Wznawiam zarabianie na AliExpress, ale z żółwim tempem

Wznawiam zarabianie na AliExpress

Powracam niczym Feniks z popiołów do tego projektu. Z jednej strony wiem, że można konkretne pieniądze wyciągnąć z AliExpress. Z drugiej strony dojście do konkretnych pieniędzy wymagać będzie sporo czasu, którego mi brakuje. Nie mam parcia na kasę, więc będę bardzo powoli rzeźbił ten projekt. Sam jestem ciekawy w którym kierunku i jaką ilość pesosów przyniesie.

Obserwowałem grupy na FB, różne fora, blogi czy dedykowane witryny pod zarabianie na AliExpress. Jest tego sporo, a więc przebicie się przez konkurencję będzie bardzo czasochłonne. Mógłbym to przyśpieszyć pieniędzmi, tylko po co?

Powolutku…powolutku…ekstremalnie powolutku, ale do celu

żółwie tempo zarabiania na alliexpress

Wznawiam ten projekt, ale nie będę na niego poświęcał dużo czasu. Do tego nie zamierzam w niego inwestować pieniędzy, a przynajmniej takich inwestycji nie planuję do końca II kwartału. Powstanie tematyczna grupa na FB pod konkretny dział produktów i to cała filozofia. I tak zamawiam produkty z tej kategorii, więc moja praca ogranicza się do zrobienia zdjęcia produktu, krótkie info i zamieszczenie wpisu na FB.

Taki jest plan na II kwartał roku 2019:

  1. Tworzę grupę na FB z produktami konkretnej tematyki (i tak zamawiam te produkty i tak, więc $ mnie to nie kosztuje)
  2. Robię zdjęcia i krótki opis produktu + link afiliacyjny.
  3. Koniec planu

Przez trzy miesiące tak wygląda mój cały zakres pracy. Nie będę nigdzie promował grupy. Chcę zobaczyć czy „samo z siebie” by nabrało rozpędów. Po kwartale będzie już trochę produktów więc przyjdzie czas na pozyskanie odbiorców, a na razie trzeba zbudować fundamenty.

Wybór dziedziny produktów z AliExpress

Według moich obserwacji, najlepiej sprzedają się pierdółki dedykowane dla kobiet: ubrania, bielizna, lakiery do paznokci, biżuteria, zegarki, buty itd. W sumie to idzie praktycznie wszystko w większej/mniejszej ilości. Nie zamierzam w ten projekt inwestować – jeszcze – pieniędzy, więc będę koncentrował się dziedzinach pode mnie:

  • Wędkarstwo – Raczej sezonowa kategoria, ale uwielbiam chodzić na ryby i coś tam sobie z Ali zamówię związanego z rybami. Raczej w tym roku nie zawojuję prowizjami z tej kategorii. Bardziej pod rok 2020 się będę nastawiał.
  • Marvel & DC’COMICS – Jestem mega fanem filmów z tych dwóch „stajni” . Te filmy zarabiają mnóstwo pieniędzy, a po tym jak wchodzi jakiś film sprzedaż różnego typu gadżetów czy ubrań ostro rośnie. Czemu więc mam na tym nie zarobić, skoro sam będę też kupować?
  • Koty – Często kupuję swoim kotom jakieś pierdoły do zabawy właśnie z Chin. Mają tego dość sporo, ale lubię patrzeć jak się bawią nowymi zabawkami 🙂 . Wtedy moje serducho się raduje.

Będę ogarniał te 3 grupy dziedzin produktów + 1 grupa będąca takim WSZYSTKO I NIC. Wstępnie zakładam, że na wszystko poświęcę ok. 2 godzin w miesiącu. Cholernie jestem ciekaw tego czy bez kiwnięcia palcem na marketing czy jakieś próby skierowania ruchu do grup, samo się zacznie to napędzać.

Dlatego mordko nie podam ci w tym kwartale odnośników do tych grup. Będzie fajny test, który można jeszcze rozbudować i porobić zajebiste porównania 🙂 Kręcą mnie takie rzeczy, więc z lekką niecierpliwością czekam na 1 kwietnia.

Program partnerski pod AliExpress

Program partnerski pod AliExpress

Nie można zarabiać na poleceniach produktów bez programu partnerskiego. Program partnerski AliExpress sam na mnie trafił, bo okazało się, że już z niego korzystam. Jeszcze nic z tego programu nie wypłacałem, bo mało się uzbierało na koncie. Czy nie będzie problemów? Czy naliczają prowizje uczciwie? Nie wiem, ale podoba mi się design, łatwość nawigacji i mają sporo dobrych opinii więc pozostało mi sprawdzić ich osobiście: https://convertiser.com – Oprócz AliExpress mają mnóstwo innych programów w swojej ofercie z różnych dziedzin. Stawki całkiem niezłe. Support szybko reaguje.

Może jak sprzedaż produktów z AliExpress się rozkręci to poszukam lepszego programu partnerskiego. Na razie czeka mnie rzeźbienie, a plusem będzie podszkolenie umiejętności fotograficznych, które są na żenująco niskim poziomie. Nie mogę zrobić dobrego zdjęcia swojego ryja choć tutaj pewnie kwestia mordy, a nie umiejętności czy aparatu 😉 .

Bardzo ciekawy jestem jak to wyjdzie. Po długim czasie, sporych analizach i wytyczeniu drogi, ponownie wracam do projektu zarabiania na AliExpress i GearBest. Nie jestem do końca przekonany tym projektem, ale w ramach „zabawy” zobaczymy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *