Przemyślane Zarabianie

Zarabianie na blogu

Opis projektu

Zarabianie na blogu nigdy nie powinno być celem jego powstania. Na żywym przykładzie (czyli blogu na którym właśnie jesteś) zobaczysz ile czasu trwa rozpędzenie bloga do osiągnięcia 10 000 zł przychodu.

Chcesz założyć bloga i na nim zarabiać?

Napisz do mnie, a wraz z zespołem stworzymy Ci bloga i pokażemy jak wszystko pospinać, żeby w przyszłości blog mógł zarabiać minimum 5000 zł netto miesięcznie.

Chcę stworzyć bloga

Start projektu

01.01.2023

Koniec projektu

01.01.2025

Zainwestowano

4582 zł

Przychód

0 zł

bilans
-4 582 zł
data aktualizacji
28.12.2022
skarbonka

Oś czasu

28 grudnia 2022

Nie mam totalnie żadnych oczekiwań jeśli chodzi o zarabianie na blogu PrzemyslaneZarabianie.pl . Jednak do każdego swojego projektu wykonuję uproszczoną strategię biznesową (jak ona wygląda przeczytasz w artykule strategia biznesowa w 5 krokach). Dzięki temu wiem, czy udźwignę projekt pod kątem finansowym.

Strategia biznesowa w 2023 roku

 • Szacunkowa inwestycja wyniesie 13 500 zł netto (12 000 na pozycjonowanie i 1500 zł na pracę programisty, żeby wdrożył kilka bajerów)
 • Szacunkowe przychody wyniosą 6350 zł netto (350 zł z reklam Google Adsense, 4800 zł z publikacji artykułów sponsorowanych, 1200 zł z programów partnerskich).

Jak dodamy do tego koszt odpalenia projektu wynoszący 4582 zł, to wyjdzie nam, że 2023 rok zamknę na minusie 11 732 zł 🙂 . Są to oczywiście tylko szacunki i ostatecznie może wyjść lepiej lub gorzej, ale totalnie nie nastawiam się na jakiekolwiek zarobki z tego bloga.

Czy mógłbym na nim zarobić znacznie więcej już w pierwszym roku? Jasne, że tak 🙂 Wystarczyłoby dać copywriterowi pisać artykuły i zwiększyć budżet na marketing. Tylko wtedy pozbawiłbym siebie zabawy, a właśnie o dobrą zabawę chodzi w tym konkretnym projekcie.

Najważniejsze cele projektu w 2023 roku

 • Opublikować 24 artykuły na blogu - Wychodzi raptem 2 artykuły miesięcznie, więc jest to spokojnie do ogarnięcia. Jak wyjdzie więcej artykułów to luz, ale to dla mnie takie minimum do spełnienia.
 • Zwiększyć liczbę obserwujących na FB do 1000 - Startujemy od 813 użytkowników, więc wzrost o ok.19% jest jak najbardziej w zasięgu
 • Osiągnąć w jednym miesiącu ruch na poziomie 500 unikalnych użytkowników - Dla posiadaczy blogów o zarabiania zabrzmi to jak żałosny żart, ale będę mega zadowolony, jak uda mi się taki ruch osiągnąć chociaż w jednym miesiącu.
 • Zero spinania się. Ma być 100% zabawy - Powyższe cele są absolutnie banalne do osiągnięcia, ale nawet jeśli ich nie osiągnę, to...mam to w dupie 🙂 . Ma to być dla mnie czysta frajda.

Będę co kilka miesięcy robił aktualizację i poinformuję o tym właśnie na FB, więc - jeśli oczywiście chcesz być na bieżąco - to zaobserwuj stronę na FB. Wtedy nic Ci nie umknie i zobaczysz jak rozwijają się wszystkie projekty zarabiania i inwestowania które prowadzę.

30 listopada 2022

Domenę zarejestrowałem już kilka lat temu (dokładnie 4 kwietnia 2018 roku) i do końca 2020 roku w miarę regularnie zamieszczałem tam artykuły.

Data rejestracji domeny PrzemyslaneZarabianie.pl

Do końca 2020 roku prowadziłem ówczesnego bloga w miarę regularnie, po czym stopniowo zaczął naturalnie ”umierać”. Mnóstwo frajdy sprawiało mi pisanie o zarabianiu, inwestowaniu i oszczędzaniu, ale brakowało mi chęci do prowadzenia tego projektu.

Rekordową widoczność w Google blog Przemyślane Zarabianie miał 1 grudnia 2020 roku:

 • TOP 3 - 46 słów kluczowych
 • TOP 10 - 153 słowa kluczowe
 • TOP 50 - 699 słów kluczowych
widoczność bloga 1 grudnia 2020 roku

Później zaczął się stopniowy, regularny zjazd w dół. Brak aktualizacji, dbania o widoczność w wynikach organicznych Google, a - ostatecznie - przyszedł wirus i usunąłem całego bloga. Projekt umarł, ale wiedziałem, że do niego powrócę w swoim czasie. Nie po to opłacałem domenę do 2033 roku, żeby sobie definitywnie odpuścić.

Wskrzeszenie bloga od 1 stycznia 2023 roku

Nowe logo, dopracowana szata graficzna i automatyczne liczenie bilansu globalnego, jak i konkretnego projektu. Nowy blog jest szybszy, ładniejszy i znacznie sprawniejszy (ręczne liczenie bilansów to było czasochłonne zajęcie).

Mój zespół Marketingowego Wsparcia Biznesu RIKONA wskrzesił Przemyślane Zarabianie, za co bardzo dziękuję. Z czasem pewnie dojdą nowe usprawnienia i funkcjonalności, ale przez najbliższy rok chcę się skupić na prowadzeniu bloga i aktualizowania projektów.

Nauczony na wcześniejszych błędach, nie zamierzam z góry ustalać terminów publikacji na blogu. Będę pisał i aktualizował projekty wtedy, kiedy przyjdzie mi na to ochota. Zero zobowiązań. Totalny luz. To ma być taka odskocznia od marketingu, którym zajmuję się nieprzerwanie od ponad 10 lat.

Jak wygląda bilans finansowy na starcie?

Mój zespół nie pracuje oczywiście za słowa podziękowania i uznania. Mój czas pracy jak i mojego zespołu ma swoją wartość finansową. Będę podawał ile realnie wyniósł mnie projekt, a nie ile bym liczył za stworzenie takiego projektu:

 • Logo - 200 zł netto
 • Szata graficzna strony - 440 zł netto
 • Wdrożenie strony - 3500 zł netto
 • Przedłużenie domeny o 10 lat - 402 zł netto

Więc na starcie jestem MINUS 4582 zł netto. Dobry początek co nie? 🙂 Brałem pod uwagę tylko koszty poniesione od 2022 roku. Jak regularnie prowadziłem bloga do grudnia 2020 roku, to wyszedłem finalnie na plus, ale jak startować od początku, to od początku.

Zresztą celem projektu jest do 1 stycznia 2025 roku wygenerować zwrot z inwestycji (przychód - koszty) wynoszący 6000 zł, więc zarabianie na blogu nie ustawi mnie do końca życia. To oczywiście projekt zarabiania, ale ile ostatecznie uda się zarobić z bloga, nie ma dla mnie absolutnie żadnego znaczenia.

Logo Przemyślane Zarabianie - białe
Na blogu prezentowane są subiektywne, prywatne opinie autora. Nie stanowią one rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715).
Polityka prywatności
Współpraca ze mną
więcej informacji
Copyright@ 2022 - Wszelkie prawa zastrzeżone
PROJEKT I MARKETING:
rikona