przemyslanezarabianie-logo

Podnoszę ostro cenę za artykuł sponsorowany

Data publikacji:
24 listopada 2020

UWAGA - Transparentność przede wszystkim

Artykuł dotyczy mojego projektu inwestycyjnego - Zarabianie na blogu. By niczego nie przegapić, zobacz wszystkie artykuły dotyczące tego projektu: Zarabianie na blogu

Od dzisiaj, publikacja artykułu gościnnego (lub inaczej sponsorowanego) wynosi 300 zł netto. Dlaczego tak drastycznie podnoszę cenę? Czy dzięki temu zarabianie na blogu będzie większe? O tym wszystkim dowiesz się z poniższego artykułu.

Jedną z metod zarabiania na blogu jest publikacja artykułów sponsorowanych. Do 23 listopada 2020 roku za publikację takiego artykułu na blogu, brałem 70 zł netto. Jak za dosłownie kilka minut pracy, całkiem ładna stawka.

Blog przeszedł ostatnio aktualizację graficzną, została poprawiona jego szybkość czy linkowanie wewnętrzne. Wywaliłem artykuły które generowały ruch bez wartości. Wszystko w ramach opracowanej strategii biznesowej i marketingowej.

Blog względem zeszłego roku (analizując październik 2020 do października 2019) odnotował wzrost ruchu ze wszystkich kanałów. Największy wzrost jest z mediów społecznościowych i wynosi 233,33% (najwięcej ruchu generują oczywiście wyniki organiczne wyszukiwarki Google)

Po zmianach blog generuje jeszcze większy ruch. W tym miesiącu blog zostanie odwiedzony przez ok. 4000 nowych użytkowników. W momencie jak blog będzie miał trzy lata (1 sierpnia 2020 roku) liczę na ruch w wysokości 5000-6000 unikalnych użytkowników miesięcznie.

Wzrasta ruch. Wzrastają możliwości zarabiania

Wcześniejsza cena za artykuł sponsorowany była bardzo atrakcyjna. Zresztą widać to po ostatnio publikowanych artykułach gościnnych. Od czasu do czasu jak pojawi się taki artykuł to jeszcze luz, ale to ja mam głównie pisać na blogu.

Od początku pisałem, że zarabianie na blogu traktuję jako efekt uboczny a nie docelowy. Zbyt duża ilość artykułów sponsorowanych na blogu nie wygląda dobrze. Jak znowu zacznie robić się ich zbyt dużo, to cena wzrośnie.

Wzrost ceny za publikację artykułu sponsorowanego wzrósł więc o ponad 300% (z 70 zł netto na 300 zł netto). Do tego programy partnerskie generują już zarobek, więc blog może jeszcze nie zarabia tyle, abym się wyłącznie z tego utrzymywał, ale przynosi zyski.

Do końca 2021 roku, zarabianie na blogu (programy partnerskie, artykuły sponsorowane, konsultacje, szkolenia itd.) będzie przynosić 3000 zł netto zarobku. To takie bardzo bezpieczne założenie. Jak wyjdzie więcej to się oczywiście nie obrażę.

Czy cena za artykuł sponsorowany jest teraz atrakcyjna?

Cena za artykuł sponsorowany jest teraz atrakcyjna wyłącznie dla serwisów mających opublikować artykuł dotyczący pieniędzy. W innym przypadku, lepiej opublikować artykuł gdzie indziej, i o to właśnie mi chodzi.

300 zł netto to idealna w tym momencie cena. Nie powinno być więcej niż 1-2 publikacje sponsorowane w miesiącu. Otrzymuję coraz więcej zapytań dotyczących artykułów "typowo gościnnych" czyli, żeby ktoś opublikował na moim blogu artykuł za darmo (jeżeli przyjdzie Ci coś takiego do głowy, to marnujesz tylko swój czas).

Wrzucanie darmowych artykułów gościnnych ma sens wtedy, kiedy nie mamy czasu na pisanie własnych. Jest to rozwiązanie przynoszące korzyści obu stronom: Właściciel strony otrzymuje wysokiej jakości artykuł. Publikujący link do strony czy poprawia rozpoznawalność marki.

Według narzędzia do analizy słów kluczowych Senuto, ruch na blogu jest wart ok. 4700 złotych miesięcznie (tyle bym musiał wydać na reklamach Google ADS). Do końca 2021 roku wartość tego ruchu wyniesie minimum 6000 zł netto, a cena za publikację artykułu zostanie podniesiona do 499 zł.

Cena za publikację artykułu sponsorowanego będzie atrakcyjna już dla konkretnej grupy. Osoby szukające taniego miejsca na mocny link, muszą szukać gdzie indziej. Mniej pracy, a zyski te same lub nawet większe niż przy atrakcyjnej cenie artykułu sponsorowanego.

Ile wart jest artykuł sponsorowany na Twoim blogu?

