przemyslanezarabianie-logo

Ponad 10% zysku netto rocznie na pożyczkach społecznościowych

Data publikacji:
16 kwietnia 2021

UWAGA - Transparentność przede wszystkim

Artykuł dotyczy mojego projektu inwestycyjnego - Pożyczki społecznościowe. By niczego nie przegapić, zobacz wszystkie artykuły dotyczące tego projektu: Pożyczki społecznościowe

Przez cały okres inwestycji wyciągałem ponad 10% netto rocznie na tym projekcie. Jest to całkiem dobre rozwiązanie dla osób, które nie chcą bawić się w giełdę, nieruchomości, trading, własny biznes czy wszelkie inne mniej lub bardziej pewne inwestycje.

Na wstępie od razu informuję: TO NIE JEST REKOMENDACJA, A TYLKO MOJA WŁASNA OPINIA. INWESTOWANIE WIĄŻE SIĘ Z RYZYKIEM UTRATY CZĘŚCI LUB CAŁOŚCI ZAINWESTOWANEGO KAPITAŁU. INWESTUJESZ NA WŁASNE RYZYKO.

Przez cały okres inwestowania w pożyczki społecznościowe, roczny zysk zawsze wynosił ponad 10% netto. Jeszcze przed tragicznym obniżeniem opłacalności lokat, była to lepsza inwestycja. Teraz to jest nokaut w pierwszej sekundzie, pierwszej rundy.

Jeszcze posiadam środki w pożyczkach społecznościowych, ale stopniowo wycofuję się z tej inwestycji. Dlaczego? Inne projekty inwestycyjne (głównie chodzi tutaj o blog o marketingu) mają znacznie lepsze perspektywy. W pożyczki społecznościowe wsadziłem pieniądze, ustawiłem automat i to było wszystko. Zero rozmyślania, analizowania czy szukania. Taki prawdziwy dochód pasywny, do którego na 100% powrócę w przyszłości.

O co chodzi w pożyczkach społecznościowych?

Mechanizm jest prosty. Rejestrujesz się, zasilasz konto, udzielasz pożyczek, odzyskujesz pożyczone pieniądze wraz z odsetkami. Ja zawsze pożyczałem pieniądze z gwarancją wykupu (jak pożyczkobiorca nie spłaca zobowiązania dłużej niż 60 dni, to firma pożyczkowa odkupuje inwestycję powiększoną o naliczane odsetki). 100% pewności nie ma, bo firma pożyczkowa może zbankrutować, ale na 197 udzielonych automatycznie pożyczek nigdy nie było problemu.

Nie pożycza się pieniędzy osobom tylko firmom pożyczkowym. One pożyczają je już firmom/osobom prywatnym. Dzięki temu nie muszą posiadać tak dużego kapitału własnego. Firma pożyczkowa zarabia swoje i inwestor swoje.

Pewnie są różne taktyki działania na tej inwestycji. Ja ograniczyłem się tylko do:

  • Inwestowałem tylko w rynek polski
  • Oprocentowanie 10-15%
  • Okres kredytowania MAX 12 msc.
  • Stałe reinwestowanie środków
  • Rynek pierwotny i wtórny

Tak naprawdę to wszystko. Zasilałem konto i reszta szła już automatycznie według ustawień (jeśli spodoba Ci się taki projekt inwestycyjny, to zalecam samemu się tym pobawić, bo jest sporo opcji). Można skorzystać z gotowych już automatów albo ustawić własną strategię inwestowania i czekać.

Przez którą platformę inwestowałem w pożyczki

Ja wybrałem pożyczki społecznościowe Mintos . Trochę czasu poświęciłem na poszukiwania i mój wybór padł właśnie na tą platformę. Nigdy nie było problemu z wypłatą środków. Przy rejestracji trzeba wysłać skan dowodu osobistego i dokładnej identyfikacji. Jest to wymagane przez procedury AML (przeciwko praniu brudnych pieniędzy nakładane przez Unię Europejską).

WAŻNE! Pamiętaj, że jako osoba fizyczna musisz płacić podatek dochodowy w wysokości 19% od zysków z tej inwestycji. Składając deklarację PIT-38 trzeba to uwzględnić. Niestety podatek Belki jest wszędzie 🙂 Trzeba płacić i tyle, ale tak samo jest na lokatach czy giełdzie.

Podsumowując: Ryzyko oceniam na 2/5 (ciężko stwierdzić czy będzie to działało długo czy któregoś pięknego dnia się zawiną. Działają od 2015 roku, a więc już trochę są na rynku). Mi się udawało bez problemu wyciągać ponad 10% netto rocznie, więc zysk - jak na obecne czasy - gigantyczny. Pewnie w 2022-2023 roku tam powrócę, ale na razie zysk i kapitał z pożyczek społecznościowych, przeznaczam na rozwój własnych, rokujących lepszą stopą zwrotu projektów.

I na koniec jeszcze raz: TO NIE JEST REKOMENDACJA, A TYLKO MOJA WŁASNA OPINIA. INWESTOWANIE WIĄŻE SIĘ Z RYZYKIEM UTRATY CZĘŚCI LUB CAŁOŚCI ZAINWESTOWANEGO KAPITAŁU. INWESTUJESZ NA WŁASNE RYZYKO.

Sprawdź mój blog o marketingu 

Michał Lembicz
Prowadzę tego bloga od 1 sierpnia 2018 roku. Potrzebowałem motywacji do zmian na tle zarówno biznesowym jak i osobistym. Czy wyciągniesz z bloga jakieś wartości dodatnie? Nie wiem, ale super jak znajdziesz dla siebie coś wartościowego.

Skomentuj

Zobacz więcej o inwestycji: Pożyczki społecznościowe

13 września 2019
Zyski z pożyczek społecznościowych zaczynają się rozpędzać

Od 1 lutego do dzisiaj, ten projekt wygenerował 264,76 złotych zysku (90,76 zł odsetki + 40 euro z programu partnerskiego).  Od sierpnia zwiększyłem kwotę inwestycyjną w ten projekt do 1000 złotych miesięcznie, a wszystkie generowane zyski są reinwestowane. Powolutku projekt zaczyna się rozpędzać, ale jeszcze daleka droga do efektu WOW. Jak wyglądały moje zarobki na […]

3 czerwca 2019
Jak zacząć zarabiać na pożyczkach społecznościowych

W pożyczki społecznościowe inwestuję 500 złotych miesięcznie. Roczny wkład wyniesie 6000 złotych. W dniu tworzenia tego artykułu mój roczny zwrot netto wynosi 11.04%. Znacznie większy zwrot niż otrzymałbym na lokatach, ale wiadomo że i ryzyko większe. Jak zarabiać na pożyczkach społecznościowych? Skąd taki wysoki procent zwrotu? Jak ja w to inwestuję i dlaczego? Wszystkiego dowiesz […]

5 maja 2020
Na pożyczkach społecznościowych zarobiłem już 472 złote

Sporo czasu minęło od ostatniej aktualizacji zarabiania na pożyczkach społecznościowych, ale to nie znaczy że przestałem na tej inwestycji zarabiać. Co prawda znacznie bardziej ostatnio działałem na giełdzie, ale to dlatego, że tam ciężko o automatyzację. Na pożyczkach społecznościowych jest ustawiony automat i wszystko odbywa się bez mojej obecności. Od kilku miesięcy nie inwestowałem środków […]

Sprawdź także pozostałe artykuły

4 stycznia 2021
Podsumowanie finansowe roku 2020

Sprawdzam ile zarobiłem bezpośrednio z bloga jak i powiązanych z nim projektów. Brałem pod uwagę wszystkie projekty które prowadzę i prowadziłem. Ile dodatkowo udało mi się w 2020 roku zarobić? Na czym straciłem pieniądze? Wszystko znajdziesz w artykule. Pewnie jak większość, nie mogłem się doczekać końca 2020 roku. Pod względem finansowym nie było tragedii, ale […]

1 sierpnia 2019
Pierwszy rok prowadzenia bloga, a więc czas na podsumowanie osiągnięć i porażek.

Dokładnie dzisiaj mija pierwszy roczek bloga PrzemyslaneZarabianie.pl . Nie sądziłem, że tak błyskawicznie zleci ten czas. Założenie bloga, to jedna z najlepszych decyzji którą podjąłem w zeszłym roku.  Jestem przekonany na 100%, że bez prowadzenia tego bloga dalej bym palił papierosy. Dla samego rzucenia tego potwornego nałogu, warto było zacząć prowadzić bloga. Dla przypomnienia: Naprawdę […]

21 listopada 2018
Czy nazwa bloga wpływa na zarobki?

Pierwszym krokiem do założenia bloga, jest wymyślenie jego nazwy. Wydaje się to banalnie proste do momentu, aż nie zaczniemy szukać ciekawej, łatwej do zapamiętania i nawiązującej do tematyki nazwy bloga. Internet nie działa od wczoraj i bardzo dużo ciekawych nazw jest już zajętych. Jak więc powinien nazywać się blog, żeby wpłynąć na generowane zarobki? Idealnym […]

© 2018-2021. Prawa autorskie zastrzeżone. Informuję, że treści zawarte na blogu są wyrazem moich osobistych podglądów i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Polityka prywatności Rodo i plików cookies
crossmenuarrow-right-circle