przemyslanezarabianie-logo

Podsumowanie finansowe roku 2020

Data publikacji:
4 stycznia 2021

Sprawdzam ile zarobiłem bezpośrednio z bloga jak i powiązanych z nim projektów. Brałem pod uwagę wszystkie projekty które prowadzę i prowadziłem. Ile dodatkowo udało mi się w 2020 roku zarobić? Na czym straciłem pieniądze? Wszystko znajdziesz w artykule.

Pewnie jak większość, nie mogłem się doczekać końca 2020 roku. Pod względem finansowym nie było tragedii, ale moje główne źródło dochodu (agencja marketingowa) mocno oberwała. Narzekać oczywiście nie mogę, bo wielu przedsiębiorców jest w znacznie gorszej sytuacji finansowej niż ja, ale liczę że 2021 roku już wróci do normalności.

Ile udało się zarobić w 2020 roku?

Na zdjęciu głównym artykułu widzisz kwotę 3091 złotych i 80 groszy. Mniej więcej tyle w skali miesiąca udało mi się "zarobić", czyli 37101, 6 złotych w całym 2020 roku, biorąc pod uwagę tylko bezpośrednie i pośrednie zarobki z bloga PrzemyslaneZarabianie.pl + inwestycje.

Podaję troszkę mniejszą kwotę niż została osiągnięta, ale zawsze zaniżam przychody. Biorę pod uwagę, że mogłem coś przegapić w liczeniu kosztów uzyskania przychodu, więc ta kwota bliżej oddaje rzeczywistość niż sztywna liczba. Dużo? Mało? Nie wiem jak dla Ciebie, ale ja nie jestem zadowolony z osiągniętego wyniku.

Większość zarobków pochodzi z inwestycji. Tylko 3489 zł udało się zarobić bezpośrednio z bloga, a reszta pochodzi z projektów, które powstały w ramach prowadzenia tego bloga. Blog niestety mocniej rozkręcił się dopiero w listopadzie.

Zarobki z bloga traktuję jako "efekt uboczny" o czym możesz przeczytać w artykule Podnoszę ostro cenę za artykuł sponsorowany. Gdybym pozostawił mniejszą cenę, to te kilka stówek jeszcze by pewnie wpadło do końca 2020 roku, ale wtedy moich własnych publikacji byłoby mniej niż cudzych. Nie tak powinien wyglądać blog osobisty, a przynajmniej mój blog o zarabianiu.

Dlaczego nie jestem zadowolony z zarobków w 2020 roku?

Samo pojęcie "zarobki" wymaga najpierw wyjaśnienia. 76% tych pieniędzy nie widziałem nawet na oczy, tylko zostały dalej w inwestycjach. Więc inwestowanie na giełdzie przyniosło mi teoretycznie 28 071 zł zysku, a praktycznie nawet tych pieniędzy nie powąchałem (ale podatek w wysokości 19% zapłacić będę musiał).

Zresztą, to co nawet bezpośrednio do mnie trafiło, bardzo szybko poszło w kolejne inwestycje. Mimo, że udało mi się uzyskać całościowo z projektów znacznie większy zysk niż określone przeze mnie minimum (10% netto rocznie), to nie jestem zadowolony z osiągniętego efektu z prostego powodu.

Z zarobków jestem bardzo zadowolony, chociaż nie udało się zrealizować optymistycznego wariantu. Wku****ny jestem na to, że nie dawałem z siebie 100% przez cały 2020 rok. W niektórych sytuacjach biznesowych, bardziej kierowałem się serduchem niż rozsądkiem. W 2021 roku muszę nad tym popracować.

Optymistycznie szacowałem, że zarobię miesięcznie 5000 zł netto. Realnie miało to być 4000 złotych, a pesymistycznie 2500 złotych. Sytuacja na Świecie miała zarówno pozytywny wpływ na projekty (super zysk na sprzedaży złota) jak i negatywny (giełda). Nie chodzi o to ile zarobiłem, tylko o to że zdarzało mi się dać dupy w realizowaniu strategii którą opracowałem.

Na czym zarobiłem w 2020 roku?

Nie podam Ci dokładnie zysków na każdym projekcie. Ostateczny zarobek został przeze mnie zaniżony. O ile na giełdzie wszystko liczy mi się samo, to w niektórych projektach mogłem o czymś zapomnieć (dalej jestem tylko człowiekiem). Biorąc na to poprawkę, tak prezentują się zarobki na konkretnych projektach w 2020 roku:

  • Zarobki bezpośrednio z bloga: 3489 zł- Biorę tutaj pod uwagę publikację artykułów płatnych na blogu i konsultacje. Nie brałem zupełnie pod uwagę zysków z programów partnerskich.
  • Inwestowanie na giełdzie: 28 077 zł- Podkreślam, że gdybym wyzbył się w tym momencie wszystkich akcji, zarobiłem 6225 zł mniej. Jak finalnie wyjdę na giełdzie, okaże się dopiero gdy całkowicie zrezygnuję z tego projektu.
  • Inwestowanie w pożyczki społecznościowe: 624,60 zł - Szału nie robi, ale i tak wychodzi ponad 10% netto rocznie.
  • Inwestowanie w złoto: 8386 zł - Po niecałych 2 latach sprzedałem złoto. Gdyby nie blog PrzemyslaneZarabianie to pewnie nie zdecydowałbym się na tą inwestycję. Zysk został dużo zmniejszony na tej inwestycji.
  • Wirtualne biura: - 4275 zł (na minusie) - Cały czas inwestuję w katalog wirtualnych biur i jeszcze sporo pieniędzy pójdzie na jego rozpędzenie nim zacznie generować zyski.
  • Bukmacherka: 800 zł - Kilka miesięcy się w to bawiłem. Nie dla mnie ta forma inwestowania, bo była bardzo czasochłonna. Zarobek został dużo zmniejszony i osobiście odradzam ten sposób zarabiania, bo pochłania - w moim przypadku - strasznie dużo czasu na analizę i pilnowanie terminów spotkań sportowych.
Nie liczyłem zarabiania z oszczędzania. Już nie monitoruję tego tak dokładnie jak kiedyś, ale udaje się sporo oszczędzić dzięki optymalizacji wydatków. Dalej daleko mi do rozrzutności, ale do trybu "skąpiec" nie planuję powracać i mam nadzieję, że nie będę - JUŻ NIGDY - musiał.

