Wakacje w Egipcie – Czy warto choć i tak tanio?

Jeśli chcesz to udostępnij :-)

Jestem już po urlopie. W tym roku na celownik wzięliśmy Egipt, a dokładniej Hurghada. Pierwszy raz spędziliśmy też wakacje w tak dużej ekipie: 8 osób dorosłych i 3 dzieci. Co warto zobaczyć, a na co trzeba uważać? Czy Egipt to dobry kierunek na wakacje?

Pobyt spędziliśmy w hotelu Sunny Days El Palacio – Niedaleko od centrum Hurghady. Własne dojście do morza (największy plus) i bar w basenie. Codziennie mieliśmy ogarnięty pokój i fajne dekoracje na łóżku. Siła 5 dolarów pozostawionych pierwszego dnia pobytu jest ogromna 😉 . Później co drugi dzień zostawialiśmy dolara i mieliśmy wzorową obsługę pokoju.

Darmowy internet tylko w lobby, a i tak chodził jak krew z nosa. Jedna winda na dużą ilość pokoi i deficyt papieru toaletowego (tak jakby rolka na dwie osoby miała starczyć na tydzień). Do tego praktycznie każdy z obsługi czeka na napiwek za cokolwiek.

Hotel: 6/10

Hotel jest ogromny. Masakrycznie dużo ludzi, ale właśnie przez powierzchnię terenu nie dawało się to tak odczuć. Najwięcej Polaków można poznać w kolejce do baru, ale to chyba standard bez względu na kierunek 😉 Jeżeli chodzi o alkohol… MASAKRA! Whisky niezasługuje nawet na literę „W” w nazwie. Wódka ciepła. Piwko jeszcze jakoś przechodziło, ale dłużej się schodzi na latanie i stanie w kolejce z kubkami 0,2l niż na samej degustacji.

Alkohol: 1/10

Wycieczki w Hurghadzie

Nie podaję cen, bo tutaj idzie się dogadać z naganiaczem wycieczkowym. Trzeba się z nimi targować, bo zawsze idzie zbić cenę. Jak twierdzi, że nie da rady…Po godzinie wróci do Was i jednak się udało. Strasznie mi się to nie podoba, że przestrzał cenowy danej wycieczki jest tak ogromny w zależności u kogo się kupuje.

II dzień

Wycieczka łodzią podwodną była super. Mnóstwo kolorowych rybek, które nurek karmi w trakcie wycieczki. Wycieczka krótka, ale naprawdę zajebista i warto w niej uczestniczyć.

III dzień

Wycieczka łodzią z przeszklonym dnem była słaba. Pewnie przez to, że wcześniej widzieliśmy znacznie więcej z łodzi podwodnej. Do tego było jeszcze snurkowanie, ale w tak kiepskim miejscu, że nic nie było widać. Może akurat kiepsko trafiliśmy, ale odradzam.

IV dzień

Safari ogarnęliśmy poprzez grupę na FB bumerangi egiptu (Dużo taniej niż od hotelowych naganiaczy i super obsługa). Quady, Buggy, przejazd Jeepem do wioski Beduinów, krótka przejażdżka wielbłądem a wieczorkiem show przy jedzonku i sziszy. Gdyby nie tak długie przerwy między jedną atrakcją, to byłaby najlepsza pozycja wyjazdu a tak ląduję tuż za łodzią podwodną.

Moja żonka :)
Moja żonka 🙂

V dzień

Łowienie ryb to najdroższa i najgorsza wycieczka na jakiej byłem. Miały być normalne wędki, a dostaliśmy kawałek żyłki owinięty na drewnianą rączkę. Ryby brały przez pierwsze 30 minut, a później nic (obstawiam, że ponęcili na początku). Do tego większe ryby łowiłem w Polsce, choć nie tak kolorowe.

Później było jedzenie złowionych ryb i tutaj przyznaję, że lepszej nie jadłem. Może dlatego, że wiadomo jak u nas wyglądają „świeże ryby”. Godzinka surkowania była super, bo eleganckie miejsce z masą rybek i dobrą widocznością. Nie mniej jednak, za tak duże pieniądze (45 dolarów) spodziewałem się czegoś więcej. Kategorycznie nie polecam!

łowienie ryb w egipcie
Taaaaaaka ryba była 😛

VI dzień

Relaks przed wyjazdem

VII dzień

Powrót do domu

Czy warto wakacje spędzić w Egipcie?

Gdyby nie pogoda i możliwość surkowania tak blisko hotelu to nie. Żarcie to katastrofa, a przynajmniej dla miłośnika mięsa (czyli mnie). Wyjście na miasto oznacza zmasowany atak sklepikarzy, którzy próbują wcisnąć buble po „tania cena”, „najtaniej”, „super ceny”. Oczywiście wszystko oryginalne i zajebiste.

Udało się oszczędzić dużo na papierosach, bo karton fajek wychodził 150 zł taniej niż w Polsce. Przywiozłem trzy, więc 450 zł jestem do przodu, ale po spaleniu tych fajek będę starał się rzucić fajeczki definitywnie. Zarówno na mieście jak i w hotelu czułem się bezpiecznie. Egipcjanie to ogólnie pozytywnie nastawiony do życia naród.

Na koniec zabawię się w blogera modowego i wrzucę wam kilka zdjęć.

wakacje w egipcie 001
Do monopolowego czas ruszać 🙂

 

Tylko czekać na etat modela

Jeśli chcesz to udostępnij :-)

One Comment

  1. Villa

    Witam kolegę.
    Czy kolega jest w stanie mnie oświecić w jaki sposób zakupił w Egipcie fajki taniej o 150.00 na kartonie?
    biuro@villa68.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *