Przemyślane Zarabianie

Double-click this headline to edit the text.

Może i trochę oszalałem, żeby rzucać się na branżę kredytów i pożyczek. Konkurencja? Zajebiście przemocarna! Budżet na rozbujanie projektu? Smutno niski (liczby znajdziesz na samym końcu). Po co więc odpalam taki projekt zarabiania, który - jeśli w ogóle się uda - zacznie zarabiać po bardzo długim czasie?

Po pierwsze - Od dawna daleko mi do normalności 🙂 . Po drugie - To dla mnie fajne wyzwanie, jeśli chodzi o pozycjonowanie w Google (widoczność w wyszukiwarce to podstawa monetyzacji tego projektu). Po trzecie - Jak mi nie wyjdzie to trudno. Świat się nie załamie, a doświadczenie zostanie.

Tutaj musze też podkreślić, że osobiście nie zajmuję się i odradzam branie jakichkolwiek kredytów czy pożyczek. Jak spłaciłem wszystkie długi i pociąłem kartę kredytową, to poczułem się...po prostu wolny i mam pod większą kontrolą swoje wydatki.

No dobra... Wziąłbym pożyczkę/kredyt/chwilówkę, jeżeli chodziłoby o życie bliskiej mi osoby lub mojego kota. Wtedy mógłbym zadłużyć się po sam sufit i spod ziemi wyciągnąłbym pieniądze. W każdej innej sytuacji, wolę własnymi siłami i powoli rozkręcać zarabianie.

Jak będę zarabiał na projekcie Finaum?

  • Reklamy Google Adsense - Póki strona mocno się nie rozpędzi, to w kluczowych elementach na stronie zostaną zamieszczone reklamy Google Adsense.
  • Publikacje sponsorowane - Otrzymam wynagrodzenie za wrzucenie artykułów od innych osób/firm.
  • Programy partnerskie - W przyszłości zapewne zostaną podpięte produkty z branży finansowej na zasadzie rankingów.
  • Płatność za leada (kontakt telefoniczny/formularz kontaktowy) - Jeżeli wszystko pójdzie według planu to za każdego potencjalnego klienta, otrzymam wynagrodzenie od firmy, która będzie pod ten projekt ”podpięta”

Pośrednie korzyści finansowe też są, ale je ciężko zmierzyć (lub jest to wręcz niemożliwe):

  • Na dole strony Finaum znajduje się logo RIKONA, a więc wzrasta liczba linków prowadzących do strony PLUS jest możliwość pozyskania klienta na usługi marketingowe.
  • Mogę podlinkować (wzmocnić widoczność w Google) bloga PrzemyslaneZarabianie.pl
  • Jest to strona do portfolio i kolejny argument dla klientów, że umiem układać marketingowe klocki 🙂 .

Do 1 stycznia 2023 roku odpalenie projektu Finaum wyniosło mnie 8297 zł netto. Szacunkowy miesięczny budżet na rozkręcanie projektu wyniesie 4000 zł netto msc, a nie spodziewam się nawet 1 zł przychodu przynajmniej przez pierwsze 6 miesięcy.

Kalkulator w łapska i liczymy: 8297 + (4000 * 6 msc) = 8297 + 24 000 = 32 297 zł pójdzie na rozkręcenie tego projektu, nim pojawi się pierwszy dochód przychód. Z moich wstępnych wyliczeń wynika, że NA ZERO wyjdę - w wariancie optymistycznym - po 3 latach i 3 miesiącach. Fajnie prawda? 🙂

Nie ma co narzekać. Powiedziało się A, to trzeba powiedzieć B. Czas zweryfikuje, czy rzucanie się na taki projekt zarabiania miało sens.

Logo Przemyślane Zarabianie - białe
Na blogu prezentowane są subiektywne, prywatne opinie autora. Nie stanowią one rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715).
Polityka prywatności
Współpraca ze mną
więcej informacji
Copyright@ 2022 - Wszelkie prawa zastrzeżone
PROJEKT I MARKETING:
rikona