Przemyślane Zarabianie

Zakład pogrzebowy Warszawa

Opis projektu

Stworzenie strony i pozyskanie klientów dla partnera biznesowego w zamian za ustaloną stawkę za każdego potencjalnego klienta

Chcesz rozkręcić swój biznes?

Nie posiadasz kapitału na marketing? Daj mi znać. Jeśli Twój projekt mnie zainteresuje, to mogę go rozkręcić w rozliczeniu za określony przez nas wspólnie efekt.

kontakt ze mną

Start projektu

01.02.2023

Koniec projektu

01.02.2025

Zainwestowano

3040.35 zł

Przychód

0 zł

bilans
-3 040 zł
data aktualizacji
06.02.2023
skarbonka

Oś czasu

6 lutego 2023

Poszło jeszcze 1075,35 zł dodatkowo 🙂 . Z tego na treści 980,64 zł i 94,71 zł na reklamy Google Ads w celu sprawdzenia szacunkowej konwersji w obecnej, mocno niedoszlifowanej postaci. Widoczność na starcie w organikach - standardowo - kiepściutka.

Zakład pogrzebowy Warszawa Mokotów
Pozycje pod kątem wyszukiwania w Warszawie

Już w styczniu zaplanowane jest dowalenie treścią pod kątem słów kluczowych ”zakład/dom pogrzebowy Warszawa + dzielnica” i nie będą to strony, tylko aktualizowane co kilka miesięcy artykuły. Tak po 6-9 miesiącach zostanie to scalone w jedną, MEGA konkretną stronę i powinno pięknie się wbić na wszystkie słowa kluczowe generujące wartościowy ruch.

CIEKAWOSTKA: Zakładałem, że w lutym uderzę tutaj z płatną reklamą Google Ads za 2000 zł, ale ten budżet przerzucam na linkowanie zewnętrzne. Jak tylko Kuba (copywriter z zespołu RIKONA) ogarnie treści pod kątem fraz lokalnych, to chcę to jak najszybciej dopalić.

Inna kwestia, że trochę szkoda walić w płatne reklamy Google Ads jak dzięki lepiej dopasowanej treści, koszt kliknięć będzie mniejszy, a sama konwersja powinna się trochę poprawić 🙂 . Standardowo jak to na początku...nie mam zbyt wiele do pokazania, poza tym, że projekt zjada pieniądze.

22 stycznia 2023

Udało mi się upolować domenę pogrzebywarszawa.pl więc postanowiłem pomóc klientowi mocniej rozkręcić jego biznes. Cały marketing leży po mojej stronie. Zakład pogrzebowy ma tylko obsługiwać klientów. Nie jest to duże wyzwanie pod kątem SEO, ale czasami zgadzam się na taką formę współpracy, żeby pomóc swoim klientów.

STRATEGIA BIZNESOWA PROJEKTU W 2023 ROKU

  • Szacunkowa inwestycja wyniesie 52 000 zł netto (12 000 zł netto copywriting, 22 000 zł reklamy Google Ads, 18 000 zł pozycjonowanie)
  • Szacunkowe przychody wyniosą 56 500 zł netto (prowizja od zakładu pogrzebowego od pozyskanych klientów).

Nie jestem zadowolony z tej symulacji finansowej projektu, ale brałem pod uwagę - standardowo - pesymistyczny wariant i dokładnie tak się to prezentuje.

symulacja biznesowa zakładu pogrzebowego

Jak odejmiemy od tego 1965 zł (koszt uruchomienia projektu bez treści), to w pierwszym roku dochód brutto wyniesie 2535 zł. Wszystko zależy od tego czy główne cele tego projektu zostaną spełnione.

Najważniejsze cele projektu w 2023 roku

  • Kosz pozyskania klienta z reklam sponsorowanych Google wyniesie maksymalnie 250 zł netto - Z informacji od klienta wiem tyle, że reklamy sponsorowane nie działają wcale 😛 Przekonam się na własnej skórze czy to prawda.
  • W 10 miesiącu pozyskać dwóch klientów z wyników organicznych, w 11 miesiącu trzech klientów, w 12 miesiącu czterech klientów - Bardzo niskie oczekiwania.

Jeżeli faktycznie okaże się, że reklama sponsorowana działa słabo, to budżet zasili pozycjonowanie i szybciej pojawią się klienci z wyników organicznych. Już po pierwszym miesiącu będzie wiadomo w którą stronę iść z tym projektem. Walczymy 🙂

Logo Przemyślane Zarabianie - białe
Na blogu prezentowane są subiektywne, prywatne opinie autora. Nie stanowią one rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715).
Polityka prywatności
Współpraca ze mną
więcej informacji
Copyright@ 2022 - Wszelkie prawa zastrzeżone
PROJEKT I MARKETING:
rikona