przemyslanezarabianie-logo

Wywiad z właścicielami marki Chemical-World

Data publikacji:
30 lipca 2021

Miałem okazję przeprowadzić niesamowity wywiad. Rzadko spotyka się tak energiczne i pozytywne osoby jak Kinga i Paweł. Ich firma powiązała naukę (dokładnie chodzi o chemię) z zabawą. Czym się zajmuje marka Chemical-World? Z jakimi problemami mierzyli się Kinga i Paweł na początku biznesu? Jakie mają plany na przyszłość?

Michał Lembicz: Cześć, Kingo i Pawle, powiedzcie nam trochę o Chemical-World. Czym dokładnie zajmuje się firma?

Kinga i Paweł (chemical-world.pl): Chemical World to firma zajmująca się prowadzeniem warsztatów, pokazów jak i urodzin chemicznych. Zachęcamy dzieci do nauk ścisłych już od najmłodszych lat. Do niedawna nasze zajęcia były dedykowane dzieciom w wieku od 4 do 12 lat, jednak niedawno rozszerzyliśmy działalność również na żłobki, tak więc teraz z naszej oferty mogą skorzystać maluchy w wieku już od 2 lat. Zajęcia takie są sensoryczne, manualne, barwne i ciekawe nawet dla najmłodszych. Nasze działania mają na celu rozbudzić ciekawość wśród dzieci do poznawania świata oraz poznawania tajników chemii. Maluchy poznają chemię poprzez zabawę, ponieważ ta forma jest dla najmłodszych jedną z najbardziej atrakcyjnych jeśli chodzi o sposoby przekazywania wiedzy 🙂 . Przeprowadzamy także chemiczne urodziny, które są ciekawym rozwiązaniem nie tylko dla dzieci, ale także dla ich rodziców. Pomysły na tego rodzaju imprezy są oryginalne i odbiegają od standardowych schematów przeprowadzania atrakcji dla maluchów.

Michał Lembicz: Nie jest problemem działać na terenie całej Polski?

Kinga i Paweł (chemical-world.pl): Nie, nie jest to problem, ponieważ jesteśmy mobilni, a dodatkowo działamy nad
otwarciem nowych filii w innych miastach. Posiadanie punktów w innych, większych miastach Polski, ułatwiłoby nam dojazd do klienta oraz rozwiązałoby kilka problemów, zarówno technicznych jak i logistycznych. Jednakże, by do takiego poziomu dojść na razie musimy wysyłać pracowników z głównej siedziby mieszczącej się w Krakowie, by móc pozyskać klientów z danego rynku. Firma jednak ciągle się rozwija, jesteśmy na dobrej drodze do usprawnienia naszego systemu działania, także mam nadzieję, iż niedługo będzie nam prościej dotrzeć do naszych klientów nawet z najdalszych zakątków kraju.

Michał Lembicz: Z jakimi problemami musieliście się zmierzyć otwierając taki biznes?

Kinga i Paweł (chemical-world.pl): Największym problemem, który pojawia się przy każdym otwarciu nowego biznesu jest przełożyć pasję na źródło utrzymania się/ dochodu. Decydując się na bycie swoim własnym szefem, nie ma już sytuacji, że co miesiąc wpływa określona kwota na konto. Kwota ta jest odzwierciedleniem tego, ile czasu i pracy włożyłeś w swój biznes w danym miesiącu. Kolejnym problemem, z którym trzeba się zmierzyć jest zapał i pasja, której nie możemy stracić po miesiącu czy roku. Dzieci są tak naprawdę odbiciem naszych emocji, naszymi lustrami. Jeżeli nie włożymy serca w to, co robimy – maluchy naprawdę szybko to wyczują. Dodatkowym problemem do rozwiązania jest przekonanie rodziców, że my tez jesteśmy atrakcyjnymi zajęciami dodatkowymi dla ich dzieci. Na rynku jest mnóstwo firm oferujących zajęcia dodatkowe – naszym zadaniem jest przekonanie dorosłych, że to właśnie my jesteśmy odpowiednim wyborem i warto zapisać dziecko na zajęcia dodatkowe właśnie do Chemical World. Na koniec dodamy, że problemem z którym mierzy się każdy przedsiębiorca, to samodyscyplina i samomobilizacja. Nie mamy nikogo nad sobą kto nas zmusi do pracy, ale z drugiej strony wiemy, że jeśli nie wykonamy dziś żadnej pracy to nic z tego nie będzie.

Michał Lembicz: Jak covid wpłynął na funkcjonowanie Waszego biznesu?

Kinga i Paweł (chemical-world.pl): Niestety pandemia koronawirusa dotknęła wszystkie branże w naszym kraju,
w tym także i nas. Pandemia spowodowała, że utraciliśmy możliwość prowadzenia warsztatów stacjonarnie we wszystkich placówkach szkolnych i przedszkolnych. Musieliśmy się odnaleźć w nowej rzeczywistości nie tylko prywatnie ale i biznesowo. Dostosowując się do sytuacji, prowadziliśmy takie zajęcia on-line, a dodatkowo zaczęliśmy przygotowywać do sprzedaży zestaw młodego chemika 🙂 . Oczywiście głównie zajmujemy się prowadzeniem warsztatów stacjonarnie w szkołach, przedszkolach czy żłobkach, więc cieszymy się, że możemy z tą formą działalności powrócić, aczkolwiek dodatkowy profil działalności firmy, tak zestawy jak i zajęcia on-line pozostały i wciąż są udoskonalane. Pandemia tak naprawdę pokazała nam wszystkim ile kreatywności drzemie w naszym zespole oraz jak wiele pracy potrafimy włożyć w to, by zmobilizować się i przetrwać w tych trudnych czasach. To bardzo scaliło nasz zespół i pozytywnie wpłynęło na rozwój firmy.

Michał Lembicz: W którą stronę planujecie rozwinąć biznes?

Kinga i Paweł (chemical-world.pl): Co do rozwoju firmy to mamy nadzieję, że uda się nam stworzyć filie w innych miastach. Wprowadzamy nowości jeśli chodzi o doświadczenia dla dzieci oraz mamy nadzieję, że jak sytuacja z pandemią się unormuje, uda nam się stworzyć firmę eventową, zrzeszającą takie firmy jak nasza w jednym miejscu. Plany tak naprawdę cały czas są na etapie rozwoju i udoskonalania tego, co już udało nam się stworzyć. Dużą popularnością cieszą się pomysły na urodziny dla dzieci, więc być może rozwiniemy to skrzydło Chemical World, by jeszcze precyzyjniej zadawalać nawet najbardziej wymagających klientów. Obserwujemy też sytuację rynkową i staramy się dostosować do panujących trendów.

Michał Lembicz: Jakie są plany na przyszłość?

Kinga i Paweł (chemical-world.pl): Tak jak już wspominaliśmy, na pewno chcemy otworzyć kilka filii, aby spokojnie działać na terenie całego kraju, unikając bardzo długich wyjazdów. Na razie jest to cel, na którym najbardziej się skupiamy. Oczywiście w naszych planach jest także dopracowanie i rozwijanie prowadzonych przez nas zajęć oraz atrakcji, jednak dla naszej ekipy najważniejsza jest praca z dzieckiem. Poświęcamy się każdemu spotkaniu z maluchami w równej mierze, każde z nich traktujemy indywidualnie i podchodzimy z pełnym zaangażowaniem, więc najbliższe plany na przyszłość dotyczą właśnie możliwości dotarcia do jak największej liczby młodych chemików.

Michał Lembicz: Co jest najważniejsze w Waszej branży?

Kinga i Paweł (chemical-world.pl): Jest dużo czynników ważnych w naszej branży, jednak priorytetem jest dla nas zadowolenie klientów – mamy tu na myśli zarówno dzieci jak i ich rodziców. Zależy nam na tym, by nasze zajęcia były atrakcyjne dla najmłodszych, a rodzicom dawały poczucie, że nie są to pieniądze wyrzucone w błoto, ale inwestycja w dalszy rozwój ich pociech. Dodatkowo cały czas musimy być na bieżąco z nowościami. Tworzymy coraz to nowsze i lepsze eksperymenty dla naszych uczestników, by uniknąć rutyny, która w naszym zawodzie byłaby zabójcza 🙂 . Musimy dbać również o pracowników, bez których nie zyskalibyśmy tak wspaniałych klientów i świetnych rezultatów w pracy. Ulepszamy cały czas system naszej pracy, komunikacji oraz współpracy tak, by pracowało się nam lepiej. W naszej firmie stawiamy na spokojną, rodzinną atmosferę, bez sztywnych regułek czy nakazów. Ważne jest dla nas, byśmy wszyscy czuli się potrzebni i wyjątkowi. Uważamy, że dobra atmosfera w pracy jest odzwierciedleniem jakości świadczonych przez nas usług, a więc dbamy o to, by była ona jak najlepsza.

Michał Lembicz: Dziękuję za wywiad i życzę dalszych sukcesów w biznesie

Gorąco zachęcam do odwiedzenia strony chemical-world.pl gdzie można zapoznać się z WYBUCHOWĄ OFERTĄ tej mega pozytywnej marki.

Sprawdź mój blog o marketingu 

Michał Lembicz
Prowadzę tego bloga od 1 sierpnia 2018 roku. Potrzebowałem motywacji do zmian na tle zarówno biznesowym jak i osobistym. Czy wyciągniesz z bloga jakieś wartości dodatnie? Nie wiem, ale super jak znajdziesz dla siebie coś wartościowego.

Skomentuj

Zobacz więcej o inwestycji:

8 października 2018
Wolność finansowa - Komfort dla psychiki, więzienie dla umysłu

Wolność finansowa to także mój cel. Tylko jestem trochę inny niż większość ludzi i nie boję się wynikających z tego konsekwencji. Zresztą czy znasz kogoś, kto by nie chciał mieć tyle kasy, żeby starczyło totalnie na wszystko? Podoba Ci się nowe Porsche? Kupujesz! Pojawił się fajny apartament 400 metrów w centrum miasta? Kupujesz! Masz ochotę […]

25 kwietnia 2019
Pokazać Ci jak zarabiać w internecie 4000 zł miesięcznie i więcej?

Jak zarabiać w internecie 4000 zł miesięcznie bez większego wysiłku? Na to pytanie szuka odpowiedzi bardzo dużo osób. Przebrnąłem przez dużą ilość rewelacyjnych pomysłów na zarabianie w internecie, które miały zarobić znacznie więcej niż 4000 złotych. I niestety muszę Cię zmartwić, bo dojście do takich zarobków nie jest takie proste. Od 1 sierpnia 2018 roku […]

27 marca 2020
Jak zamierzam przetrwać kryzys finansowy i jeszcze na tym zarobić

Na lewym przedramieniu mam wytatuowaną sentencję "Galeatum sero dueli paenitet" czyli "Uzbrojonemu nie czas narzekać na wojnę". Właśnie to co się teraz dzieje to wojna. Wojna o utrzymanie firmy. Wojna o zachowanie miejsca pracy. Wojna o zapewnienie rodzinie podstawowych środków do życia. To wojna na którą wiele firm i osób nie było kompletnie przygotowanych (posiadać […]

Sprawdź także pozostałe artykuły

29 stycznia 2021
Blog o marketingu - Moje nowe dziecko

15 października 2020 roku ponownie zostałem blogowym ojcem. Blog o zarabianiu ma młodszego brata. Blog o marketingu, czyli o tym czym się interesują od ponad dziesięciu lat. To też mój najnowszy długoterminowy projekt inwestycyjny. Ten "noworodek" pochłonie mnóstwo czasu i pieniędzy nim zacznie na siebie zarabiać. Mam więc dwójkę dzieci: Blog o zarabianiu na którym […]

23 kwietnia 2021
Nie zawsze na giełdzie jest się na plusie

Zakładając bloga, obiecałem Wam pełną transparentność. Pokażę jak teraz wygląda moja sytuacja na giełdzie. Nie jest różowo, bo w mniej niż miesiąc "straciłem" ponad 20 000 zł. Jak to się stało i dlaczego? Giełda - jak każda inna inwestycja - wiąże się z ryzykiem. Nie ma żadnej gwarancji, że wyjdzie się na plus i nikt […]

5 lutego 2021
Inwestowanie na giełdzie w 2021 roku

Nie jestem profesjonalnym inwestorem. Znam tak naprawdę podstawy podstaw. W tym roku założyłem, że na giełdzie powinienem zarobić ok. 30 000 złotych poświęcając na to łącznie ok. 28 godzin. Jak zamierzam to zrobić? W co mam zainwestowane pieniądze? Na wstępie standardowo: To nie jest rekomendacja. Każdy inwestuje pieniądze na własną odpowiedzialność i musi liczyć się […]

© 2018-2021. Prawa autorskie zastrzeżone. Informuję, że treści zawarte na blogu są wyrazem moich osobistych podglądów i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Polityka prywatności Rodo i plików cookies
crossmenuarrow-right-circle