przemyslanezarabianie-logo

W co inwestować małe kwoty cz.1 - 5000 zł

Data publikacji:
1 lutego 2019

Dzisiaj mija pół roku istnienia bloga. Udało się w tym czasie zgromadzić delikatnie ponad 5000 zł, wliczając niesamowitego farta w zarabianiu na bukmacherce. Ponieważ do bukmacherki wracam dopiero 3 marca, postanowiłem trochę pieniędzmi poobracać. Więcej informacji o tym projekcie znajdziesz w kategorii Zarabianie na bukmacherce (projekt pozwolił zarobić, ale przerwałem go z racji czasu jaki pochłaniał).

Miałem nie wyciągać kasy z platformy poprzez którą obstawiam zakłady, ale serce mi krwawi jak widzę pieniążki, które mogą generować zyski. Wyciągam kasę z bukmacherki. Dokładam całą resztę z innych projektów. tak żeby mieć łącznie 5000 zł. Teraz te pieniądze rozdzielę według systemu który nazywam Piramida Inwestycyjna Michael OneDollar – Nie odkrywam tym systemem Ameryki, a pewnie wiele osób stosuje podobny system tylko kołowy czy prostokątny 😛

Cały kapitał dzielę na jeszcze mniejsze kwoty

piramida inwestycyjna michael onedollar

Poniżej zamieszczam rysunek systemu Piramida Inwestycyjna Michael OneDollar → Wiem, że piramida w świecie finansów nie kojarzy się najlepiej, ale ta nazwa pasuje jak ulał do modelu inwestowania którym się będę kierował bez względu czy chodzi o małe czy duże kwoty do inwestowania.

Kwotę którą mam do stracenia zainwestowania, dzielę na 10 równych części czyli po 500 zł. Im wyższa część piramidy tym większy poziom ryzyka utraty części lub całości kapitału. Patrząc od góry piramidy inwestuję:

 • 10% w produkty zajebiście ryzykowne,
 • 20 % w produkty ryzykowne,
 • 30% w produkty mało ryzykowne,
 • 40% w produkty o bardzo niskim poziomie ryzyka.

Wiem, że aby móc kontynuować zarabianie na bukmacherce, muszę mieć 3 marca kapitał w wysokości 2310 zł.

Konto Michael OneDollar - minimum na bukmacherkę

Dlatego kwota którą posiadam na inwestycję nie wynosi 5000 zł, tylko 2690 zł. I to właśnie ta kwota idzie do podziału na 10 części i celowo wprowadziłem cię w błąd, żeby jeszcze bardziej zaznaczyć, że inwestować można tylko te pieniądze, które można stracić.

2690 zł / 10 = 269 zł. 1/10 mojego inwestycyjnego kapitału to mała kwota i zdaję sobie z tego sprawę. Nie liczę, że w miesiąc mój kapitał inwestycyjny zwiększy się do miliona złotych. Nie ma co narzekać. Jest jak jest i muszę spróbować zwiększyć ilość gotówki w skarbcu.

W co zainwestuję tak małe kwoty?

W co inwestować małe kwoty zdj.1

 • 10% kapitału (269 zł) - zainwestuję w dwa programy typu HYIP (High Yield Investment Program = Program Inwestycyjny Wysokiego Ryzyka). Mega, ale to zajebiście potwornie duże ryzyko utraty hajsu, ale w zamian jest możliwość dużego zarobku. Większość z tych programów to najzwyklejsze piramidy finansowe, które znikają z dnia na dzień z Twoimi pieniędzmi.  W 99.999 % za takimi programami stają zwykli oszuści, którzy szybko znikają z wpłaconym przez użytkowników hajsem.
 • 20% kapitału (538 zł) - Zainwestuję w portal poprzez który będę innym użytkownikom pożyczał pieniądze, czyli tzw. pożyczki społecznościowe. Do końca jeszcze nie wiem jak to działa. Jestem na etapie zgłębiania wiedzy i z tego powodu jest to dla mnie - jeszcze - inwestycja ryzykowna.
 • 30% kapitału (807 zł) - Inwestuję na giełdzie w 4 produkty z różnych obszarów. Jest to inwestycja średnioterminowa czyli do 5 lat. Dokładnie o tym jak inwestuję na giełdzie opiszę w osobnym artykule, bo nie działa to na zasadzie wrzucam i zapominam.
 • 40% kapitału (1076 zł) - Inwestuję w projekt długoterminowy i mało ryzykowny. Powstaje strona internetowa z oświetleniami, która będzie zarabiać na programach partnerskich. Inwestuję w ten projekt bardzo dużo swojego prywatnego czasu, ale uwielbiam ten proces tworzenia biznesu od zera.

Mi zgromadzenie tych pieniędzy zajęło 6 miesięcy. Nie są to dla mnie małe kwoty, ale prawda jest taka, że większość osób określających się tytułem "inwestor", wybuchnie śmiechem i obsra się po same pachy patrząc na mój kapitał inwestycyjny. Totalnie mi to nie przeszkadza, bo wiem że z czasem budżet inwestycyjny powinien wzrastać.

