Osobiście uważam, że branie jakichkolwiek pożyczek (nawet tych określanych jako darmowe) powinno być ostatnią ostatecznością. Jest to całkowite przeciwieństwo zarabiania i oszczędzania. W swoim życiu nigdy nie wziąłem tzw. chwilówki i mam nadzieję, że nigdy nie będę do tego zmuszony. Czy naprawdę jesteś w tak tragicznej sytuacji finansowej, że jedynym rozwiązaniem jest branie pożyczki? Proszę Cię o wzięcie kilku głębokich oddechów i nim sięgniesz po pożyczkę, upewnij się że zostały wyczerpane wszystkie inne możliwości.

Jest naprawdę mnóstwo sposobów żeby dorobić pieniądze począwszy od wyprzedania niepotrzebnych rzeczy z domu (które zajmują tylko przestrzeń), po spróbowanie swoich sił jako copywriter czy znalezienie po prostu pracy. Branie pożyczki często jest chwilowym rozwiązaniem problemu, który może doprowadzić do poważnych zadłużeń. Dlatego bardzo Cię proszę o przemyślenie, czy naprawdę nie ma innego, mniej ryzykownego rozwiązania dla poprawy sytuacji finansowej?

Pożyczki przez internet

Jak powstaje ranking pożyczek

Każdy ranking pożyczek wygląda podobnie. W Polsce jest kilkadziesiąt firm oferujących pożyczki przez internet, więc szybko można taki ranking ustalić ręcznie lub skorzystać ze skryptów które automatycznie (na podstawie wskazanych cech) taki ranking przygotowują. Każda pożyczka ma swoje plusy i minusy – Dla jednych ważniejsza jest kwota pożyczki, dla drugich opóźniony termin spłat, a jeszcze dla kogoś brak sprawdzania historii w BIK’u. Ponieważ osobiście nigdy nie brałem żadnej pożyczki, to ten ranking powstaje w sposób automatyczny i nie zwracam żadnej uwagi na kolejność prezentowanych firm pożyczkowych.

Gdybym jednak kiedykolwiek był zmuszony brać pożyczkę przez internet, to najważniejsze dla mnie byłoby:

  • Pierwsza pożyczka za darmo – Chciałbym mieć chociaż szansę spłacić tylko tyle co pożyczyłem, a nie znacznie więcej niż oddałem. To byłby podstawowy warunek i jeżeli już miałbym się decydować na jakąkolwiek pożyczkę, to tylko taką.
  • Najniższe odsetki – Szczerze to nie mam nawet pojęcia jakie są odsetki w przypadki tzw. chwilówek, ale są na pewno bardzo duże. Mimo tego szukałbym pożyczki z jak najmniejszymi odsetkami jakie to możliwe.

To tylko (i aż) dwie rzeczy które brałbym pod uwagę i Ty też powinieneś. Pieniądze bardzo łatwo się pożycza, ale znacznie trudniej się je oddaje – Potwierdzi to nie jedna osoba sięgająca po pożyczki internetowe. Utworzony przeze mnie ranking aktualizuje się na bieżąco, ale pewnie nie ma w nim wszystkich firm oferujących pożyczki (jeżeli już we wszystkich z nich próbowałeś, to ciężko widzę Twoją przyszłość finansową). Można więc powiedzieć, że do utworzenia tego rankingu się zbytnio nie przyłożyłem – i nie zamierzam poświęcać na to więcej czasu – bo nie taki jest mój cel.

W jakim celu powstał ranking pożyczek online

Jeżeli choć jedna osoba trafi na ten ranking przez wyszukiwarkę czy poprzez mojego bloga i nie weźmie pożyczki – To osiągnę już sukces! Jeżeli weźmie pożyczkę, ale będzie świadoma tego, że musi szybko ją spłacić i to zrobi, to też będę z siebie zadowolony. Nikt nie prowadzi firm pożyczkowych z dobroci serca, a w celach zarobkowych. Nie istnieje firma która będzie pożyczała pieniądze ZAWSZE za darmo i cieszyła się kiedy tylko oddasz tyle co pożyczono. Byłby to kiepski interes, zwłaszcza że sam zarabiam na udzielaniu pożyczek o czym przeczytasz w artykule zarabianie na pożyczkach społecznościowych. Skoro ja – zwykły śmiertelnik – zarabiam w ten sposób ponad 10% netto rocznie, to ile musi zarabiać taka firma?

Zamieszczone w rankingu firmy, mają w sobie zamieszczony link afiliacyjny – Weźmiesz pożyczkę to otrzymam prowizję. Nie ma to dla Ciebie żadnego znaczenia czy weźmiesz poprzez mój blog czy bezpośrednio na stronie firmy pożyczkowej. Największe ma dla mnie znaczenie, abyś nie brał pożyczki wcale i do tego jeszcze raz Cię namawiam. Gdybym ja znalazł się w finansowym dołku to poszedłbym do pracy na dwa etaty i harował jak wół do czasu stanięcia na nogi. Byłbym pewnie skrajnie wymęczony i wypluty z energii życiowej, ale lepsze to niż perspektywa długów.

Mam nadzieję, że skutecznie zniechęciłem Cię do brania pożyczki. Jeśli jednak mimo to chcesz/musisz ją wziąć to miło będzie jeśli skorzystasz z mojego rankingu lub wybranej kategorii na samej górze.