przemyslanezarabianie-logo

Wywiad z administratorem forum o zarabianiu make-cash.pl

Data publikacji:
8 stycznia 2021

Udało mi się przeprowadzić wywiad z administratorem popularnego forum o zarabiabianiu Make-cash.pl . Kryjący się pod pseudonimem "Ciamciaj" zarabiał w internecie już w wieku 13 lat. Jakie były początku jego drogi do zarabiania? Pierwsze sukcesy? Pierwsze porażki? Największa dniówka online? To i wiele innych ciekawych informacji znajdziesz w wywiadzie.

Michał Lembicz: Dlaczego Ciamciaj? Zdradzisz kto kryje się pod pseudonimem?

Ciamciaj: Hej! Geneza tego nie jest jakoś szczególnie ciekawa niestety. Taki nick miałem za dzieciaka w grach internetowych i jakoś tak zostało
Aktualnie kryje się za tym 27 latek z Trójmiasta. Praca zdalnie przez Internet to moje jedyne źródło dochodu. W wolnym czasie uprawiam kitesurfing i snowboard w zależności od pory roku. Można mnie też spotkać w parkach trampolin, szkołach jogi, kortach tenisowych i ściankach wspinaczkowych. Staram się być w ruchu. 

ML: Jakie były Twoje początku zarabiania w Internecie? Pierwsze sukcesy i porażki?

Ciamciaj: Zaczynałem bardzo wcześnie (bo w wieku 13 lat), ale w tej dziedzinie to chyba minus jak myślę o tym po czasie. Wtedy zaczęło się od tworzenia stron dla lokalnych księgarni, sklepów itp. Jak przypomnę sobie jak wyglądały te projekty to trochę mi głupio, choć z drugiej strony Internet ogólnie nie był wtedy dopracowany. Z czasem zainteresowałem się forami o zarabianiu przez Internet, wtedy jeszcze istniało forum lockerz jeżeli chodzi o Polskę. Czytałem też fora zagraniczne jak Blackhatworld. Pierwsze większe sukcesy odniosłem w PPA/CPA, to były czasy prostych metod i spamowania. Największe porażki to chyba projekty nad którymi pracowałem wiele godzin, a następnie nie ruszyłem z nimi z różnych względów.

ML:Twoim zdaniem kiedyś łatwiej się zarabiało online niż teraz?

Cimaciaj: Wydaje mi się, że wcześniej mniej osób się tym zajmowało więc konkurencja była mniejsza. Działało więcej metod jeżeli chodzi o SEO. Mowa głównie o spamie. Nadal są banalne metody promowania kampanii reklamowych czy własnych produktów, trzeba tylko więcej poszukać i zrobić coś po swojemu. Za plus aktualnie uznaje dostęp do informacji i ilość opisanych metod. Dużo łatwiej na tej podstawie stworzyć własny system zarabiania w Internecie. Ważne żeby działać! 


ML: Gdybyś miał startować dzisiaj z wiedzą którą dysponujesz, to na czym byś zaczął zarabiać?

Ciamciaj: Polski lub zagraniczny blog z dobrym contentem i własnym produktem cyfrowym (choć fizyczny też może być). Promocja poprzez SEO, content marketing i płatne reklamy. Zacząłbym od reklam na FB, a potem tworzył kampanie retargetingowe na FB, Insta, Google Ads. 
Jeżeli nie byłbym w stanie stworzyć jakiegoś swojego produktu to wybrałbym programy partnerskie i w podobny sposób promował kampanie reklamowe. Dodałbym do tego parę innych metod z płatnym ruchem. 

ML: Największa dniówka jaką do tej pory zarobiłeś i na czym?

Ciamciaj: Około 50 tysięcy złotych jak prowadziliśmy ze wspólnikami projekt związany z limitowanymi ciuchami, butami itp. Był to jednorazowy strzał, dużo bardziej podobają mi się projekty długofalowe, najlepiej pasywne gdzie można zarabiać latami. W ten sposób buduje się duży kapitał, a nie jedną dniówką.