Chcesz wiedzieć w co dokładnie inwestuję małe kwoty?

Wszystkiego się dowiesz po pierwszym miesiącu mojej inwestycyjnej kariery. Będą zrzuty z ekranów, dowody wpłat na giełdę itd. Nie wiem ile jeszcze zdradzę szczegółów, ale gwarantuję, że dowiesz się ile w ten sposób zarabiam/tracę w perspektywie czasu. Liczę że właśnie z czasem, te małe kwoty zamienią się w duże i złapię wiatr w moje inwestycyjne żagle 😉

Podsumowanie startu inwestowania małych kwot

 • Start kariery jako inwestor: 1 luty 2019 rok
 • Kapitał inwestycyjny 5000 zł 2690 zł
 • 10% kapitału (269 zł) Zajebiste ryzyko - HYIP
 • 20% kapitału (538 zł) Dopuszczalne ryzyko - Pożyczki społecznościowe
 • 30% kapitału (807 zł) Małe ryzyko - Giełda
 • 40% kapitału (1076 zł) Niski poziom ryzyka - Strona www

Sprawdź mój blog o marketingu 

Michał Lembicz
Prowadzę tego bloga od 1 sierpnia 2018 roku. Potrzebowałem motywacji do zmian na tle zarówno biznesowym jak i osobistym. Czy wyciągniesz z bloga jakieś wartości dodatnie? Nie wiem, ale super jak znajdziesz dla siebie coś wartościowego.

Skomentuj

Zobacz więcej o inwestycji:

20 listopada 2020
Strategia biznesowa w Polsce "Jakoś to będzie"

Jak byłem jeszcze młody i piękny, to działałem jak większość początkujących przedsiębiorców. "Jakoś to będzie", "To nie może się nie udać", "Będzie morze hajsu" itd. Gdyby faktycznie tak było jak sądziłem, to pisałbym ten artykuł z jachtu na Karaibach sącząc dobre whisky z parasolką, a nie na Tarchominie (dzielnica Warszawy). Można pomyśleć, że takie podejście […]

14 września 2018
Nienawidzę blogowej sztuczności

Wiem jakie są realia. Wiem, że to co pięknie prezentuje się na zdjęciach czy filmach bardziej trafia do odbiorcy. Oki. Ja to wszystko rozumiem. Tylko nie mogę ścierpieć tych pozowanych i ociekających doskonałością zdjęć i filmów, z których wylewają się hektolitry sztuczności. Możliwe że przez to zostanę zmieszany z błotem przez blogerki/youtuberki modowe, lifestylowe czy […]

26 czerwca 2019
2 000 000 dolarów oszczędności do 29 maja 2026 roku. Po co i Jak to osiągnę?

Na zgromadzenie takiej sumy mam 2529 dni. Wychodzi, że dziennie powinienem odkładać ok.790 dolarów co jest na obecną chwilę niemożliwe. Z miesiąca na miesiąc liczba odkładanych pieniędzy będzie rosła i zakładam, że do moich 40 urodzin będę miał minimum dwa miliony dolarów oszczędności. Osiągnięcie tej kwoty wcześniej nie wpływa na zatrzymanie realizacji celu. Dlaczego minimum […]

Sprawdź także pozostałe artykuły

16 kwietnia 2021
Ponad 10% zysku netto rocznie na pożyczkach społecznościowych

Przez cały okres inwestycji wyciągałem ponad 10% netto rocznie na tym projekcie. Jest to całkiem dobre rozwiązanie dla osób, które nie chcą bawić się w giełdę, nieruchomości, trading, własny biznes czy wszelkie inne mniej lub bardziej pewne inwestycje.

29 stycznia 2021
Blog o marketingu - Moje nowe dziecko

15 października 2020 roku ponownie zostałem blogowym ojcem. Blog o zarabianiu ma młodszego brata. Blog o marketingu, czyli o tym czym się interesują od ponad dziesięciu lat. To też mój najnowszy długoterminowy projekt inwestycyjny. Ten "noworodek" pochłonie mnóstwo czasu i pieniędzy nim zacznie na siebie zarabiać. Mam więc dwójkę dzieci: Blog o zarabianiu na którym […]

26 lutego 2021
Czy 1000 zł jednorazowej inwestycji zamienię w 6 000 zł rocznego zysku?

Zamierzam w marcu zainwestować w bloga o marketingu jednorazowo 1000 zł . Inwestycja ma przynieść w skali roku 6 000 zł zysku. 600% zysku w rok. Jak to osiągnę? Nie jest to żaden magiczny program w który wrzucam pieniądze i samo wszystko się będzie działo. Takie programy to zazwyczaj piramidy finansowe, od których trzeba się […]

© 2018-2021. Prawa autorskie zastrzeżone. Informuję, że treści zawarte na blogu są wyrazem moich osobistych podglądów i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Polityka prywatności Rodo i plików cookies
crossmenuarrow-right-circle