Tyle ile ktoś jest w stanie zapłacić za publikację. Jak dasz za niską cenę, będziesz miał mnóstwo chętnych. Wiem, że to kusi bo nawet 10-20 złotych za kilka minut pracy to bardzo dobra stawka. Jak publikujesz dużo artykułów w miesiącu, to możesz wrzucać więcej artykułów sponsorowanych, bo nie będzie to tak rzucało się w oczy.

Najlepiej jeśli cena za artykuł sponsorowany będzie na tyle wysoka, że nie przekroczysz wyznaczonej przez siebie ilości artykułów sponsorowanych na blogu. Za 300 zł netto spodziewam się 1-2 artykuły w miesiącu. Jak będzie więcej, to podniosę cenę i już.

To naprawdę fajne uczucie zarabiać te kilkadziesiąt złotych za kilka minut pracy, bo oznacza że blog stał się wartościowy nie tylko dla Ciebie, ale też dla innych osób (przeważnie jest to wartość pod kątem SEO). Kilka takich blogów i robią się całkiem fajne pieniądze 🙂

Sprawdź mój blog o marketingu 

Michał Lembicz
Prowadzę tego bloga od 1 sierpnia 2018 roku. Potrzebowałem motywacji do zmian na tle zarówno biznesowym jak i osobistym. Czy wyciągniesz z bloga jakieś wartości dodatnie? Nie wiem, ale super jak znajdziesz dla siebie coś wartościowego.

Skomentuj

Zobacz więcej o inwestycji: Zarabianie na blogu

26 listopada 2018
Jak i gdzie najlepiej założyć bloga za darmo

Chcesz założyć bloga za darmo? Nie wiesz która platforma z darmowymi blogami jest najlepsza? Jak można takiego bloga założyć? W tym artykule wszystko wyjaśnię i będę próbował przekonać Cię, że dużo lepszy niż blog na darmowej platformie jest na własnej domenie i hostingu. Jeżeli stawiasz dopiero pierwsze kroki w blogosferze i nie masz pojęcia czy […]

20 września 2018
Brak regularnych publikacji hamulcem zarobków na blogu

Uwielbiam patrzeć na częstotliwość publikacji blogów z wieloletnim stażem. Na początku istnienia kilka publikacji w tygodniu. Później kilka w miesiącu. Finalnie w ciągu roku jak pojawi się artykuł to jest sukces. Co wpływa na częstotliwość publikacji i jak wielki ma wpływ na zyski z bloga? Regularność jest ważna nie tylko w prowadzeniu bloga, ale i […]

19 marca 2019
7 miesięcy i blog dalej bezpośrednio nie zarabia

Chciałbym móc napisać, że blog zaczął już generować kilka stówek miesięcznie, ale nie mogę. Nie napiszę, że generuje bezpośrednio 50 zł miesięcznie bo to też fantastyka. Jestem pewny, że mogło być znacznie lepiej, a winę za to biorę na klatę. Stopniowo będe zwiększał natężenie działań mogących zwiększyć zyski, ale wszystko z głową. Blog nie zarabia […]

Sprawdź także pozostałe artykuły

13 września 2019
Zyski z pożyczek społecznościowych zaczynają się rozpędzać

Od 1 lutego do dzisiaj, ten projekt wygenerował 264,76 złotych zysku (90,76 zł odsetki + 40 euro z programu partnerskiego).  Od sierpnia zwiększyłem kwotę inwestycyjną w ten projekt do 1000 złotych miesięcznie, a wszystkie generowane zyski są reinwestowane. Powolutku projekt zaczyna się rozpędzać, ale jeszcze daleka droga do efektu WOW. Jak wyglądały moje zarobki na […]

30 lipca 2021
Wywiad z właścicielami marki Chemical-World

Miałem okazję przeprowadzić niesamowity wywiad. Rzadko spotyka się tak energiczne i pozytywne osoby jak Kinga i Paweł. Ich firma powiązała naukę (dokładnie chodzi o chemię) z zabawą. Czym się zajmuje marka Chemical-World? Z jakimi problemami mierzyli się Kinga i Paweł na początku biznesu? Jakie mają plany na przyszłość? Michał Lembicz: Cześć, Kingo i Pawle, powiedzcie […]

5 marca 2021
Ile zarobiłem na giełdzie w 2020 roku - jakie dalsze plany?

Na giełdzie w całym 2020 roku zarobiłem 28 027 złotych i 21 groszy. Zresztą główne zdjęcie w artykule pochodzi z PIT 8C, aby nie było że liczby wyssałem z kosmosu. Co dalej? Ile chciałbym zarobić na giełdzie w 2021 roku? Mamy początek marca 2021 roku, a mój bilans na giełdzie prezentuje się następująco: W artykule […]

© 2018-2021. Prawa autorskie zastrzeżone. Informuję, że treści zawarte na blogu są wyrazem moich osobistych podglądów i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Polityka prywatności Rodo i plików cookies
crossmenuarrow-right-circle