Do końca tygodnia zaktualizuję informacje o moich inwestycjach, aby wszystko się zgadzało. Czeka mnie jeszcze analiza i modyfikacja strategii marketingowej bloga i projektów inwestycyjnych. W tyle głowy są już dwa nowe projekty, ale spokojnie czekają na rozwój sytuacji. Wszystko wskazuje na to, że rok 2021 będzie całkiem niezły, ale o moich planach napiszę pod koniec stycznia.

Jak tam u Was biznesowo zamknął się 2020 roku? Wyszło tak jak oczekiwaliście?

Sprawdź mój blog o marketingu 

Michał Lembicz
Prowadzę tego bloga od 1 sierpnia 2018 roku. Potrzebowałem motywacji do zmian na tle zarówno biznesowym jak i osobistym. Czy wyciągniesz z bloga jakieś wartości dodatnie? Nie wiem, ale super jak znajdziesz dla siebie coś wartościowego.

Skomentuj

Zobacz więcej o inwestycji:

26 czerwca 2019
2 000 000 dolarów oszczędności do 29 maja 2026 roku. Po co i Jak to osiągnę?

Na zgromadzenie takiej sumy mam 2529 dni. Wychodzi, że dziennie powinienem odkładać ok.790 dolarów co jest na obecną chwilę niemożliwe. Z miesiąca na miesiąc liczba odkładanych pieniędzy będzie rosła i zakładam, że do moich 40 urodzin będę miał minimum dwa miliony dolarów oszczędności. Osiągnięcie tej kwoty wcześniej nie wpływa na zatrzymanie realizacji celu. Dlaczego minimum […]

6 sierpnia 2018
Zarabianie na blogu - Start projektu

Blog nie powstał w celach zarobkowych, ale byłbym idiotą zamykając się na taką możliwość. Jeszcze daleka droga nim ten blog cokolwiek zarobi, ale dzięki temu, będzie to idealny przykład jak wygląda przemyślane zarabianie. Zarabianie na blogu nie jest proste. To cholernie długi proces. Większość blogerów nigdy nie zarobi na swoim blogu, bo nim pojawiłaby się […]

6 lipca 2020
Jaki biznes w małym mieście? Krótki poradnik - Artykuł partnera

Zastanawiasz się jaki biznes w małym mieście będzie najlepszym pomysłem? Jakie przedsiębiorstwo będzie opłacalne, a przy tym nie pochłonie bardzo dużo kapitału? Na co zwrócić uwagę przy zakładaniu biznesu w swojej miejscowości? Czego lepiej unikać? W poniższym artykule pragniemy przedstawić Ci najważniejsze informacje, które pomogą Ci w odpowiedzi na pytanie “jaki biznes w małym mieście”. […]

Sprawdź także pozostałe artykuły

29 stycznia 2021
Blog o marketingu - Moje nowe dziecko

15 października 2020 roku ponownie zostałem blogowym ojcem. Blog o zarabianiu ma młodszego brata. Blog o marketingu, czyli o tym czym się interesują od ponad dziesięciu lat. To też mój najnowszy długoterminowy projekt inwestycyjny. Ten "noworodek" pochłonie mnóstwo czasu i pieniędzy nim zacznie na siebie zarabiać. Mam więc dwójkę dzieci: Blog o zarabianiu na którym […]

24 listopada 2020
Podnoszę ostro cenę za artykuł sponsorowany

Od dzisiaj, publikacja artykułu gościnnego (lub inaczej sponsorowanego) wynosi 300 zł netto. Dlaczego tak drastycznie podnoszę cenę? Czy dzięki temu zarabianie na blogu będzie większe? O tym wszystkim dowiesz się z poniższego artykułu. Jedną z metod zarabiania na blogu jest publikacja artykułów sponsorowanych. Do 23 listopada 2020 roku za publikację takiego artykułu na blogu, brałem […]

30 kwietnia 2021
Podsumowanie pół roku inwestowania w marketing

Minęło delikatnie ponad pół roku od kiedy do bloga o marketingu wpuściłem roboty Google. Dokładnie 15 października 2020 roku rozpocząłem inwestowanie w marketing, a dokładnie w Facebook ADS, Google ADS i pozycjonowanie. Łącznie na reklamę (do dzisiaj) wydałem 10 508 zł netto. A ile wyniósł przychód? Zacznijmy od początku. 15 października 2020 roku odblokowałem do […]

© 2018-2021. Prawa autorskie zastrzeżone. Informuję, że treści zawarte na blogu są wyrazem moich osobistych podglądów i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Polityka prywatności Rodo i plików cookies
crossmenuarrow-right-circle