przemyslanezarabianie-logo

Zyski z pożyczek społecznościowych zaczynają się rozpędzać

Data publikacji:
13 września 2019

UWAGA - Transparentność przede wszystkim

Artykuł dotyczy mojego projektu inwestycyjnego - Pożyczki społecznościowe. By niczego nie przegapić, zobacz wszystkie artykuły dotyczące tego projektu: Pożyczki społecznościowe

Od 1 lutego do dzisiaj, ten projekt wygenerował 264,76 złotych zysku (90,76 zł odsetki + 40 euro z programu partnerskiego).  Od sierpnia zwiększyłem kwotę inwestycyjną w ten projekt do 1000 złotych miesięcznie, a wszystkie generowane zyski są reinwestowane. Powolutku projekt zaczyna się rozpędzać, ale jeszcze daleka droga do efektu WOW.

Jak wyglądały moje zarobki na pożyczkach społecznościowych wcześniej?

Ten projekt trwa raptem 7 miesięcy. Do dzisiaj zainwestowałem 4500 złotych, a zysk wyniósł 264,76 złotych. Nie wiem jak Tobie mordko, ale ja uważam zysk w wysokości  ok. 5,86% w 7 miesięcy za zajebiście zadowalający. Lwią część z tego wygenerowany został z programu partnerskiego, ale jest to bardzo uczciwe, bo osoba rejestrująca się linku partnerskiego dostaje taki sam bonus co ja!


Zarejestruj się na pożyczkach społecznościowych Mintos.com

Zobaczmy jak wyglądały moje zarobki na pożyczkach społecznościowych od początku tego projektu:

W marcu nie było jeszcze zysków, ale właśnie dlatego inwestuję wyłącznie w pożyczki z gwarancją wykupu. Zresztą pierwsze kwoty jakie inwestowałem w pożyczki społecznościowe, wynosiły 500 złotych miesięcznie więc wiadomo, że pierwsze odsetki będą baaaaaardzo niskie.

W kwietniu pojawił się pierwszy zysk z odsetek. Zakładam, że pochodzą one z którejś niskiej pożyczki, którą pożyczkobiorca spłacał. W innym przypadku zysk powinien być troszkę większy, bo 0,53 zł wywołało uśmiech na mojej twarzy 🙂W maju widać, że coś zaczęło się ruszać. 13,29 złotych odsetek wygląda znacznie lepiej niż 0,53 złote prawda? Dalej nie jest to zabójcza kwota, ale podkreślam, że całość zajmuje mi miesięcznie maksymalnie 10 minut.Czerwiec przyniósł zysk z odsetek w wysokości 16,21 złotych. Patrząc jak fajnie się to rozpędza, podjąłem decyzję o zwiększeniu kwoty zasilającej pożyczki społecznościowe z 500 złotych do 1000 złotych miesięcznie do końca roku.W lipcu zysk wyniósł 17,69 złotych, a więc nieznacznie więcej niż w poprzednim miesiącu. Jednak mnie cieszy każdy wzrost, zwłaszcza że nie zwiększa się ilość czasu jaki poświęcam na ten projekt.

Sierpień był rekordowy i zysk z odsetek wyniósł 28,09 złotych. Przez to że nie wszyscy spłacają pożyczki w terminie lub nie spłacają ich wcale, ciężko określić zyski z miesiąca na miesiąc. Czasami trzeba poczekać dłużej, bo gwarancja wykupu ma to do siebie, że w najgorszym scenariuszu to firma pożyczkowa mi zapłaci wraz z odsetkami, tylko później.

Ile finalnie zarobię na pożyczkach społecznościowych?

Zakładam, że portal z pożyczkami społecznościowymi nie upadnie, a moja sytuacja finansowa pozwoli mi inwestować co miesiąc 1000 złotych do 1 czerwca 2026 roku, a więc w przybliżeniu przez 7 lat. Wszystkie generowane zyski w tym czasie będą reinwestowane. Więc teoretycznie wyglądać to będzie tak:

Kalkulator pochodzi ze strony https://czytosieoplaca.pl/systematyczne-oszczedzanie.html

Kalkulator pochodzi ze strony: https://czytosieoplaca.pl/systematyczne-oszczedzanie.html

Wygląda to całkiem przyjemnie prawda? Wykres to wykres, a rzeczywistość to rzeczywistość. Raczej pożyczkobiorcy nie spłacają rat w terminie, a więc reinwestowanie odsetek będzie nieregularne. Jednak i tak zysk bije na głowę to co otrzymałbym na lokacie, ale ryzyko utraty części lub całości kapitału też jest oczywiście większe niż w przypadku banku.

Trochę późno zaczynam inwestowanie w pożyczki społecznościowe. Co by było jednak gdybym inwestował 1000 złotych miesięcznie do 50 roku życia (17 lat)?

Kalkulator pochodzi ze strony: https://czytosieoplaca.pl/systematyczne-oszczedzanie.html

Kalkulator pochodzi ze strony: https://czytosieoplaca.pl/systematyczne-oszczedzanie.html

W założeniu zainwestowałbym 204 000 złotych, a do wypłaty miał 536 698,21 złotych!!! Fakt, że 17 lat to cholernie długo, ale nikt mnie nie zmusza do inwestowania przez tak długi czas. Bardzo możliwe, że za kilka lat, zyski z odsetek zacznę inwestować w inne projekty zarabiania? Może zwiększę miesięczną kwotę inwestycji, żeby szybciej zacząć zarabiać większe pieniądze?

Na razie pewne jest to, że do końca roku miesięcznie dorzucam w ten projekt 1000 złotych. Na koniec roku 2019 zainwestowane będę miał 7500 złotych, a miesięczny zysk z odsetek wyniesie ok. 60 złotych. Przypominam, że cały czas udaje mi się zachować ponad 11% zysku w skali roku. Po prostu inwestowane przeze mnie kwoty nie są wysokie, a więc i miesięczny zysk nie powala - jeszcze - na kolana.

Jak zacząć zarabiać na pożyczkach społecznościowych?

  1. Cofnij się do strony z projektem: Zarabianie na pożyczkach społecznościowych gdzie w skrócie opisuję jak zacząć.

Lub w skrócie:

  • Rejestracja pod adresem: https://www.mintos.com/pl/l/ref/UXO752(Dzięki temu że rejestrujesz się z kodu polecającego oboje zyskujemy dodatkowe $$$ 🙂 )
  • Jako osoba prywatna musisz wysłać skan dowodu. Jako firma sporo papierów potwierdzających, że możesz działać w programach finansowych.
  • Wpłacasz kasę i zaczynasz inwestycję w pożyczki (Polecam inwestować tylko w pożyczki z gwarancją wykupu)

Jestem jeszcze bardzo krótko w tym projekcie, ale patrząc jak z miesiąca na miesiąc zwiększają się zyski z odsetek jestem zajebiście zadowolony. To czy Ty zaczniesz zarabiać na pożyczkach społecznościowych, to Twoja decyzja. Nie trzeba inwestować dużych kwot, żeby zacząć zarabiać w ten sposób. Im więcej czasu masz, tym mniejsze pieniądze wystarczą, żeby osiągnąć fajne zyski.

Sprawdź mój blog o marketingu 

Michał Lembicz
Prowadzę tego bloga od 1 sierpnia 2018 roku. Potrzebowałem motywacji do zmian na tle zarówno biznesowym jak i osobistym. Czy wyciągniesz z bloga jakieś wartości dodatnie? Nie wiem, ale super jak znajdziesz dla siebie coś wartościowego.

Skomentuj

Zobacz więcej o inwestycji: Pożyczki społecznościowe

5 maja 2020
Na pożyczkach społecznościowych zarobiłem już 472 złote

Sporo czasu minęło od ostatniej aktualizacji zarabiania na pożyczkach społecznościowych, ale to nie znaczy że przestałem na tej inwestycji zarabiać. Co prawda znacznie bardziej ostatnio działałem na giełdzie, ale to dlatego, że tam ciężko o automatyzację. Na pożyczkach społecznościowych jest ustawiony automat i wszystko odbywa się bez mojej obecności. Od kilku miesięcy nie inwestowałem środków […]

1 sierpnia 2019
Pierwszy rok prowadzenia bloga, a więc czas na podsumowanie osiągnięć i porażek.

Dokładnie dzisiaj mija pierwszy roczek bloga PrzemyslaneZarabianie.pl . Nie sądziłem, że tak błyskawicznie zleci ten czas. Założenie bloga, to jedna z najlepszych decyzji którą podjąłem w zeszłym roku.  Jestem przekonany na 100%, że bez prowadzenia tego bloga dalej bym palił papierosy. Dla samego rzucenia tego potwornego nałogu, warto było zacząć prowadzić bloga. Dla przypomnienia: Naprawdę […]

20 listopada 2020
Strategia biznesowa w Polsce "Jakoś to będzie"

Jak byłem jeszcze młody i piękny, to działałem jak większość początkujących przedsiębiorców. "Jakoś to będzie", "To nie może się nie udać", "Będzie morze hajsu" itd. Gdyby faktycznie tak było jak sądziłem, to pisałbym ten artykuł z jachtu na Karaibach sącząc dobre whisky z parasolką, a nie na Tarchominie (dzielnica Warszawy). Można pomyśleć, że takie podejście […]

Sprawdź także pozostałe artykuły

5 marca 2021
Ile zarobiłem na giełdzie w 2020 roku - jakie dalsze plany?

Na giełdzie w całym 2020 roku zarobiłem 28 027 złotych i 21 groszy. Zresztą główne zdjęcie w artykule pochodzi z PIT 8C, aby nie było że liczby wyssałem z kosmosu. Co dalej? Ile chciałbym zarobić na giełdzie w 2021 roku? Mamy początek marca 2021 roku, a mój bilans na giełdzie prezentuje się następująco: W artykule […]

30 kwietnia 2021
Podsumowanie pół roku inwestowania w marketing

Minęło delikatnie ponad pół roku od kiedy do bloga o marketingu wpuściłem roboty Google. Dokładnie 15 października 2020 roku rozpocząłem inwestowanie w marketing, a dokładnie w Facebook ADS, Google ADS i pozycjonowanie. Łącznie na reklamę (do dzisiaj) wydałem 10 508 zł netto. A ile wyniósł przychód? Zacznijmy od początku. 15 października 2020 roku odblokowałem do […]

5 lutego 2021
Inwestowanie na giełdzie w 2021 roku

Nie jestem profesjonalnym inwestorem. Znam tak naprawdę podstawy podstaw. W tym roku założyłem, że na giełdzie powinienem zarobić ok. 30 000 złotych poświęcając na to łącznie ok. 28 godzin. Jak zamierzam to zrobić? W co mam zainwestowane pieniądze? Na wstępie standardowo: To nie jest rekomendacja. Każdy inwestuje pieniądze na własną odpowiedzialność i musi liczyć się […]

© 2018-2021. Prawa autorskie zastrzeżone. Informuję, że treści zawarte na blogu są wyrazem moich osobistych podglądów i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Polityka prywatności Rodo i plików cookies
crossmenuarrow-right-circle