Postanowienia noworoczne 2019

Życzenia 2019 rok

I kolejny rok za chwilę będzie przeszłością. U mnie ten okazał się prawdziwą bombą atomową zmian w życiu prywatnym i biznesowym. Nie wiem jaki będzie koniec tych zmian, ale za ich początek odpowiedzialny jest Michael OneDollar – Moje popaprane na punkcie zarabiania i oszczędzania alter ego.

Mój główny cel noworoczny jest oczywiście bez zmian. Do 1 sierpnia 2018 roku generować dodatkowo dzięki czynnościom opisywanym na blogu 4 tysiące złotych miesięcznie. Więcej o tym przeczytasz w artykule od 0 do 4000 zł miesięcznie. Jak na razie oszczędzanie daje mi więcej kasy pośrednio niż zarabianie bezpośrednio, ale cierpliwie czekam aż projekty zarabiania zaczną napełniać mój skarbiec.

Tak jak zakładałem, po osiągnięciu 50 publikacji, będę zwiększał nacisk na marketing internetowy. Czekają mnie inwestycje, ale kasa z projektów oszczędzania + zarabianie na bukmacherce powinno wystarczyć na rozbujanie ruchu do fajnego poziomu i jego niewymuszoną monetyzację. Będzie dużo recenzji i rankingów produktów, które znam i z których korzystałem/korzystam. Na nich najszybciej mogę cokolwiek zarobić, ale nie polecę wam żadnego gówna. Jak coś polecam, to znaczy że jestem z tego zadowolony.

Jakie mam cele na rok 2019?

Jako Michael OneDollar postawiam do 1 stycznia 2020 roku:

 • Nagrywać jeden filmik miesięcznie – Czekam cały czas na kamerkę i mikrofon. Na razie mój kanał YouTube jest puściutki. Sprzęt w teorii powinien przyjść w styczniu, ale praktyka już nie raz mnie zdziwiła więc nie wyznaczam sobie terminu startu
 • Osiągnąć dochód prawie pasywny na poziomie 30 zł dziennie– W artykule Dochód pasywny czyli zarabiasz nic nie robiąc tłumaczę, że taki 100% dochód pasywny polega na totalnym nic nie robieniu. Ten dochód „prawie” pasywny będzie ode mnie wymagał wystawienia faktury, a więc też nieźle. 30 zł dziennie to 900 zł miesięcznie. To osiągnę poprzez cel nr.7 –> Dalej się wyjaśni
 • Minimum 1000 unikalnych odwiedzających miesięcznie. Efekt celu nr.6 –> Dalej się wyjaśni.
 • Jeszcze bardziej ograniczyć bezsensowne wydatki Michała (czyli ja prywatnie), bo mnóstwo kasy rozwala na niepotrzebne pierdoły.
 • Minimum 2 publikacje w miesiącu. Patrzę realnie na czas jaki posiadam. Jak się uda pisać więcej to super, ale poniżej dwóch publikacji w miesiącu schodzić nie będę. Pojawi się sporo tematów, które długo się tworzy, a więc jeszcze więcej solidnego mięsiwa niż w roku 2018 mordeczki.

Finalnie jako Michael OneDollar mam do zrealizowania łącznie 11 celów na rok 2019.  Przy tworzeniu każdego celu kierowałem się dwoma pytaniami:

 • Dlaczego taki cel?
 • Jak i kiedy go zrealizuję?

O ile przy pierwszym punkcie chodziło o uświadomienie samemu sobie, jak ważny jest dany cel dla mnie. O tyle ustalenie planu i czasu jego realizacji to już była grubsza analiza rozbita o możliwe zmienne. Sam główny zarys wygląda tak:

postanowienia noworoczne 2019 Jak zauważysz, pierwsze 5 celów (Dół piramidy) sprowadza się do realnych celów:

 • Minimum 2 artykuły w miesiącu
 • Minimum 1 filmik na kanał YouTube
 • Oszczędzanie na zakupach spożywczych (Projekt już prowadzony)
 • Oszczędzanie na używkach (Projekt już prowadzony)
 • Redukcja wydatków osobistych

We wszystkich celach 1-5 chodzi o dalszy rozwój bloga i kontynuowanie oszczędzania. Tylko ode mnie zależy czy dam radę spełnić te cele, a że innej opcji nie ma to będę nakręcony na wjazd w kolejne cele.

Cele 6-8 tak naprawdę wystartują 1 lutego 2020 roku, bo muszę mieć środki na inwestycje. Nie przewiduję zerowania skarbca. Cele zasilę z zysków pośrednich/bezpośrednich ze stycznia. 90% idzie w inwestycje, a 10% trafia do skarbca.

Cel 9 to powrót do bukmacherki – Znalazłem system którym jako Michael OneDollar będę się kierował (granie pod remisy). Więc przymusowa przerwa, ale projekt wstrzymuję będąc na plusie.

Cel 10 to zbyt długo odwlekane zarabianie na AliExpress i GearBest. Trzeba w końcu spiąć dupkę i się za to zabrać

Cel 11 to przygotowanie usług i produktów dla czytelników na rok 2020. W skrócie: I tak bym musiał to opracować, a że to bardzo solidna wiedza to dostęp będzie odpowiednio drogi.

Każdy z tych celów jest dokładnie rozpisany

Co muszę zrobić? Na co uważać? Kiedy zrobić to, a kiedy tamto? Każdy z moich celów jest rozpisany na kilka/kilkanaście stron, żebym zawsze wiedział czy zmierzam w dobrym kierunku. Zostawiam sobie oczywiście furtkę na nieprzewidziane okoliczności. W ten sposób zakładam, że spokojnie zrealizuję wszystkie swoje cele.

To co mordki? Dzisiaj do porzygania będziecie słuchać życzeń noworocznych, więc się streszczę. Obyście w 2019 roku byli szczęśliwsi niż w 2018Trzymajcie się i wytrwałości w postanowieniach Noworocznych! 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *