W co inwestować małe kwoty cz.1 – 5000 zł

W co inwestuję małe kwoty - ikona wpisu
Jeśli chcesz to udostępnij :-)

Dzisiaj mija pół roku istnienia bloga. Udało się w tym czasie zgromadzić delikatnie ponad 5000 zł, wliczając niesamowitego farta w zarabianiu na bukmacherce. Ponieważ do bukmacherki wracam dopiero 3 marca, postanowiłem trochę pieniędzmi poobracać. Więcej informacji o tym projekcie znajdziesz w kategorii Zarabianie na bukmacherce.

Miałem nie wyciągać kasy z platformy poprzez którą obstawiam zakłady, ale serce mi krwawi jak widzę pieniążki, które mogą generować zyski. Wyciągam kasę z bukmacherki. Dokładam całą resztę z innych projektów. tak żeby mieć łącznie 5000 zł. Teraz te pieniądze rozdzielę według systemu który nazywam Piramida Inwestycyjna Michael OneDollar – Nie odkrywam tym systemem Ameryki, a pewnie wiele osób stosuje podobny system tylko kołowy czy prostokątny 😛

Cały kapitał dzielę na jeszcze mniejsze kwoty

piramida inwestycyjna michael onedollar

Poniżej zamieszczam rysunek systemu Piramida Inwestycyjna Michael OneDollar → Wiem, że piramida w świecie finansów nie kojarzy się najlepiej, ale ta nazwa pasuje jak ulał do modelu inwestowania którym się będę kierował bez względu czy chodzi o małe czy duże kwoty do inwestowania.

Kwotę którą mam do stracenia zainwestowania, dzielę na 10 równych części czyli po 500 zł. Im wyższa część piramidy tym większy poziom ryzyka utraty części lub całości kapitału. Patrząc od góry piramidy inwestuję:

 • 10% w produkty zajebiście ryzykowne,
 • 20 % w produkty ryzykowne,
 • 30% w produkty mało ryzykowne,
 • 40% w produkty o bardzo niskim poziomie ryzyka.

Wiem, że aby móc kontynuować zarabianie na bukmacherce, muszę mieć 3 marca kapitał w wysokości 2310 zł.

Konto Michael OneDollar - minimum na bukmacherkę

Dlatego kwota którą posiadam na inwestycję nie wynosi 5000 zł, tylko 2690 zł. I to właśnie ta kwota idzie do podziału na 10 części i celowo wprowadziłem cię w błąd, żeby jeszcze bardziej zaznaczyć, że inwestować można tylko te pieniądze, które można stracić.

2690 zł / 10 = 269 zł. 1/10 mojego inwestycyjnego kapitału to mała kwota i zdaję sobie z tego sprawę. Nie liczę, że w miesiąc mój kapitał inwestycyjny zwiększy się do miliona złotych. Nie ma co narzekać. Jest jak jest i muszę spróbować zwiększyć ilość gotówki w skarbcu.

W co zainwestuję tak małe kwoty?

W co inwestować małe kwoty zdj.1
 • 10% kapitału (269 zł) – zainwestuję w dwa programy typu HYIP (High Yield Investment Program = Program Inwestycyjny Wysokiego Ryzyka). Mega, ale to zajebiście potwornie duże ryzyko utraty hajsu, ale w zamian jest możliwość dużego zarobku. Większość z tych programów to najzwyklejsze piramidy finansowe, które znikają z dnia na dzień z Twoimi pieniędzmi.  W 99.999 % za takimi programami stają zwykli oszuści, którzy szybko znikają z wpłaconym przez użytkowników hajsem. 
 • 20% kapitału (538 zł) – Zainwestuję w portal poprzez który będę innym użytkownikom pożyczał pieniądze, czyli tzw. pożyczki społecznościowe. Do końca jeszcze nie wiem jak to działa. Jestem na etapie zgłębiania wiedzy i z tego powodu jest to dla mnie – jeszcze – inwestycja ryzykowna.
 • 30% kapitału (807 zł) – Inwestuję na giełdzie w 4 produkty z różnych obszarów. Jest to inwestycja średnioterminowa czyli do 5 lat. Dokładnie o tym jak inwestuję na giełdzie opiszę w osobnym artykule, bo nie działa to na zasadzie wrzucam i zapominam.
 • 40% kapitału (1076 zł) – Inwestuję w projekt długoterminowy i mało ryzykowny. Powstaje strona internetowa z oświetleniami, która będzie zarabiać na programach partnerskich. Inwestuję w ten projekt bardzo dużo swojego prywatnego czasu, ale uwielbiam ten proces tworzenia biznesu od zera.

Mi zgromadzenie tych pieniędzy zajęło 6 miesięcy. Nie są to dla mnie małe kwoty, ale prawda jest taka, że większość osób określających się tytułem „inwestor”, wybuchnie śmiechem i obsra się po same pachy patrząc na mój kapitał inwestycyjny. Totalnie mi to nie przeszkadza, bo wiem że z czasem budżet inwestycyjny powinien wzrastać.

Chcesz wiedzieć w co dokładnie inwestuję małe kwoty?

Wszystkiego się dowiesz po pierwszym miesiącu mojej inwestycyjnej kariery. Będą zrzuty z ekranów, dowody wpłat na giełdę itd. Nie wiem ile jeszcze zdradzę szczegółów, ale gwarantuję, że dowiesz się ile w ten sposób zarabiam/tracę w perspektywie czasu. Liczę że właśnie z czasem, te małe kwoty zamienią się w duże i złapię wiatr w moje inwestycyjne żagle 😉

Podsumowanie startu inwestowania małych kwot

 • Start kariery jako inwestor: 1 luty 2019 rok
 • Kapitał inwestycyjny 5000 zł 2690 zł

Jeśli chcesz to udostępnij :-)

2 Comments

 1. Mateusz

  Daj znać w kolejnym jaki portal wybrałeś do pożyczek społecznościowych. Jestem zainteresowany tym tematem najbardziej.

  1. Michael OneDollar

   Cześć Mateusz 🙂 Jasne. Wszystko będzie czarno na białym co wybrałem, jak i czego – w teorii – się spodziewam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *