Rzucam papierosy – start projektu

Rzucam papierosy - start projektu

Z tym, że od pierwszego stycznia ogłaszam wszem i wobec, że rzucam papierosy nikogo raczej nie zaskoczę. Większość palaczy co roku ma takie samo postanowienie. Jako Michael OneDollar nie mogłem dalej patrzeć jak Michał puszcza tyle hajsu w atmosferę. Któregoś dnia przeprowadziliśmy dialog wewnętrzny i ustaliliśmy, że spróbuje przerzucić się na e-papierosa. Mamy 1 stycznia 2019 rok…Oficjalny start projektu jest dzisiaj, ale tak naprawdę to nie palę już papierosów od miesiąca z haczykiem 🙂

Rzucenie palenia to masakra

Jarałem już 2 paczki dziennie. Przy alkoholu spokojnie pewnie podbijałem pod 3 paczki, ale ile dokładnie? Tego się już nie dowiemy. Jakoś w końcówce grudnia ogarnąłem sobie e-papierosa. Kupiłem najtańsze gówno jakie mieli w sklepie obok domu, olejek o mocy 9mg nikotyny (nie wiedziałem co to znaczy, ale 24 chyba była najmocniejsza więc tak trochę poniżej połowy celowałem).

Przez pierwsze dni było mi bardzo ciężko. Jarałem tego e-papierosa bardzo intensywnie pomimo, że kaszelek łapał i to niezły. E-papieros to zupełnie inna bajka niż normalne papierosy i wiedziałem, że z czasem się po prostu przestawię. Do tego projektu oszczędzania zrobiłem solidny fundament, bo w styczniu mija 3 miesiąc projektu Rzucam picie a znam siebie i wiem, że przy alkoholu na bank bym jarał.

Jakoś po tygodniu stwierdziłem, że „Kurwa…przerzucę się z tych 9 mg na 6 mg” .  Później skumałem, że przez internet nie da rady zamówić liquidów do e-papierosów (tych całych olejków) z nikotyną. Znalazłem jednak na Allegro liquidy bez nikotyny w tak dużej ilości smaków, że musiałem spróbować 🙂

Z pierwszych smaków najbardziej zapadły mi w pamięci lody bananowe. W środę przychodzą kolejne, nowe smaczki:

 1. Pączek
 2. Klasyczna kawa
 3. Guma balonowa
 4. Żelki misie
 5. Granat
 6. Cukierki miętowe
 7. Mrożone winogrono
 8. Zielona herbata

Oczywiście teraz już mam troszkę lepsze e-papierosy 🙂 Mam 2 „batony” żeby zawsze mieć pod ręką możliwość walnięcia w płuco beznikotynowej chmurki. Gościu w sklepie sam korzystał i polecił mi takiego. Mi pasuje więc później kupiłem drugiego i ot cała historia. Poniżej zobaczycie jak to wygląda.

Mój e-papieros

Zrzuciłbym jakoś zdjęcia na cenę telefonu, ale prawda jest taka, że nie umiem robić dobrych zdjęć.

Dlaczego przestaję palić papierosy?

Tutaj raczej też nie odbiegam od innych palaczy. Chodzi o pieniądze i zdrowie (dokładnie w tej kolejności). Średnio na fajki mi szło 900 zł miesięcznie. Mając już e-papierosy wydam mniej niż 200 zł miesięcznie na olejki bez nikotyny. Co miesiąc więc do skarbca będzie trafiało około siedem stów. Ile dokładnie to zobaczymy po pierwszym miesiącu trwania projektu.

Na 2 e-papierosy wydałem łącznie 230 zł – Jest to jednorazowy wydatek, ale trzeba „podobno” wymieniać co jakiś czas grzałkę, która nie jest jakaś droga. Jakby nie liczyć, korzyści z braku palenia są niepodważalne. W moim przypadku jest to Postanowienie Noworoczne, do którego przygotowywałem się od miesiąca z haczykiem.

Palenie papierosów

 • Kaszel budzący w środku nocy
 • Smród z ryja
 • 900 złotych miesięcznie szło z dymkiem
 • Lubiłem palić

Palenie e-papierosów

 • Trzeba pilnować, żeby nie zgubić
 • Trzeba pamiętać o ładowaniu
 • 200 zł miesięcznie
 • Duża chmura po buszku
 • Dalej palę bo lubię
 • Mnóstwo fajnych smaków

Dalej palę bo…lubię palić 🙂

Nie zamierzam rezygnować całkowicie z puszczania chmurki, bo po prostu to lubię. Zastąpiłem po prostu drogie i szkodzące zdrowiu papierosy czymś „chyba” mniej szkodzącym i znacznie tańszym. Nie jestem lekarzem i nie wiem jak e-papieros – nawet z tymi całymi olejkami bez nikotyny – wpłynie na moje zdrowie w długiej perspektywie czasu.

Jedyne co jest pewne, to to że najbardziej zdrowy jest całkowity brak palenia 🙂 

Życzę każdej osobie, która postanowiła rzucić papierosy dużo wytrwałości Nie jesteś chyba cieniasem i nie postawiłeś sobie celu, którego nie dasz rady zrealizować co?. 🙂 Ja wiem, że nie będę już palił papierosów, tak samo jak wiem, że przez cały rok nie napiję się alkoholu. Obserwuj jak mi idzie rzucenie fajek i co się zmienia w życiu po odstawieniu nikotyny 🙂 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *