przemyslanezarabianie-logo

W co inwestować małe kwoty cz.1 - 5000 zł

Data publikacji:
1 lutego 2019

Dzisiaj mija pół roku istnienia bloga. Udało się w tym czasie zgromadzić delikatnie ponad 5000 zł, wliczając niesamowitego farta w zarabianiu na bukmacherce. Ponieważ do bukmacherki wracam dopiero 3 marca, postanowiłem trochę pieniędzmi poobracać. Więcej informacji o tym projekcie znajdziesz w kategorii Zarabianie na bukmacherce (projekt pozwolił zarobić, ale przerwałem go z racji czasu jaki pochłaniał).

Miałem nie wyciągać kasy z platformy poprzez którą obstawiam zakłady, ale serce mi krwawi jak widzę pieniążki, które mogą generować zyski. Wyciągam kasę z bukmacherki. Dokładam całą resztę z innych projektów. tak żeby mieć łącznie 5000 zł. Teraz te pieniądze rozdzielę według systemu który nazywam Piramida Inwestycyjna Michael OneDollar – Nie odkrywam tym systemem Ameryki, a pewnie wiele osób stosuje podobny system tylko kołowy czy prostokątny 😛

Cały kapitał dzielę na jeszcze mniejsze kwoty

piramida inwestycyjna michael onedollar

Poniżej zamieszczam rysunek systemu Piramida Inwestycyjna Michael OneDollar → Wiem, że piramida w świecie finansów nie kojarzy się najlepiej, ale ta nazwa pasuje jak ulał do modelu inwestowania którym się będę kierował bez względu czy chodzi o małe czy duże kwoty do inwestowania.

Kwotę którą mam do stracenia zainwestowania, dzielę na 10 równych części czyli po 500 zł. Im wyższa część piramidy tym większy poziom ryzyka utraty części lub całości kapitału. Patrząc od góry piramidy inwestuję:

 • 10% w produkty zajebiście ryzykowne,
 • 20 % w produkty ryzykowne,
 • 30% w produkty mało ryzykowne,
 • 40% w produkty o bardzo niskim poziomie ryzyka.

Wiem, że aby móc kontynuować zarabianie na bukmacherce, muszę mieć 3 marca kapitał w wysokości 2310 zł.

Konto Michael OneDollar - minimum na bukmacherkę

Dlatego kwota którą posiadam na inwestycję nie wynosi 5000 zł, tylko 2690 zł. I to właśnie ta kwota idzie do podziału na 10 części i celowo wprowadziłem cię w błąd, żeby jeszcze bardziej zaznaczyć, że inwestować można tylko te pieniądze, które można stracić.

2690 zł / 10 = 269 zł. 1/10 mojego inwestycyjnego kapitału to mała kwota i zdaję sobie z tego sprawę. Nie liczę, że w miesiąc mój kapitał inwestycyjny zwiększy się do miliona złotych. Nie ma co narzekać. Jest jak jest i muszę spróbować zwiększyć ilość gotówki w skarbcu.

W co zainwestuję tak małe kwoty?

W co inwestować małe kwoty zdj.1

 • 10% kapitału (269 zł) - zainwestuję w dwa programy typu HYIP (High Yield Investment Program = Program Inwestycyjny Wysokiego Ryzyka). Mega, ale to zajebiście potwornie duże ryzyko utraty hajsu, ale w zamian jest możliwość dużego zarobku. Większość z tych programów to najzwyklejsze piramidy finansowe, które znikają z dnia na dzień z Twoimi pieniędzmi.  W 99.999 % za takimi programami stają zwykli oszuści, którzy szybko znikają z wpłaconym przez użytkowników hajsem.
 • 20% kapitału (538 zł) - Zainwestuję w portal poprzez który będę innym użytkownikom pożyczał pieniądze, czyli tzw. pożyczki społecznościowe. Do końca jeszcze nie wiem jak to działa. Jestem na etapie zgłębiania wiedzy i z tego powodu jest to dla mnie - jeszcze - inwestycja ryzykowna.
 • 30% kapitału (807 zł) - Inwestuję na giełdzie w 4 produkty z różnych obszarów. Jest to inwestycja średnioterminowa czyli do 5 lat. Dokładnie o tym jak inwestuję na giełdzie opiszę w osobnym artykule, bo nie działa to na zasadzie wrzucam i zapominam.
 • 40% kapitału (1076 zł) - Inwestuję w projekt długoterminowy i mało ryzykowny. Powstaje strona internetowa z oświetleniami, która będzie zarabiać na programach partnerskich. Inwestuję w ten projekt bardzo dużo swojego prywatnego czasu, ale uwielbiam ten proces tworzenia biznesu od zera.

Mi zgromadzenie tych pieniędzy zajęło 6 miesięcy. Nie są to dla mnie małe kwoty, ale prawda jest taka, że większość osób określających się tytułem "inwestor", wybuchnie śmiechem i obsra się po same pachy patrząc na mój kapitał inwestycyjny. Totalnie mi to nie przeszkadza, bo wiem że z czasem budżet inwestycyjny powinien wzrastać.

Chcesz wiedzieć w co dokładnie inwestuję małe kwoty?

Wszystkiego się dowiesz po pierwszym miesiącu mojej inwestycyjnej kariery. Będą zrzuty z ekranów, dowody wpłat na giełdę itd. Nie wiem ile jeszcze zdradzę szczegółów, ale gwarantuję, że dowiesz się ile w ten sposób zarabiam/tracę w perspektywie czasu. Liczę że właśnie z czasem, te małe kwoty zamienią się w duże i złapię wiatr w moje inwestycyjne żagle 😉

Podsumowanie startu inwestowania małych kwot

 • Start kariery jako inwestor: 1 luty 2019 rok
 • Kapitał inwestycyjny 5000 zł 2690 zł
 • 10% kapitału (269 zł) Zajebiste ryzyko - HYIP
 • 20% kapitału (538 zł) Dopuszczalne ryzyko - Pożyczki społecznościowe
 • 30% kapitału (807 zł) Małe ryzyko - Giełda
 • 40% kapitału (1076 zł) Niski poziom ryzyka - Strona www

Sprawdź mój blog o marketingu 

Michał Lembicz
Prowadzę tego bloga od 1 sierpnia 2018 roku. Potrzebowałem motywacji do zmian na tle zarówno biznesowym jak i osobistym. Czy wyciągniesz z bloga jakieś wartości dodatnie? Nie wiem, ale super jak znajdziesz dla siebie coś wartościowego.

Skomentuj

Zobacz więcej o inwestycji:

25 kwietnia 2019
Pokazać Ci jak zarabiać w internecie 4000 zł miesięcznie i więcej?

Jak zarabiać w internecie 4000 zł miesięcznie bez większego wysiłku? Na to pytanie szuka odpowiedzi bardzo dużo osób. Przebrnąłem przez dużą ilość rewelacyjnych pomysłów na zarabianie w internecie, które miały zarobić znacznie więcej niż 4000 złotych. I niestety muszę Cię zmartwić, bo dojście do takich zarobków nie jest takie proste. Od 1 sierpnia 2018 roku […]

14 sierpnia 2018
Czy wygląd bloga ma duży wpływ na zarobki?

Mój blog nie powala wizualnie na kolana. Stopniowo będzie dopieszczany i wzbogacany o nowe funkcjonalności. Jak na blogu pojawi się większa ilość artykułów, znacznie łatwiej będzie opracować jego finalną strukturę i grafikę. Czy wygląd bloga, faktycznie ma tak duży wpływ na generowane zarobki? Długo zastanawiałem się nad tą – teoretycznie oczywistą – kwestią. Po przejrzeniu […]

15 listopada 2019
Jak szybko zarobić duże pieniądze czyli pieniądz robi pieniądz

Zarabianie pieniędzy jest proste. Jednak jeśli chcesz zarobić duże pieniądze, to trzeba się znacznie bardziej nagimnastykować, bo w necie pełno jest magicznych propozycji pozwalających zarobić ponad 100% miesięcznie od zainwestowanej kwoty czy kilka tysięcy miesięcznie bez żadnej inwestycji, a jak to wychodzi w praktyce wiadomo. Można szybko zarobić duże pieniądze, ale trzeba mieć po prostu […]

Sprawdź także pozostałe artykuły

16 kwietnia 2021
Ponad 10% zysku netto rocznie na pożyczkach społecznościowych

Przez cały okres inwestycji wyciągałem ponad 10% netto rocznie na tym projekcie. Jest to całkiem dobre rozwiązanie dla osób, które nie chcą bawić się w giełdę, nieruchomości, trading, własny biznes czy wszelkie inne mniej lub bardziej pewne inwestycje.

24 listopada 2020
Podnoszę ostro cenę za artykuł sponsorowany

Od dzisiaj, publikacja artykułu gościnnego (lub inaczej sponsorowanego) wynosi 300 zł netto. Dlaczego tak drastycznie podnoszę cenę? Czy dzięki temu zarabianie na blogu będzie większe? O tym wszystkim dowiesz się z poniższego artykułu. Jedną z metod zarabiania na blogu jest publikacja artykułów sponsorowanych. Do 23 listopada 2020 roku za publikację takiego artykułu na blogu, brałem […]

5 marca 2021
Ile zarobiłem na giełdzie w 2020 roku - jakie dalsze plany?

Na giełdzie w całym 2020 roku zarobiłem 28 027 złotych i 21 groszy. Zresztą główne zdjęcie w artykule pochodzi z PIT 8C, aby nie było że liczby wyssałem z kosmosu. Co dalej? Ile chciałbym zarobić na giełdzie w 2021 roku? Mamy początek marca 2021 roku, a mój bilans na giełdzie prezentuje się następująco: W artykule […]

© 2018-2021. Prawa autorskie zastrzeżone. Informuję, że treści zawarte na blogu są wyrazem moich osobistych podglądów i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Polityka prywatności Rodo i plików cookies
crossmenuarrow-right-circle