ML: Najmniej opłacalny projekt pod kątem czasu i pieniędzy którym się zajmowałeś? Dlaczego się nie udało?

Ciamciaj: Projekt kasyna internetowego, który po prostu nie wystartował. Zabrakło czasu na rozwój produktu, a potem konkurencja w tej niszy była już za duża. Przeniosłem swoją uwagę na inne projekty i nie żałuje - hazard to nie moja działka. Do adrenaliny wystarczy mi zdecydowanie granie na giełdzie. 

ML:Dlaczego Twoim zdaniem osoby początkujące mają problem z dojściem do dużych pieniędzy online?

Ciamciaj: Wiele osób trafia w Internecie na reklamy nie działających portali i stron obiecujących szybko gigantyczne pieniądze. Potem gdy trafiają na naprawdę działające metody, to nie są w nich obiecywane kokosy. Dodatkowo wymagają one, aby się czegoś nauczyć, poczytać, a najważniejsze coś zrobić samemu. W takim momencie demotywują się i szukają dalej "złotej kury". Dojście do dużych pieniędzy w Internecie to w przeważającej mierze działanie w jednej gałęzi/metodzie, doskonalenie tego, nauka nowych rzeczy i poprawianie błędów. Bardzo rzadko są to nagle ogromne pieniądze w pierwszym tygodniu jak zaczniemy pracę. Jak gdzieś widzisz taką reklamę to na 99% ktoś chce na Tobie zarobić.

ML: Czy w dobie pandemii coraz więcej osób odwiedza forum w poszukiwaniu pomysłów na zarabianie?

Ciamciaj: Myślę, że wiele osób szuka sposobów na dodatkowe pieniądze, dorobienie sobie gdy mają nadmiar czasu teraz podczas kwarantanny itp. Widzimy sporo nowych użytkowników na naszym forum. Jeżeli część z nich naprawdę poświęci czas na przejrzenie poradników z działu który ich interesuje to jest duża szansa, że stanie się to ich głównym źródłem zarobku. 

ML: Kto jest Twoim "bohaterem zarabiania" i dlaczego?

Ciamciaj: Wydaje mi się, że nie mam takich bohaterów. Są osoby, które uważam, że mają ogromną wiedzę w swoich dziedzinach, ale nie staram się ich kopiować. Prędzej się łapię na tym, że zazdroszczę komuś, innym użytkownikom forum sukcesu w danej dziedzinie. Nie w ten sposób, że zabrałbym komukolwiek cokolwiek! Raczej motywuje mnie to do pracy i nauki na dany temat. 


ML: Czy pomagasz prywatnie innym osobom w zarabianiu? Jak to wygląda?

Ciamciaj: Aktualnie niestety nie prowadzę takiego typowego mentoringu. Staram się za to jak tylko mogę odpowiadać na pytania użytkowników na forum, pomagać im, kierować do osób które znają się danym aspekcie zarabiania przez Internet. Brak mentoringu u mnie spowodowany jest działaniem w wielu projektach jednocześnie. Forum zabiera trochę czasu, do tego własne projekty oparte na programach partnerskich, jestem wspólnikiem w sieci afiliacyjnej i nagle nie ma kiedy się zrelaksować. Ale tak jak mówię, jak tylko mogę to staram się doradzać w tematach na forum. 

ML: Dzięki za wywiad i życzę dalszych sukcesów.
Ciamciaj: Dzięki! Ja również życzę sukcesów przy rozwoju bloga i Twoich inwestycjach. Mam nadzieję, że to nie ostatni raz jak tworzymy coś razem!

Ze swojej strony gorąco polecam forum Make-cash.pl gdzie sam swojego czasu pisałem o moim blogu o zarabianiu w dzienniku pracy. Społeczność jest bardzo pomocna, panuje fajny klimat (czuć piniondz) i można się naprawdę wiele nauczyć.

Sprawdź mój blog o marketingu 

Michał Lembicz
Prowadzę tego bloga od 1 sierpnia 2018 roku. Potrzebowałem motywacji do zmian na tle zarówno biznesowym jak i osobistym. Czy wyciągniesz z bloga jakieś wartości dodatnie? Nie wiem, ale super jak znajdziesz dla siebie coś wartościowego.

Skomentuj

Zobacz więcej o inwestycji:

12 lutego 2021
Jak zarabiać na czymś co inni oferują za darmo?

Gdzie się nie obejrzę to atakują mnie reklamy z darmowymi produktami i usługami. Co najlepsze, te reklamy kosztują, a więc za to że otrzymam coś za darmo ktoś jeszcze płaci pieniądze. O co w tym wszystkim chodzi? Jak sprzedawać produkt bądź usługę, którą inni dają za darmo? Dlaczego nie zaczniesz pracować za darmo? Twój szef […]

1 sierpnia 2018
Budowę biznesowego imperium czas zacząć

Kocham zarabiać pieniądze. To uczucie kiedy projekt zaczyna powoli przynosić zyski, jest nie do opisania. To prawdziwy orgazm emocjonalny. Chcę podzielić się swoją wiedzą i przemyśleniami, aby inni mogli poznać to zajebiste uczucie. Żeby zacząć zarabiać pieniądze, wystarczy znaleźć pracę i pracować. Nie jest to odkrycie Ameryki i każdy człowiek o tym wie. Ja chcę […]

27 sierpnia 2018
Myśl, planuj, modyfikuj, realizuj - czyli jak myślę w życiu i biznesie

Czasami tęsknię za czasami, kiedy to życie toczyło się z dnia na dzień. Nie miałem praktycznie żadnych zobowiązań finansowych. Kasa na imprezowanie zawsze się znalazła dzięki dorywczym robotom czy wysępieniu od rodziców. Te czasy minęły bezpowrotnie. Jakoś automatycznie ukształtowało się we mnie myślenie, które sprawiło, że życie stało się zajebiście nudne, ale nie martwię się […]

Sprawdź także pozostałe artykuły

5 lutego 2021
Inwestowanie na giełdzie w 2021 roku

Nie jestem profesjonalnym inwestorem. Znam tak naprawdę podstawy podstaw. W tym roku założyłem, że na giełdzie powinienem zarobić ok. 30 000 złotych poświęcając na to łącznie ok. 28 godzin. Jak zamierzam to zrobić? W co mam zainwestowane pieniądze? Na wstępie standardowo: To nie jest rekomendacja. Każdy inwestuje pieniądze na własną odpowiedzialność i musi liczyć się […]

23 kwietnia 2021
Nie zawsze na giełdzie jest się na plusie

Zakładając bloga, obiecałem Wam pełną transparentność. Pokażę jak teraz wygląda moja sytuacja na giełdzie. Nie jest różowo, bo w mniej niż miesiąc "straciłem" ponad 20 000 zł. Jak to się stało i dlaczego? Giełda - jak każda inna inwestycja - wiąże się z ryzykiem. Nie ma żadnej gwarancji, że wyjdzie się na plus i nikt […]

16 kwietnia 2021
Ponad 10% zysku netto rocznie na pożyczkach społecznościowych

Przez cały okres inwestycji wyciągałem ponad 10% netto rocznie na tym projekcie. Jest to całkiem dobre rozwiązanie dla osób, które nie chcą bawić się w giełdę, nieruchomości, trading, własny biznes czy wszelkie inne mniej lub bardziej pewne inwestycje.

© 2018-2021. Prawa autorskie zastrzeżone. Informuję, że treści zawarte na blogu są wyrazem moich osobistych podglądów i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Polityka prywatności Rodo i plików cookies
crossmenuarrow-right-circle