Pozycjonowanie bloga WordPress - Jak? Dlaczego? Ile kosztuje?

Pozycjonowanie bloga WordPress - Jak? Dlaczego? Ile kosztuje?

Każdy bloger prędzej czy później zaczyna się zastanawiać nad metodami mogącymi zwiększyć ruch na blogu. W końcu im więcej czytelników, tym większe możliwości zarobkowe. Jest wiele metod które pozwalają na poprawę ruchu na blogu, a jedną z najskuteczniejszych jest właśnie…
Michael OneDollar

Michael OneDollar

Rocznik 86. Prowadzę Agencję Interaktywną od 2011 roku, a od 1 sierpnia 2018 roku tego bloga. Uwielbiam generować hajs.Więcej informacji

Czym jest pozycjonowanie?

Pozycjonowanie to działania mające wpływ na widoczność strony w wynikach organicznych. Wpływ może być pozytywny (wzrost widoczności) lub negatywny (spadki widoczności). Wszelkie działania mające na celu manipulowanie wynikami organicznymi są przez Google niedozwolone.

W skrócie: Pozycjonowanie ma wyglądać jak najbardziej naturalnie, aby nie otrzymać od Google niespodzianki w postaci spadków w wynikach organicznych. Ryzyko otrzymania kary istnieje zawsze i musisz o tym pamiętać.

Czy trzeba pozycjonować stronę?

Teoretycznie wysokiej jakości treści same powinny zyskać popularność dzięki działaniom osób odwiedzających witrynę – Tak wygląda teoria. W praktyce użytkownicy udzielają się przeważnie wtedy, kiedy są niezadowoleni.

Bez pozycjonowania w wyszukiwarce Google wiele firm/portali/blogów nie miałoby szansy na uzyskanie przychodów. Dlatego właśnie istnieje tak wiele agencji marketingowych (w tym również moja), bo bez widoczności w Google, mało która firma potrafi utrzymać się na rynku.

TOP 5 komentowanych wpisów