Zarabianie na AliExpress i Gearbest

zarabianie-na-AliExpress-i-Gearbeast

Mam za sobą już dwa miesiące prowadzenia bloga o zarabianiu, a finalnie tylko dzięki oszczędzaniu skarbiec nie świeci pustkami. Nadszedł więc czas na projekt, który szybciej zacznie generować kasę do skarbca niż blog i wkrótce ruszająca dedykowana strona pod program partnerski. Tylko zaznaczę, że nie liczę z tego projektu na jakieś kolosalne wpływy. Chodzi oczywiście o zarabianie na produktach z AliExpress i Gearbest. Prowizje nie są jakieś gigantyczne, ale ilość odbiorców do których można dotrzeć spokojnie to rekompensuje.

Dlaczego Aliexpress?

W wieku 12-30 lat ciężko spotkać osobę, która nie wie o AliExpress. W skrócie jest to chiński sklep internetowy ze wszystkim po bardzo, ale to ekstremalnie bardzo niskich cenach. Minusem jest czas oczekiwania, ale trudno oczekiwać tutaj cudów jak do pokonania jest taki kawał drogi. Średnio 3-4 tygodnie trzeba czekać na przesyłkę. Znam dużo osób kupujących na AliExpress. Daleko nie trzeba szukać, bo żona sama poluje tam na ciekawe produkty i w sumie regularnie coś przychodzi do domu. I tutaj, żeby nie wyjść na hipokrytę – Przyznaję się, że sam też co jakiś czas kupię coś na tej platformie. Zresztą co ja będę pisał skoro mogę wam pokazać kilka pierdółek zakupionych z AlieExpress.

zakup z AliExpress - koci krawat
Koci krawat

Sam korzystam, znam osoby które korzystają, i jestem na 100% pewny, że dziesiątki tysięcy osób kupuje na AliExpress z Polski. Jest to więc duży kawałek tortu, a ja na początku zadowolę się resztkami. Zakładam, że przy niewielkich inwestycjach kasy i czasu, pierwsze zyski pojawią się od 3 miesiąca, a więc od stycznia 2019 roku na AliExpress będę generował 1 zł dziennie. Specjalnie daję sobie wydłużony znacznie czas i niski pułap zarobków jeśli chodzi o AliExpress. Chcę ten projekt prowadzić w troszkę bardziej rozbudowany sposób niż inni, a przez to trudniej będzie zacząć. W marcu liczę już na 3 zł dziennie zysków poprzez AliExpress, czyli ok. 90 zł miesięcznie.

Dlaczego GearBest?

Czekam właśnie na mój pierwszy produkt z tego sklepu. Jak przyjdzie to napiszę recenzję, bo pokusiłem się o robota sprzątającego Xiaomi Mi Robot drugiej generacji (Roboroock S50). Żona narzeka, że w domu nie sprzątam, więc jak w końcu dotrze to na klatę biorę odkurzanie i mopowanie. Mój zakup nie był oczywiście wynikiem przypadku. Natrafiłem na ranking robotów sprzątających w internecie, a że była to pozycja nr.1 i recenzja według mnie wiarygodna, to zakupiłem odkurzacz sprzątający. Z niecierpliwością czekam aż się pojawi, a korzyści będą 3:

 • Przestanie być tyle sierści w domu – Mam dwa koty o czym mogłeś się dowiedzieć w artykule Ile kosztuje mnie i tak naprawdę kosztuje utrzymanie kotów.
 • Spokój psychiczny – Nadmierne gadanie mojej żony rozwala mnie psychicznie, a ona ma wpływ na wydajność w pracy i mój dobry nastrój.
 • Oszczędność energii – Mamy taki wiekowy odkurzacz. Co prawda ciągnie jak zły, ale energię tak samo wpieprza. Tak wyjdzie po prostu taniej.

Skoro ja zdecydowałem się wydać 1541 zł, a każdy większy zakup analizę 20 razy, to znajdą się też inni chętni. Działanie na identycznej zasadzie co AliExpress, ale tutaj chętniej ludzie kupują sprzęt elektroniczny. GearBest będę rozwijał z takim samym natężeniem co AliExpress. Będzie więc analiza pod kątem wejść użytkowników, konwersji i uzyskanych prowizji z obu programów i moje wnioski. Na GearBest szacuję zyski od 3 miesiąca na poziomie 2 zł dziennie, a od marca 2019 roku 5 zł dziennie czyli 150 zł miesięcznie.

Jak będę zarabiał?

Tutaj nie odkrywam Ameryki i do promocji produktów w chińskich sklepach posłużą mi w największym stopniu media społecznościowe. Zaznaczam, że nie zamierzam się tutaj przemęczać. Maksymalnie przez pierwsze 3 miesiące poświęcę 9 godzin na rozwój tego projektu. Czyli za 9 godzin mojej pracy powinienem zarobić 93 zł = 10,3 zł na godzinę. Mam już opracowany plan w przypadku rozwoju projektu, ale nie ma co zapeszać. Cel jest jasny. 1 stycznia z AliExpress ma być minimalnie do wypłaty 31zł, a z GearBest 62 zł. Z podaniem dokładnych informacji się wstrzymam. Zapewne większość z was interesują konkrety: Co dokładnie zrobiłem? Dlaczego? Po co? Jak zadziałało? itd

Na razie jeszcze nic nie zrobiłem wielkiego, więc nie mam o czym pisać. Za dwa miesiące będzie już można dać więcej smaczków dotyczących projektu. To czy najbardziej smakowite kąski będą dostępne za darmo/odpłatnie zobaczę 5 grudnia. Standardowo jednak spokojnie będzie można wysunąć samemu dużo ciekawych wniosków z bezpłatnych analiz. Uważacie, że osiągnę cel? Pochwalcie się zarobkami (nie metodami) z AliExpress czy Gearbest.

 

4 Comments

 1. Marynarz

  Super sprawa będę śledził uważnie jako ekonomista z wykształcenia postaram się coś wyciągnąć z tego☺

  1. Michael OneDollar

   Cześć Marynarz 🙂

   No zobaczymy jak pójdzie. Mam nadzieję że coś wyciągniesz z tego 🙂

 2. gearbest

  Jak projekt – ile udało się zarobić?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *