Przemyślane Zarabianie

Zarabianie na blogu

Opis projektu

Zarabianie na blogu nigdy nie powinno być celem jego powstania. Na żywym przykładzie (czyli blogu na którym właśnie jesteś) zobaczysz ile czasu trwa rozpędzenie bloga do osiągnięcia 10 000 zł przychodu.

Chcesz założyć bloga i na nim zarabiać?

Napisz do mnie, a wraz z zespołem stworzymy Ci bloga i pokażemy jak wszystko pospinać, żeby w przyszłości blog mógł zarabiać minimum 5000 zł netto miesięcznie.

Chcę stworzyć bloga

Start projektu

01.01.2023

Koniec projektu

01.01.2025

Zainwestowano

6094 zł

Przychód

0 zł

bilans
-6 094 zł
data aktualizacji
02.08.2023
skarbonka

Oś czasu

2 sierpnia 2023

Chciałbym napisać, że będę mógł już regularnie publikować na blogu, ale to byłoby kłamstwo 🙂 . Bardzo dużo klientów doszło z polecenia na usługi marketingowe i jeszcze w chuj czasu zajmuje mi rozkręcanie sklepu internetowego DlaKociarzy.pl . Muszę wpaść w tryb "maszyny", żeby wyjść na prostą i tak za miesiąc/dwa miesiące będę mógł powrócić do regularnego prowadzenia bloga Przemyślane Zarabianie.

W rozkręcenie tego projektu biznesowego nie inwestuję na ten moment żadnych pieniędzy i żadnego czasu. Aktualizuję projekty zarabiania, żeby wiedzieć na jakim etapie rozwoju jest dany projekt i nie wpływa to w większym stopniu na rozkręcenie bloga o zarabianiu.

Jest tyle żeczy o których chciałbym napisać, żeby ułatwić życie początkującym przedsiębiorcom, ale nie mam na to - jeszcze - wolnej przestrzenii. Mimo braku regularnych publikacji, uważam, że uda mi się rozpędzić tego bloga do 1 stycznia 2025 roku z prostego powodu:

Do tego czasu projekty zarabiania się rozpędzą i potwierdzą, że mam trochę wiedzy odnośnie zarabiania pieniędzy 🙂 No a dużo przyjemniej się słucha osoby, która osiągnęła sukces niż ma bilans MINUS 172 140 ZŁ (na dzień 3 sierpień 2023 roku).

Rozpędzam tematy i mam nadzieję, że jak najszybciej uda mi się wszystko ustabilizować. Wtedy powrócę do publikowania artykułów na blogu 🙂 .

Podsumowanie projektu na dzień: 2 sierpnia 2023

Zainwestowano

6094 zł

Przychód

0 zł

31 marca 2023

Koszty wyniosły ponownie 0 zł. Wiem, wiem... miałem się tym zająć, ale jakoś zupełnie nie czuję potrzeby inwestowania pieniędzy w pozycjonowanie bloga, aby zacząć na nim zarabiać :-). Prędzej czy później i tak zacznę zarabiać na blogu, ale kompletnie mi się z tym nie śpieszy.

Ruch względem drugiego miesiąca i tak wzrósł, mimo braku finansowej kroplówki w rozkręcanie widoczności bloga.

Zarabianie na blogu - 3 miesiąc

Współczynnik zaangażowania jest na dość wysokim poziomie. To znaczy, że przykuwam zainteresowanie czytelników, co mnie bardzo cieszy. Jeżeli chodzi o widoczność bloga w Google, to dalej nie ma rewelacji. Wrzucę podglądowo słowa kluczowe, według wielkości wolumenu:

widoczność bloga po 3 miesiącach

Jeszcze daleka droga, aby ruch z wyników organicznych był na takim poziomie co w 2011 roku 🙂 . Na dzień dzisiejszy wrzuciłem tylko 12 artykułów, więc nic dziwnego, że tak wolno się blog rozpędza. Publikuję dwa artykuły miesięcznie, więc mimo wszystko...plan jest realizowany.

Do zobaczenia za miesiąc mordko.

Podsumowanie projektu na dzień: 31 marca 2023

Zainwestowano

6094 zł

Przychód

0 zł

27 lutego 2023

Co prawda luty jeszcze się nie skończył, ale mam chwilkę więc wrzucę aktualizację drugiego miesiąca rozpędzania zarabiania na blogu. Chociaż ”rozpędzanie” to stanowczo zbyt ostre słowo, bo kompletnie tego projektu nie cisnę 🙂 . Z uśmiechem na mordce piszę artykuły i aktualizuję sytuację z projektami zarabiania, która na ten moment tylko pochłania pieniążki.

W tym miesiącu za to całkowicie odpuściłem sobie linkowanie zewnętrzne, więc koszty wyniosły w tym miesiącu tyle samo co przychód (okrąglutkie 0 zł). Nadrobię to w marcu. Luty to zajebiście krótki miesiąc, a w pierwszej kolejności musiałem ogarnąć przecież klientów i po prostu nie starczyło mi na wszystko czasu.

Garść danych które z butów nie wyrywają

Blog nie zarabia i jeszcze przez długi czas nie będzie miał takiej możliwości, ale jakieś tam delikatne postępy są, więc wrzucę aktualizacje:

Ruch na blogu w lutym 2023 rok

51 nowych użytkowników (bez wykluczania mojej aktywności, więc realnie wyszło tak 47-48). Dopiero jak ruch byłby tak min. 20 razy większy, rozważyłbym ogarnięcie działań pod zarabianie na blogu, a tak dalej będę robił swoje i spokojnie czekał.

Tak bardziej w ramach ciekawości wrzucę kilka słów kluczowych względem aktualizacji, ale żadnych słów kluczowych nie ma nawet w top 20:

przykładowe pozycje bloga luty 2023

Pozycje wyglądają podobnie jak w zeszłym miesiącu, co w sumie jest logiczne skoro nic nie zrobiłem, żeby to wzrosło. Na spokojnie i bez ciśnienia...czyli działam dokładnie tak, jak według mnie powinno wyglądać zarabianie na blogu (to ma być dodatek, a nie główny cel prowadzenia bloga).

Do zobaczenia mordko za miesiąc przy kolejnej aktualizacji.

Podsumowanie projektu na dzień: 27 lutego 2023

Zainwestowano

6094 zł

Przychód

0 zł

10 lutego 2023

Troszkę przesadziłem w styczniu, bo miało pójść max 1000 zł na linkowanie zewnętrzne, a poszło 1512 zł 🙂 . Delikatnie przyszalałem, ale to w lutym po prostu pójdzie mniej, bo żeby blog zarabiał (cokolwiek) potrzeba głównie cierpliwości.

Coś tam powoli pozycje w Google się ruszyły, ale nie ma czym się jeszcze tutaj podniecać:

Nawet nie zaglądam zbytnio do Google Analytics (najpopularniejszego narzędzia do mierzenia i analizowania ruchu na stronie www), bo szkoda czasu. Tak od +20 wpisów na blogu zacznę delikatnie się zagłębiać w dane, bo coś już powinno się pojawić.

Co mogę powiedzieć...Czasami trzeba cofnąć się do samego początku, żeby ostatecznie szybciej wejść na szczyt (filozoficznie, ale taka jest prawda).

Podsumowanie projektu na dzień: 10 lutego 2023

Zainwestowano

6094 zł

Przychód

0 zł

28 grudnia 2022

Nie mam totalnie żadnych oczekiwań jeśli chodzi o zarabianie na blogu PrzemyslaneZarabianie.pl . Jednak do każdego swojego projektu wykonuję uproszczoną strategię biznesową (jak ona wygląda przeczytasz w artykule strategia biznesowa w 5 krokach). Dzięki temu wiem, czy udźwignę projekt pod kątem finansowym.

Strategia biznesowa w 2023 roku

 • Szacunkowa inwestycja wyniesie 13 500 zł netto (12 000 na pozycjonowanie i 1500 zł na pracę programisty, żeby wdrożył kilka bajerów)
 • Szacunkowe przychody wyniosą 6350 zł netto (350 zł z reklam Google Adsense, 4800 zł z publikacji artykułów sponsorowanych, 1200 zł z programów partnerskich).

Jak dodamy do tego koszt odpalenia projektu wynoszący 4582 zł, to wyjdzie nam, że 2023 rok zamknę na minusie 11 732 zł 🙂 . Są to oczywiście tylko szacunki i ostatecznie może wyjść lepiej lub gorzej, ale totalnie nie nastawiam się na jakiekolwiek zarobki z tego bloga.

Czy mógłbym na nim zarobić znacznie więcej już w pierwszym roku? Jasne, że tak 🙂 Wystarczyłoby dać copywriterowi pisać artykuły i zwiększyć budżet na marketing. Tylko wtedy pozbawiłbym siebie zabawy, a właśnie o dobrą zabawę chodzi w tym konkretnym projekcie.

Najważniejsze cele projektu w 2023 roku

 • Opublikować 24 artykuły na blogu - Wychodzi raptem 2 artykuły miesięcznie, więc jest to spokojnie do ogarnięcia. Jak wyjdzie więcej artykułów to luz, ale to dla mnie takie minimum do spełnienia.
 • Zwiększyć liczbę obserwujących na FB do 1000 - Startujemy od 813 użytkowników, więc wzrost o ok.19% jest jak najbardziej w zasięgu
 • Osiągnąć w jednym miesiącu ruch na poziomie 500 unikalnych użytkowników - Dla posiadaczy blogów o zarabiania zabrzmi to jak żałosny żart, ale będę mega zadowolony, jak uda mi się taki ruch osiągnąć chociaż w jednym miesiącu.
 • Zero spinania się. Ma być 100% zabawy - Powyższe cele są absolutnie banalne do osiągnięcia, ale nawet jeśli ich nie osiągnę, to...mam to w dupie 🙂 . Ma to być dla mnie czysta frajda.

Będę co kilka miesięcy robił aktualizację i poinformuję o tym właśnie na FB, więc - jeśli oczywiście chcesz być na bieżąco - to zaobserwuj stronę na FB. Wtedy nic Ci nie umknie i zobaczysz jak rozwijają się wszystkie projekty zarabiania i inwestowania które prowadzę.

Podsumowanie projektu na dzień: 28 grudnia 2022

Zainwestowano

4582 zł

Przychód

0 zł

30 listopada 2022

Domenę zarejestrowałem już kilka lat temu (dokładnie 4 kwietnia 2018 roku) i do końca 2020 roku w miarę regularnie zamieszczałem tam artykuły.

Data rejestracji domeny PrzemyslaneZarabianie.pl

Do końca 2020 roku prowadziłem ówczesnego bloga w miarę regularnie, po czym stopniowo zaczął naturalnie ”umierać”. Mnóstwo frajdy sprawiało mi pisanie o zarabianiu, inwestowaniu i oszczędzaniu, ale brakowało mi chęci do prowadzenia tego projektu.

Rekordową widoczność w Google blog Przemyślane Zarabianie miał 1 grudnia 2020 roku:

 • TOP 3 - 46 słów kluczowych
 • TOP 10 - 153 słowa kluczowe
 • TOP 50 - 699 słów kluczowych
widoczność bloga 1 grudnia 2020 roku

Później zaczął się stopniowy, regularny zjazd w dół. Brak aktualizacji, dbania o widoczność w wynikach organicznych Google, a - ostatecznie - przyszedł wirus i usunąłem całego bloga. Projekt umarł, ale wiedziałem, że do niego powrócę w swoim czasie. Nie po to opłacałem domenę do 2033 roku, żeby sobie definitywnie odpuścić.

Wskrzeszenie bloga od 1 stycznia 2023 roku

Nowe logo, dopracowana szata graficzna i automatyczne liczenie bilansu globalnego, jak i konkretnego projektu. Nowy blog jest szybszy, ładniejszy i znacznie sprawniejszy (ręczne liczenie bilansów to było czasochłonne zajęcie).

Mój zespół Marketingowego Wsparcia Biznesu RIKONA wskrzesił Przemyślane Zarabianie, za co bardzo dziękuję. Z czasem pewnie dojdą nowe usprawnienia i funkcjonalności, ale przez najbliższy rok chcę się skupić na prowadzeniu bloga i aktualizowania projektów.

Nauczony na wcześniejszych błędach, nie zamierzam z góry ustalać terminów publikacji na blogu. Będę pisał i aktualizował projekty wtedy, kiedy przyjdzie mi na to ochota. Zero zobowiązań. Totalny luz. To ma być taka odskocznia od marketingu, którym zajmuję się nieprzerwanie od ponad 10 lat.

Jak wygląda bilans finansowy na starcie?

Mój zespół nie pracuje oczywiście za słowa podziękowania i uznania. Mój czas pracy jak i mojego zespołu ma swoją wartość finansową. Będę podawał ile realnie wyniósł mnie projekt, a nie ile bym liczył za stworzenie takiego projektu:

 • Logo - 200 zł netto
 • Szata graficzna strony - 440 zł netto
 • Wdrożenie strony - 3500 zł netto
 • Przedłużenie domeny o 10 lat - 402 zł netto

Więc na starcie jestem MINUS 4582 zł netto. Dobry początek co nie? 🙂 Brałem pod uwagę tylko koszty poniesione od 2022 roku. Jak regularnie prowadziłem bloga do grudnia 2020 roku, to wyszedłem finalnie na plus, ale jak startować od początku, to od początku.

Zresztą celem projektu jest do 1 stycznia 2025 roku wygenerować zwrot z inwestycji (przychód - koszty) wynoszący 6000 zł, więc zarabianie na blogu nie ustawi mnie do końca życia. To oczywiście projekt zarabiania, ale ile ostatecznie uda się zarobić z bloga, nie ma dla mnie absolutnie żadnego znaczenia.

Podsumowanie projektu na dzień: 30 listopada 2022

Zainwestowano

4582 zł

Przychód

0 zł

Logo Przemyślane Zarabianie - białe
Na blogu prezentowane są subiektywne, prywatne opinie autora. Nie stanowią one rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715).
Polityka prywatności
Współpraca ze mną
więcej informacji
Copyright@ 2022 - Wszelkie prawa zastrzeżone
PROJEKT I MARKETING:
rikona