiącu. Otrzymuję coraz więcej zapytań dotyczących artykułów "typowo gościnnych" czyli, żeby ktoś opublikował na moim blogu artykuł za darmo (jeżeli przyjdzie Ci coś takiego do głowy, to marnujesz tylko swój czas).

Wrzucanie darmowych artykułów gościnnych ma sens wtedy, kiedy nie mamy czasu na pisanie własnych. Jest to rozwiązanie przynoszące korzyści obu stronom: Właściciel strony otrzymuje wysokiej jakości artykuł. Publikujący link do strony czy poprawia rozpoznawalność marki.

Według narzędzia do analizy słów kluczowych Senuto, ruch na blogu jest wart ok. 4700 złotych miesięcznie (tyle bym musiał wydać na reklamach Google ADS). Do końca 2021 roku wartość tego ruchu wyniesie minimum 6000 zł netto, a cena za publikację artykułu zostanie podniesiona do 499 zł.

Cena za publikację artykułu sponsorowanego będzie atrakcyjna już dla konkretnej grupy. Osoby szukające taniego miejsca na mocny link, muszą szukać gdzie indziej. Mniej pracy, a zyski te same lub nawet większe niż przy atrakcyjnej cenie artykułu sponsorowanego.

Ile wart jest artykuł sponsorowany na Twoim blogu?

Tyle ile ktoś jest w stanie zapłacić za publikację. Jak dasz za niską cenę, będziesz miał mnóstwo chętnych. Wiem, że to kusi bo nawet 10-20 złotych za kilka minut pracy to bardzo dobra stawka. Jak publikujesz dużo artykułów w miesiącu, to możesz wrzucać więcej artykułów sponsorowanych, bo nie będzie to tak rzucało się w oczy.

Najlepiej jeśli cena za artykuł sponsorowany będzie na tyle wysoka, że nie przekroczysz wyznaczonej przez siebie ilości artykułów sponsorowanych na blogu. Za 300 zł netto spodziewam się 1-2 artykuły w miesiącu. Jak będzie więcej, to podniosę cenę i już.

To naprawdę fajne uczucie zarabiać te kilkadziesiąt złotych za kilka minut pracy, bo oznacza że blog stał się wartościowy nie tylko dla Ciebie, ale też dla innych osób (przeważnie jest to wartość pod kątem SEO). Kilka takich blogów i robią się całkiem fajne pieniądze 🙂

Sprawdź mój blog o marketingu 

Michał Lembicz
Prowadzę tego bloga od 1 sierpnia 2018 roku. Potrzebowałem motywacji do zmian na tle zarówno biznesowym jak i osobistym. Czy wyciągniesz z bloga jakieś wartości dodatnie? Nie wiem, ale super jak znajdziesz dla siebie coś wartościowego.

Skomentuj

Zobacz więcej o inwestycji: Zarabianie na blogu

3 stycznia 2019
5 miesiąc (nie)zarabiania na blogu

Wiecie co to za uczucie przegrywać, a jednocześnie czuć że się wygrywa? Wiele osób, właśnie zaczyna prowadzić bloga, w ramach noworocznego postanowienia. Trafią na wpis gościa, który pisząc o zarabianiu, w ciągu 5 miesięcy zarobił na blogu raptem 10 złotych 40 groszy i co te osoby zrobią? Połowa stwierdzi, że totalnie nie znam się na zarabianiu i […]

21 listopada 2018
Czy nazwa bloga wpływa na zarobki?

Pierwszym krokiem do założenia bloga, jest wymyślenie jego nazwy. Wydaje się to banalnie proste do momentu, aż nie zaczniemy szukać ciekawej, łatwej do zapamiętania i nawiązującej do tematyki nazwy bloga. Internet nie działa od wczoraj i bardzo dużo ciekawych nazw jest już zajętych. Jak więc powinien nazywać się blog, żeby wpłynąć na generowane zarobki? Idealnym […]

1 września 2018
1 miesiąc zarabiania na blogu

Błyskawicznie mi minął pierwszy miesiąc prowadzenia bloga. Jak w przypadku każdego bloga, który dopiero zaczął swoje istnienie, nie ma spektakularnych rezultatów. Jest jednak kilka rzeczy które mnie zaskoczyły pozytywnie i negatywnie. W pierwszym miesiącu bloga odwiedziło 54 użytkowników. Nie jestem zaskoczony tak niskim wynikiem. W końcu blog ma dopiero 9 publikacji (łącznie z tą) i […]

Sprawdź także pozostałe artykuły

4 stycznia 2021
Podsumowanie finansowe roku 2020

Sprawdzam ile zarobiłem bezpośrednio z bloga jak i powiązanych z nim projektów. Brałem pod uwagę wszystkie projekty które prowadzę i prowadziłem. Ile dodatkowo udało mi się w 2020 roku zarobić? Na czym straciłem pieniądze? Wszystko znajdziesz w artykule. Pewnie jak większość, nie mogłem się doczekać końca 2020 roku. Pod względem finansowym nie było tragedii, ale […]

25 kwietnia 2019
Pokazać Ci jak zarabiać w internecie 4000 zł miesięcznie i więcej?

Jak zarabiać w internecie 4000 zł miesięcznie bez większego wysiłku? Na to pytanie szuka odpowiedzi bardzo dużo osób. Przebrnąłem przez dużą ilość rewelacyjnych pomysłów na zarabianie w internecie, które miały zarobić znacznie więcej niż 4000 złotych. I niestety muszę Cię zmartwić, bo dojście do takich zarobków nie jest takie proste. Od 1 sierpnia 2018 roku […]

15 stycznia 2021
Koncentracja czy dywersyfikacja dochodu?

Lepsze jedno źródło generującego super dochody czy kilka generujących przeciętne? Skoncentrować się na byciu najlepszym w wąskiej dziedzinie czy dobrym w kilku? Zobacz jakie są według mnie plusy i minusy danego rozwiązania. Zgadniesz które ja wybrałem? Uważam, że wszystko w życiu ma swoje plusy i minusy. Nie inaczej jest w tym przypadku. Koncentracja i dywersyfikacja […]

© 2018-2021. Prawa autorskie zastrzeżone. Informuję, że treści zawarte na blogu są wyrazem moich osobistych podglądów i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Polityka prywatności Rodo i plików cookies
crossmenuarrow-right-circle